Home
imagine_principala_ROVACCINARE_dreptunghi
RUGBY. Dinamo câștigă medalia de bronz în Superliga 2021

Superliga, finala mică: Dinamo – SCM Timișoara 16-11 (6-11 / raport eseuri 1-1)

Rugby_1_bronz_2021Dinamo a revenit pe podiumul Superligii la rugby după o pauză de 13 ani. În 2008, Buldogii câștigau ultimul titlu național din istorie. ”Ne-am aflat câțiva ani într-o gaură neagă. Acum am depășit-o. Îi felicit pe băieți pentru cum au luptat”, a declarat managerul Ștefan Demci la finele partidei disputat sâmbătă, 16 octombrie, pe Stadionul Arcul de Triumf.

Read more... [RUGBY. Dinamo câștigă medalia de bronz în Superliga 2021]

Divizia A1, etapa 2: CSM Lugoj - Dinamo 3-2 (25-27, 25-19, 18-25, 25-15, 15-13)

VF_echipa_2021-2022Voleibalistele de la Dinamo și-au trecut în cont primul punct în noul sezon al Diviziei A1. Fetele antrenate de Milos Gavrilovic au cedat în cinci seturi la Lugoj, o echipă care s-a întărit considerabil în acest sezon, după un meci extrem de disputat. Dinamo a condus cu 2-1 la seturi.

Read more... [VOLEI FEMININ. Dinamo pleacă de la Lugoj cu un punct după un meci maraton de cinci seturi]

VOLEI MASCULIN. Victorie mare, de trei puncte, pe terenul Craiovei

Divizia A1, etapa 2: SCMU Craiova - DINAMO 0-3 (26-28, 13-25, 22-25)

VM_Victorie_la_Craiova_2Voleibaliștii de la Dinamo au obținut vineri, 15 octombrie, o victorie mare, de trei puncte, pe terenul unei echipe abonate la podium. ”Nici nu mai știu când am câștigat ultima oară la Craiova. Este o victorie extrem de importantă”, a declarat managerul dinamovist Eduard Chermeș. Dinamo are cinci puncte din două partide disputat în Divizia A1.

Read more... [VOLEI MASCULIN. Victorie mare, de trei puncte, pe terenul Craiovei]

POLO. Dinamo, punctaj maxim după două etape în Superligă

Superliga, etapa 2: DINAMO - Sportul Studențesc 13-4 (4-2, 3-1, 4-1, 2-0) și 14-8 (1-3, 4-3, 6-1, 3-1)

Polo_et_2_Dinamo_-_Sportul_StudPoloiștii de la Dinamo au mai bifat două victorii în principala competiție internă. Jucătorii antrenați de George Georgescu s-au impus la scor în cele două meciuri disputate pe 15 și 16 octombrie în Bazinul Anatolie Grințescu cu Sportul Studențesc București. În etapa următoare, la finele lunii, Dinamo va juca în deplasare cu Steaua.

Read more... [POLO. Dinamo, punctaj maxim după două etape în Superligă]

HANBDAL. Am ieșit cu capul sus din Palau Blaugrana

EHF Champions League, etapa 4: Barca – Dinamo 36-32 (19-14)

Ghionea_cu_Barca_2Campioana României la handbal a avut joi, 14 octombrie, meci de gală în EHF Champions League cu deținătoarea trofeului, în Palau Blaugrana din Barcelona. În fața unei echipe de vedete, în care a strălucit Dika Mem (12 goluri), Dinamo a reușit o evoluție bună, care ne dă speranțe în vederea partidei importante de la Zaporojie (21 octombrie). Cel mai bun marcator de la Dinamo a fost Ghionea – 7 goluri.

Read more... [HANBDAL. Am ieșit cu capul sus din Palau Blaugrana]

BASCHET. Al doilea meci consecutiv pierdut în prelungiri!

LNBM, etapa 3: DINAMO - SCM OHMA Timișoara 83-87 (37-34, 72-72)

Gaddefors_cu_TimisoaraMeciul s-a desfășurat pe 10 octombrie și a avut multe răsturnări. Timișoara a început mai bine și a avut 21-12 după primul sfert. Băieții lui Șapera au întors însă scorul în sfertul doi și au intrat în avantaj la pauză. La jumătate ultimului sfert, Dinamo conducea cu 11 puncte (70-59), dar Timișoara a avut puterea să revină și să împingă meciul în prelungiri, unde bănățenii s-au impus cu un parțial de 15-11.

Read more... [BASCHET. Al doilea meci consecutiv pierdut în prelungiri!]

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 613

Săptămâna 18-24 octombrie 2021

Handbal. EHF Champions League (etapa 5), 21 octombrie, ora 18:45 (ora României): HC Motor (Ucraina) – DINAMO (Digisport, Telekomsport, Look Sport)

Handbal. Liga Națională (etapa 8), 23 octombrie, ora 11:00: SCM Politehnica Timișoara – DINAMO (TVR 2 Live)

Baschet. Liga Națională de Baschet Masculin (etapa 5), 22 octombrie, ora 17:45: U BT Cluj-Napoca – DINAMO (Digisport Live)

Polo feminin. Campionatul Național de senioare, Turneul 1, 21-24 octombrie, Bazinul Steaua (București)

Volei masculin. Cupa României (faza I, retur), 20 octombrie, ora 15:30: DINAMO - Rapid

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 3), 22 octombrie, ora 15:30: DINAMO - Steaua

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 3), 25 octombrie, ora 17:00: DINAMO – Rapid

Scrimă. Campionatul Național de tineret la sabie - echipe, 17-19 octombrie, București