Noutăți:
Română (România)English (United Kingdom)
Home Conducerea

Conducerea Dinamo

MONICA IAGĂR

Monica_IagarÎmputernicit preşedinte al Clubului Sportiv Dinamo Bucureşti

Data şi locul naşterii: 02 aprilie 1973, Sighetu Marmației

Grad profesional: comisar şef de poliție

Activitate profesională:

25.11.2016 - împuternicit președinte al CS Dinamo București

2006 - noiembrie 2016 - Direcția Informare și Relații Publice din Ministerul Administrației și Internelor –Serviciul Sport - Funcționar public cu Statut Special

2010-prezent – membru în Comisia Tehnică din cadrul Uniunii Sportive a Polițiilor Internaționale

2006-2008 – promotorul și organizatorul celui mai mare eveniment sportiv internațional organizat în atletismul românesc ˝Grand Prix Monica Iagăr˝

2005-2006 - preparator universitar la catedra Educație fizică, Academia de poliție ˝Alexandru Ioan Cuza˝ București

 

Activitate sportivă

1988-2000 - sportivă la CSA Steaua București

2000-2005 - sportivă la CS Dinamo București

Campioană națională a României (8 titluri)

Recordmenă națională la senioare (2.03 m indoor și 2.02 m aer liber)

Campioană Balcanică (4 titluri)

Deținătoare a celui de-al 6-lea rezultat din toate timpurile la săritura în înălțime, în concursurile de sală (2.03 m)

Finalistă la două ediții ale Jocurilor Olimpice: Sydney 2000 și Atena 2004

Locul 4 la Campionatele Mondiale de sală de la Maebashi 1999 și finalistă la Campionatele Mondiale de sală de la Lisabona 2001

Finalistă la Campionatele Mondiale în aer liber de la Atena 1997, Sevilla 1999 și Edmonton 2001

Desemnată cea mai valoroasă săritoare în înălțime a anului 1998, de către revista „Track and Field”

Campioană Europeană în aer liber, Budapesta 1998

Campioana Europeană în sală, Valencia 1998

Câștigătoare a Cupei Mondiale, Johannesburg, 1998

Campioană Mondială Universitară, Palma de Mallorca, 1999

Medalie de argint la Campionatele Mondiale Universitare,1997

Decorată cu Meritul Sportiv clasa a III-a

Maestru Emerit al Sportului

Doctor în Știința Sportului și Educației Fizice


GEORGE COSAC

George Cosac

Vicepreședinte al Clubului Sportiv Dinamo Bucureşti

Data şi locul naşterii : 26.01.1968, Constanţa

Stare civilă : căsătorit, 2 copii

Grad profesional: comisar  şef

Studii :

Doctorand - Universitatea Transilvania, Brașov

2006 - Master „educaţie fizică şi sport”

2000 - Facultatea de educaţie fizică şi sport

1987 - Liceul industrial

 

Experienţa profesională

25.11.2016 - vicepreședinte al Clubului Sportiv Dinamo București

25.11.2015 - 24.11.2016 - împuternicit președinte al Clubului Sportiv Dinamo București

24.01.2014 - 25.11.2015 - vicepreședinte al Clubului Sportiv Dinamo București

30.08.2011 - 30.03.2012 - împuternicit în funcția de vicepreședinte al Clubului Sportiv Dinamo București

15.07.2009 - prezent – numit la conducerea Centrului Sportiv Dinamo Braşov (director, vicepreşedinte şi, în final, şef al Centrului)

30.03.2009 - 15.07.2009 – împuternicit Director Baza Sportivă Braşov

01.11.2000 - 30.03.2009 – antrenor secţia tenis la Clubul Sportiv Dinamo Braşov şi Centrul Sportiv Braşov

01.11.1988 - 01.11.2000 – ofiţer operativ principal, ofiţer tehnic principal şi instructor sportiv la Clubul Sportiv Dinamo Braşov, secţia tenis

01.02.1987 - 01.11.1988 – subofiţer la Clubul Sportiv Dinamo Braşov, secţia tenis

Prezentare:

George Cosac este fost sportiv de înaltă performanţă al Clubului Sportiv Dinamo. Cele mai bune performanţe ale sale sunt câştigarea locului 6, la dublu, în cadrul Olimpiadei de la Barcelona, din 1992, trei finale de dublu la Romanian Open, 30 titluri de Campion Naţional la Seniori dintre care 8 titluri la simplu (fiind al doilea sportiv ca număr de titluri câştigate la simplu). Timp de 9 ani a fost component al echipei naţionale de Cupă Davis. Este al doilea jucător din lume care câştigă toate cele 4 turnee de dublu într-un „Satelite” I.T.F.

Palmaresul sportiv şi studiile parcurse în domeniul activităţii sportive, îl recomandă ca o persoană foarte implicată în sport, potrivită pentru asigurarea managementului sporturilor individuale la nivelul Clubului Sportiv Dinamo București.

 
 
 

MARIAN ȘTEFAN

Marian_StefanVicepreşedintele Clubului Sportiv Dinamo Bucureşti

Data naşterii: 13.03.1963

Stare civilă: căsătorit, 1 copil

Studii:

2008 - Master „Educaţie Fizică şi Sport”  din cadrul Universităţii de Educaţie Fizică şi Sport din Piteşti

2000 - Facultatea de Drept din cadrul Universităţii Ecologice Bucureşti

1981 - Liceul industrial „Electroaparataj” Bucureşti

Experienţă profesională:

24.12.2013 - prezent: vicepreşedinte club sportiv la Clubul Sportiv Dinamo Bucureşti;

23.02.2013 – 23.12.2013: împuternicit vicepreşedinte club sportiv la Clubul Sportiv Dinamo Bucureşti;

26.07.2010-23.02.2013: şef secţie - Secţia Jocuri Sportive la Clubul Sportiv Dinamo Bucureşti;

07.08.2009-26.07.2010: vicepreşedinte club sportiv (sporturi) la Clubul Sportiv Dinamo Bucureşti;

01.06.2009-07.08.2009: ofiţer principal III la Biroul Instruire Sportiv din cadrul Clubului Sportiv Dinamo Bucureşti;

01.02.2009-01.06.2009: împuternicit şef secţie (jocuri sportive) la Clubul Sportiv  Dinamo Bucureşti;

01.10.2007-01.02.2009: ofiţer IV şi ofiţer I la Serviciul Competiţii Sportive din cadrul Clubului Sportiv Dinamo Bucureşti.

