
CS Dinamo a obținut calificarea la Turneul Final 4 al Cupei României după ce a trecut de divizionara secundă CSM Oradea, într-o partidă care a avut loc în sala Antonio Alexe pe 10 februarie. Turneul Final 4 va avea loc pe 18-19 aprilie 2026 (gazda urmează a fi stabilită de FRH).
La fel ca și la partida cu Universitatea Cluj, formația din Ștefan cel Mare a tratat cu seriozitate disputa de la Oradea și și-a consolidat jocul încă din primele minute, iar la pauză echipa a intrat cu un avantaj de 5 goluri, 20-15.
Partea secundă a mers după același registru, iar Dinamo a profitat din nou de lipsa de experiență a formației din Oradea și a forțat atât cât să obțină o calificare în final-four-ul Cupei României unde este campioana en-titre.
Paulo Pereira s-a bazat pe următoarea echipă: Cupara (10 intervenții), Iancu (4 intervenții) - Nistor 5 goluri, Dedu 2, Buzle 4, Miguel Martins 1, Pedro Valdes 1, Negru 6, Langaro, Armin Tăut 2, Stanciuc 2, Rosta 3, Akimenko 4, Pelayo 4, Dodica, Militaru.
Foto: Narcis Alexandru
CS Dinamo, 11 februarie 2026
Vă informăm că, în perioada 20.07.2026 – 25.07.2026, sala de fitness va fi închisă pentru efectuarea unor lucrări de întreținere.
Ședințele neefectuate în această perioadă vor putea fi recuperate ulterior, iar abonamentele vor fi prelungite corespunzător.
Ne cerem scuze pentru disconfortul creat și vă mulțumim pentru înțelegere!
Vă așteptăm cu drag începând cu 26.07.2026