Noutăți:
Română (România)English (United Kingdom)
Home Conducerea

Conducerea CS Dinamo

 

Ionuț-Adrian POPA

Ionut-Adrian_POPA

Președinte al Clubului Sportiv Dinamo București

Data şi locul naşterii: 16.04.1988, București

Grad profesional: Comisar de poliție

Studii

Academia de Poliție ”Alexandru Ioan Cuza” - promoția 2010

Școala Națională de Studii Politice și Administrative - Facultatea de Administrație Publică - 2010

Academia de Poliție ”Alexandru Ioan Cuza” - studii universitare de masterat - 2012

Școala Națională de Antrenori - specializarea Taekwondo WT - 2010. Centura neagră 2 DAN disciplina olimpică Taekwondo WT. Arbitru național

Experiența profesională

22.06.2020 - Președinte al Clubului Sportiv Dinamo

Pe parcursul carierei, ofițerul a deținut funcții de comandă și execuție în cadrul Direcției Generale de Protecție Internă a MAI, funcții de execuție în cadrul Inspectoratului General de Aviație al MAI, precum și funcții de comandă la nivelul Jandarmeriei Române. 

Distincții și decorații

Ordinul Bărbăție și Credință în Grad de Cavaler (2021)

 

Adrian POPESCU

Adrian_Popescu_CV

Vicepreședinte al Clubului Sportiv Dinamo Bucureşti

Data şi locul naşterii: 08.07.1981, Târgu Jiu, jud. Gorj

Stare civilă: căsătorit

Grad profesional: Comisar șef

Studii:

2006 – 2008 – Master „Managementul activităţilor de ordine publică şi siguranţă naţională” – Academia de Poliţie „Alexandru Ioan Cuza”;

2001 – 2005 – Academia de Poliţie „Alexandru Ioan Cuza” – Facultatea de drept;

1996 – 2000 – Colegiul Naţional „Ecaterina Teodoroiu” Târgu Jiu – profil matematică-fizică.

Experienţă profesională:

10.08.2020 – prezent: C.S. Dinamo Bucureşti – vicepreşedinte

02.03.2016 – 09.08.2020: Departamentul de Informații și Protecție Internă/Direcția Generală de Protecție Internă – ofițer specialist/șef birou/șef serviciu/locțiitor șef direcție;

01.07.2013 – 01.03.2016: Corpul de Control al Primului-Ministru (prin detaşare de la Inspectoratul General de Aviaţie al Ministerului Afacerilor  Interne) – director adjunct;

01.11.2012 – 30.06.2013: Corpul de Control al Primului-Ministru (prin detaşare de la Inspectoratul General de Aviaţie al Ministerului Afacerilor  Interne) – consilier;

01.11.2010 – 01.03.2016: Inspectoratul General de Aviaţie al Ministerului Afacerilor Interne – consilier juridic;

20.07.2005 – 31.10.2010: Direcţia Generală de Informații și Protecție Internă a Ministerului Administraţiei şi Internelor – ofiţer operativ.

 

Georgeta ANDRUNACHE

geta_andrunache_site

Împuternicit vicepreședinte al Clubului Sportiv Dinamo București

Data și locul nașterii: 14 aprilie 1976, Botoșani

Grad profesional: Comisar-șef de poliție

Studii

Facultatea de Educație Fizică și Sport din Bacău, licențiată în educație fizică și sport - promoția 2001

Curs postuniversitar, Dreptul muncii - 2004

Master - Managementul Activităților Sportive, Universitatea Spiru Haret București - 2005

Curs perfecționare antrenori, Centrul Național de Formare și Perfecționare a Antrenorilor - 2008

Curs - Asistent Relații Publice Comunicare, Institutul de Studii Pentru Ordine Publică - 2014

 

Experiență profesională

07.08.2020: împuternicit vicepreședinte al CS Dinamo;

2015 – 07.08.2020: Șef Serviciu Organizare și Instruire Sportivă CS Dinamo;

2013-2015: ofițer specialist I cu atribuții pe linie de marketing la Serviciul Achiziții și Marketing Sportiv, cu excepția perioadei 10.07.2013 – 09.04.2014, când a îndeplinit, ca împuternicit, atribuțiile funcției de șef Serviciu Organizare și Instruire Sportivă;

2013: ofițer specialist I cu atribuții pe linie de marketing și relații publice la Biroul Marketing Sportiv și Relații Publice;