 Prezentare:

Marian Ștefan activează de peste 22 ani în domeniul sportului de mare performanță, fiind team-managerul echipelor FLAROS Valrom, RATB Grunfos, RATB Petrom, Petrom Ploiești și Rapid București, echipe cu care a câștigat atât la masculin cât și la feminin, titlul de Campion Național, Cupa României și Supercupa României iar pe plan internațional, în anul 1997, s-a calificat în finala Cupei Cupelor desfășurată la Moscova. De asemenea, Marian Ștefan a îndeplinit funcțiile de vicepreședinte al Federației Române de Volei și team-manager al echipei naționale de volei masculin, dar și cea de vicepreședinte al Federației Române de Polo.

Ca urmare a evoluției de excepție și a rezultatelor deosebite în planul performanțelor sportive, începând cu anul 2007, la propunerea conducerii Ministerului Administrației și Internelor din acea perioadă, Marian Ștefan a acceptat invitația de a se încadra la Clubul Sportiv Dinamo București unde, pe lângă îndeplinirea funcțiilor de vicepreședinte și șef al Secției Jocuri Sportive, a condus în calitate de team-manager una dintre cele mai performante echipe: cea de volei feminin. Toată această experienţă deosebită, dobândită în domeniul sportului, îl recomandă pe Marian Ștefan ca un manager profesionist și un specialist de excepție în domeniul performanței sportive, la un nivel pe măsura  anvergurii și palmaresului Clubului Sportiv Dinamo București.

 

CRISTIAN ION

Cristian_ION.jpgÎmputernicit vicepreşedintele Clubului Sportiv Dinamo Bucureşti

Data și locul nașterii: 30.05.1979, în Ploiești

Stare civilă: căsătorit, 2 copii

Grad profesional: subcomisar

Studii:

1997 - Liceul Militar al Ministerului de Interne ”Constantin Brâncoveanu” Ploiești – Profil Informatică

1999 - Școala Militară ”Pavel Zăgănescu” Boldești – Profil Logistic, arma poliție

2006 – ASE București, Facultatea de Finanțe

2007 – Studii Postuniversitare la Universitatea Babeș Bolyai Cluj Napoca – Facultatea de Drept

2009 – Universitatea Ecologică București – Masterat – Management de Proiect

2009 – Institutul de Studii pentru Ordine Publică al MAI – Curs Poliție civilă ONU

2011 – Curs Postuniversitar Management de Proiect – Formenerg București

2012 – Universitatea Sant’Anna – Pisa, Italia – Crisis Management

2012-2014 – absolvirea mai multor cursuri organizate de Comisia Europeană și UNDSS

2016 – Conflict Management and Negotiation – Universitatea Națională de Apărare

2016 – Common Security and Defence Policy - Universitatea Națională de Apărare

2017 – Institutul de Studii pentru Ordine Publică al MAI – Crisis Management

Experiență profesională

1999-2007 – Funcții de coordonare și de execuție în structuri ale MAI, în domeniul logistic și tehnologia informației (T.I.C.)

2007-2009 – Ofițer specialist principal în Centrul de Comunicații și Informatică al Inspectoratului General pentru Imigrări

2009-2011 – Director adjunct în cadrul Oficiului Român pentru Imigrări

2011-2012 și 2013-2014 – Ofițer specialist principal  - Inspectoratului General pentru Imigrări

2012-2013 – Comisia Europeană – EASO – Coordonator al securității

2014-2015 – Împuternicit șef serviciu logistic al Inspectoratului General pentru Imigrări

2015-2017 – Ofițer specialist principal în cadrul DGCTI – domeniul proiecte T.I.C.

Competențe

• Experiență națională și internațională în domeniul Tehnologia Informației și Comunicațiilor, logistică, securitate – domeniul suport logistic

• Manager de proiect în mai multe proiecte finanțate din fonduri europene. Cel mai important, de peste 3 milioane de euro, este extinderea și modernizarea Centrului de Cazare a Străinilor Luați în Custodie Publică Arad – al MAI

• Limba engleză – nivel C1

• Aptitudini sportive: orientare sportivă (campion al MAI cu echipa), fotbal, judo

Program Competitional

Săptămâna 7-13 august 2017

Handbal. Turneu internațional Brest (Belarus) - ”Belgazprombank Cup”, 18-20 august. Program, 18 august: Dinamo - St. Raphael Var (Franța); 19 august: Dinamo - Meshkov Brest (Belarus); 20 august: Dinamo - Cocks (Finlanda)

Multisport. Jocurile Mondiale Universitare, 19-31 august, Taipei

NOU! Hidrokinetoterapie

Agrement Fitness

Agrement Natație

Selectie inot

Agrement Tenis

Agrement Atletism

Agrement Fotbal

Căutare sportivi

Nume:
Disciplina sportivă:
Activitate:
Grupa de vârstă:

Dotelio, Inc | Web Design and Digital Branding

Online Guests

We have 370 guests online