Ghid_informare_cetateni
VOLEI FEMININ. Victorie în derby-ul bucureștean
Diviza A1 etapa 13: DINAMO - CSM București 3-0 (25-23; 25-22; 25-21)

Dinamo volei csm

Echipa de volei feminin câștigă meciul ce conta pentru etapa 13 a Divizei A1 împotriva formației CSM București. Dinamo a reușit să surprindă printr-un blocaj organizat și o apărare foarte bună pe faza a II-a a jocului, impunându-se cu scorul de 3-0.

Read more... [VOLEI FEMININ. Victorie în derby-ul bucureștean]

BASCHET. Dinamo se califică în top 10

LNMB Getica 95, etapa 17 : Dinamo - SCM Timișoara 78-66

dinamo baschet timisoaraDinamo reușește să învingă echipa din Timișoara, iar înfrângerea suferită de Tg. Jiu în disputa cu CSO Voluntari ne califică matematic în următoarea fază a competiției naționale. Andre Jones a fost MVP-ul partidei disputate cu 27 de puncte, 4 pase decisive, 3 recuperări și două intercepții în timp ce Shaquillo Fritz a pus 15 puncte pe tabelă și a dominat panoul reușind 5 capace.

VOLEI MASCULIN. Victorie de 3 puncte în deplasarea la Baia Mare

Divizia A1, etapa 12: Știința Explorări Baia Mare - Dinamo București 0-3 (22-25, 22-25, 15-25)

52b67fb6-c1f3-4a40-a43f-31491befcc02

Elevii conduși de Stelian Moculescu și Bogdan Tănase au început returul Diviziei A1 cu o victorie reconfortantă, obținută în deplasare. Dacă în primele două seturi "băimărenii" au reușit să țină pasul cu Dinamo, în setul 3 Dinamo s-a desprins repede pe tabelă. În urma unui blocaj organizat și a unei apărăei atente am reușit să plecăm cu cele trei puncte.

Read more... [VOLEI MASCULIN. Victorie de 3 puncte în deplasarea la Baia Mare]

VOLEI FEMININ. Dinamo câștigă fără emoții în prima etapă a returului

Divizia A1, etapa 12 : Dinamo București - CSM Corona Brașov 3-0 (25-19, 25-19, 25-20)

Echipa de volei feminin câștigă meciul din etapa 12 a Divizei A1 împotriva formației CSM Corona Brașov. Trupa antrenată de Milos Gavrilovic a reușit să gestioneze mai bine punctele cheie ale jocului, reușind o victorie importantă, impunându-se cu scorul de 3-0 (25-19, 25-19, 25-20).

Read more... [VOLEI FEMININ. Dinamo câștigă fără emoții în prima etapă a returului]

BASCHET. Debut cu victorie în 2024 pentru baschetbaliștii dinamoviști

52b67fb6-c1f3-4a40-a43f-31491befcc02Echipa de baschet masculin a CS Dinamo a obținut o victorie importantă în lupta pentru play-offul Ligii Naționale de Baschet Masculin Getica 95. Dinamo s-a impus cu scorul de 76-70 (14-12, 14-21, 22-14, 26-23) împotriva formației CSO Voluntari într-un meci ce a contat pentru etapa 16 din prima ligă a baschetului profesionist din România.

Read more... [BASCHET. Debut cu victorie în 2024 pentru baschetbaliștii dinamoviști]

VOLEI MASCULIN. Dinamo pierde calificarea în sferturile de finală CEV CUP 2024.

volei_levskiEchipa de volei masculin antrenată de Stelian Moculescu și Bogdan Tănase a disputat pe 20 decembrie returul optimilor de finală cu Levski Sofia, meci încheiat cu calificarea echipei din Bulagaria, deși Dinamo a reușit să învingă cu scorul de 3-2 (21-25, 27-25,25-23,15-25, 15-12). În tur bulgarii au reușit să obțină victoria în 3 seturi (25-20, 25-23, 25-18), aceștia având nevoie de 2 seturi în retur pentru a se califica în etapa următoare.

Read more... [VOLEI MASCULIN. Dinamo pierde calificarea în sferturile de finală CEV CUP 2024.]

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 8 of 683

Săptămâna 25-31 martie 2024

Handbal. EHF European League, play-off (meci tur), marți 26 martie, ora 19:45: Dinamo – Bjerringbro-Silkeborg (Danemarca). Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), miercuri 27 martie, ora 18:00 SCMU Craiova – Dinamo. În cazul în care Craiova câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, ora 18:00, în Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 13), miercuri 27 martie, ora 20:30: Dinamo – Hello Sport. Bazin Tolea Grințescu Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), joi 28 martie, ora 17:00: Dinamo – CSM Volei Alba Blaj. În cazul în care Dinamo câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, la Blaj

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 1), vineri 29 martie, ora 15:00: CS Dinamo – SCM Dunărea Giurgiu. Stadion Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 27), vineri 29 martie, ora 18:00: CSM CSU Oradea - Dinamo

Rugby. Cupa României (semifinală), sâmbătă 30 martie, ora 13:00: Dinamo – CSM Știința Baia Mare. Stadion Arcul de Triumf

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 3), dumimnică, 31 martie, ora 18:00: Dinamo - SCMU Craiova. Sala Dinamo