FOTBAL. Dinamo în play-of de pe prima poziție

LIGA 3, seria 4 : CS Păulești - CS Dinamo 0-3 (0-1)

pauletsti-dinamo

Au marcat pentru echipa antrenată de Marius Bratu: Delciu, Zătreanu, Năstase

Cu o etapă înainte de finalul fazei I, CS Dinamo este lider în seria 4 cu 38 de puncte, urmată de CS Popești Leordeni 34p și CS Blejoi 33p.

În ultima etapă, CS Dinamo va întâlni pe teren propriu CSM Flacăra Moreni, vineri (22 martie).

Etapa 15: ARO Muscelul Câmpulung - CS DINAMO 1-2 (1-0)

Fotbal_Dinamo_la_Campulung_2-1_01.12.2023Echipa de fotbal CS Dinamo a încheiat anul 2023 cu o victorie obținută în deplasare. Cu acest success, echipa antrenată de Marius Bratu a acumulat 35 de puncte (11 victorii, 2 egaluri, 2 înfrângeri) în 15 meciuri disputate și ocupă locul 1 în seria a 4-a din Liga 3.

Citeşte mai mult... [FOTBAL. Liga 3. CS Dinamo incheie anul cu o victorie care o menține pe locul 1 în clasamentul seriei a 4-a]

FOTBAL. Liga 3, etapa 14. CS Dinamo și-a asigurat locul in play-off

Liga 3, seria 4, etapa 14: CS DINAMO - Dunărea Giurgiu 2-1 (2-1)

Liga_3_cu_GiurgiuCS Dinamo, echipă antrenată de Marius Bratu, și-a asigurat locul în play-offul seriei a 4-a, după ce s-a impus vineri, 24 noiembrie, pe teren propriu, în partida cu Dunărea Giurgiu. Oaspeții au deschis scorul, în minutul 8, dar până la pauză CS Dinamo a întors rezultatul prin golurile marcate de Bogdan Barbu (min 23 și 40). CS Dinamo ocupă prima poziție în seria a 4-a cu 32 de puncte.

DINAMO: Ștefan Fara - Alin Demici, Robert Bratu, Alex Burlacu, Ionuț Uleia, Claudiu Juncanaru, Bogdan Barbu, Daniel Mihai, Cristian Delciu, Robert Băciuț, Richardo Mihalache

La meci au fost prezenți Ionuț Lupescu, Ioan Andone, Florin Bratu și Ionel Danciulescu.

Clasament după etape a 14-a: 1. CS Dinamo 32p, 2. CS Blejoi 31p, 3. SC Popești Leordeni 25p, 4.Pucioasa 21p, 5.Dunărea Giurgiu 19p.

FOTBAL. Liga 3, seria 4. Începem returul cu victorie!

fotbal_liga_3CS Dinamo a început returul Ligii 3, seria a 4-a, cu o victorie importantă obținută în deplasare la Tricolorul Breaza. Succesul îi menține pe jucătorii antrenați de Marius Bratu pe primul loc în clasamentul seriei, cu 25 de puncte.

Citeşte mai mult... [FOTBAL. Liga 3, seria 4. Începem returul cu victorie!]

Imagine_WhatsApp_2023-10-20_la_11.45.15_30575e1dClubul Sportiv Dinamo a organizat astăzi, 20 octombrie, o conferință de presă în care a fost detaliat rolul pe care fostul mare fotbalist Ionuț Lupescu în va avea în cadrul clubului. Mijlocașul generației de aur a naționalei României, multiplu campion cu Dinamo, s-a întors la clubul la care s-a format cu scopul de forma o academie juvenilă de top.

Citeşte mai mult... [FOTBAL. Ionuț Lupescu: ”Centrul de copii și juniori trebuie să crească odată cu stadionul”]

Pagina 1 din 7

<< Început < Anterior 1 2 3 4 5 6 7 Următor > Sfârşit >>

Săptămâna 18-24 martie 2024

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 25), marți 19 martie, ora 17:45: CSM Târgu Mureș - Dinamo.

Handbal. Cupa României, turul 2 (manșă unică), miercuri 20 martie, ora 15:00: CS Politehnica Iași – Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4 (etapa 18), sâmbătă 23 martie, ora 15:00: CS Dinamo – CSM Flacăra Moreni. Stadion Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3), sâmbătă 23 martie, ora 18:00: Dinamo – SCMU Craiova

Polo. Superliga (etapa 12), sâmbătă 23 martie, ora 20:30: Dinamo - CSM Oradea

Volei feminin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3) duminică 24 martie, 16:00: CSM Volei Alba Blaj – Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 26), duminică 24 martie, ora 19:00: Dinamo – FC Argeș Pitești