| Secţia de Canotaj CS Dinamo Bucureşti |
Secţia de Canotaj – Perlă a sportului dinamovist
"
După Beijing, una dintre marile canotoare ale României, cu lacrimi în ochi, şi-a cerut scuze suporterilor pentru medalia de bronz obţinută. De la acest nivel începe excelenţa în sport.
De-a lungul istoriei dinamoviste, sportivii secţiei au adus o contribuţie decisivă la afirmarea canotajului românesc pe plan internaţional reuşind o serie de performanţe în premieră printre care:
|
|||||||||||||
| CANOTAJ. Cinci medalii pentru sportivii dinamoviști la Campionatul Mondial de la Shanghai |
|
În perioada 21-28 septembrie delegația României a participat la Campionatul Mondial de canotaj de la Shanghai, de unde s-a întors cu două medalii de aur și alte patru de argint. Sportivii clubului Dinamo au avut un aport la 5 medalii cucerite, una de aur și patru de argint. Citeşte mai mult... [CANOTAJ. Cinci medalii pentru sportivii dinamoviști la Campionatul Mondial de la Shanghai] |
| CANOTAJ. Șase medalii pentru dinamoviști la Campionatul European U23 de la Racice |
|
În perioada 6-7 septembrie s-a desfășurat,la Racice (Cehia), Campionatul European de canotaj. Dinamo a avut sportivi care au concurat la opt discipline, reușind ca la șase dintre ele să aducă medalii. Delegația României a fost prima în clasament cu 9 medalii, 6 de aur, 1 de argint și 2 de bronz. Citeşte mai mult... [CANOTAJ. Șase medalii pentru dinamoviști la Campionatul European U23 de la Racice] |
| CANOTAJ. 5 medalii pentru dinamoviști la Cupa Mondială de la Lucerna |
|
În perioada 26-29 iunie, s-a desfășurat Cupa Mondială II la canotaj, desfășurată la Lucerna. În cadrul competiției de verificare în vederea participării la Campionatul Mondial de la Shanghai (21-28 septembrie), delegația României s-a întors cu 6 medalii (3 aur- 2 argint, 1 bronz), iar la 5 dintre ele au contribuit și sportivii dinamoviști. Citeşte mai mult... [CANOTAJ. 5 medalii pentru dinamoviști la Cupa Mondială de la Lucerna] |
| CANOTAJ. Șase medalii pentru dinamoviști la Campionatul European de la Plovdiv |
|
România a participat la Campionatele Europene de la Plovdiv, în perioada 29 mai - 1 iunie. Delegația tricoloră a fost compusă din 43 de sportivi, dintre care 22 au fost legitimați la CS Dinamo. Canotorii clubului din Ștefan cel Mare au reușit să contribuie la șase din cele șapte medalii cucerite. Bronzul cucerit de Mihai Chiruță, la proba de schi simplu, este prima medalie din istorie obținută în canotajul românesc la această probă. Citeşte mai mult... [CANOTAJ. Șase medalii pentru dinamoviști la Campionatul European de la Plovdiv] |
Pagina 1 din 26
<< Început < Anterior 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Următor > Sfârşit >>În perioda 31.05 - 1.06.2026 inclusiv, BAZINUL ESTE ÎNCHIS.
Abonamentele de înot agrement se prelungesc automat cu 2 zile (cu excepția AGR 365), iar şedințele de inițiere se reprogramează pe WhatsApp la 0740 100 030.
CS Dinamo vă urează o minivacanță frumoasă!

ANUNȚ PUBLICITAR privind transmiterea fără plată la alte instituții publice sau unități de cult religios recunoscute din România a unor mijloace fixe de resort auto (3 autovehicule) din cadrul Clubului Sportiv Dinamo București. Informațiile vor fi publicate pe 01.06.2026 AICI
ANUNȚ PUBLICITAR privind transmiterea fără plată la alte instituții publice sau unități de cult religios recunoscute din România a unor bunuri materiale de resort auto (piese de schimb) din cadrul Clubului Sportiv Dinamo București. Informațiile vor fi publicate pe 01.06.2026 AICI