2001-2013: Secția Sporturi Individuale – canotaj, ofițer de poliție, cu excepția perioadei 01.09.2004 – 15.11.2006, când a îndeplinit atribuții de instructor sportiv;

1996-2001: subofițer de poliție la Secția Sporturi Individuale – canotaj, atribuții specifice posturilor pentru încadrarea sportivilor de performanță

Performanțe și decorații

Cvintuplă campioană olimpică la canotaj: 2 aur la JO 2000, 2 aur la JO 2004, 1 aur la JO 2008

Medalie de bronz la JO 2008

Multiplă medaliată la Campionatele Mondiale: 5 aur, 4 argint, 2 bronz

Triplă medaliată cu aur la Campionatele Europene

Ordinul Serviciul credincios – în grad de ofițer (2012)

Ordinul Național Steaua României în Grad de Cavaler (2008)

Ordinul Meritul sportiv Clasa I (2004)

Ordinul Național Serviciul credincios – în grad de comandor (2000)

Din 2017 până în prezent, șefa Comisiei Tehnice din cadrul Comitetului Olimpic și Sportiv Român

Din 2009 până în prezent, membru în Biroul Executiv al Comitetului Olimpic și Sportiv Român


Lucian Mihai POPA

Lucian_MIhai_PopaÎmputernicit vicepreședinte al Clubului Sportiv Dinamo București

Data și locul nașterii: 14.06.1982, Giurgiu

Grad profesional: Comisar șef de poliție

Studii

Academia de Poliție ”Alexandru Ioan Cuza” - promoția 2005

Școala Națională de Studii Politice și Administrative – master Spațiu Public European 2008

Experiența profesională

15.03.2022 – Împuternicit vicepreședinte al Clubului Sportiv Dinamo

2021-2022 – Împuternicit șef Serviciu Resurse Umane CS Dinamo

2021 – Șef secție Centrul Sportiv Brașov din cadrul CS Dinamo

2005-2021 – funcții de execuție și comandă în cadrul Ministerului Afacerilor Interne - Direcția Generală de Protecție Internă / Departamentul de Informații și Protecție Internă

Distincții și decorații

Ordinul Bărbăție și Credință în Grad de Ofițer (2019)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

AGENDA CONDUCERII

 

  • • Organizarea, îndrumarea și conducerea întregii activități a Clubului Sportiv DINAMO Bucureşti pentru îndeplinirea atribuţiilor ce îi revin în domeniul sportului de performanţă;
  • • Rezolvarea problemelor curente ale instituției;
  • • Întâlniri periodice, discuții și analize cu secțiile sportive și compartimentele de muncă
  • • Participarea la întrunirile organizate la Ministerul Afacerilor Interne, Ministerul Tineretului și Sportului, Comitetul Olimpic și Sportiv Român și de alte organizații și structuri sportive; 
  • • Deplasări în teren la Bazele Sportive aflate în administrarea CS Dinamo; 
  • • Întâlniri periodice cu persoane fizice/juridice în vederea atragerii de parteneri cu scopul susținerii activității secțiilor sportive
  • • Participarea la evenimentele sportive
  • • Audiențe după următorul program:
  •    Președinte - Ionuț-Adrian Popa: luni între orele 10:00 - 12:00
  •    Vicepreședinte - joi între orele 14:00 - 16:00


Program Competitional

16-22 mai 2022

Handbal. Liga Națională (etapa 26), 18 mai: CSU din Suceava – Dinamo

Polo. Superliga masculină (finala mică), 20 mai (meciul 3) și 21 mai (meciul 4 / dacă mai este cazul): Rapid București – Dinamo. Dinamo conduce cu 2-0 la general

Polo feminin. Cupa României – senioare, 20-22 mai, Focșani

Rugby. Liga Națională (etapa 5), 21 mai: Rugby Club Bârlad – Dinamo

Volei feminin. Campionatul Național de junioare I, turneul final, 16-20 mai, Timișoara

Box. Campionatul European de seniori, 21-31 mai, Erevan (Armenia)

Box. Cupa României la tineret, 17-22 mai, Târgu Jiu

Gimnastică. Cupa Andreea Răducan, 19-22 mai, Bârlad

Agrement Tenis de Masa

Agrement Natație

Agrement Fitness

Hidrokinetoterapie

Initiere/Agrement Tenis

Vizitatori online

Avem 584 vizitatori online