Ghid_informare_cetateni
VOLEI MASCULIN. Victorie în derby-ul etapei pentru dinamoviști

DIVIZIA A1, etapa 18: DINAMO- SCM Craiova 3-1 (25-20; 25-22; 19-25; 27-25)

din-craiova

După trei înfrângeri usturătoare, echipa de volei masculin antreantă de Stelian Moculescu și Bogdan Tănase a reușit o victorie importantă cu SCM Craiova, o contracandidată la locurile 1-4.

Read more... [VOLEI MASCULIN. Victorie în derby-ul etapei pentru dinamoviști]

HANDBAL. Înfrângere în prima etapă a grupelor principale EHF European League

EHF EUROPEAN LEAGUE, Grupele Principale etapa 1: Sporting Lisabona - DINAMO 35-33 (17-18)

sporting-din

Prima etapă din grupele principale ale EHF European League s-a încheiat din păcate pentru DINAMO, cu o înfrângere. După 40 de minute în care am controlat meciul și am ținut distanța de un gol ori două goluri, Sporting, împinsă de fani de la spate a reușit să revină. Șansele calificării nu sunt compromise, dubla cu Constanța fiind vitală în economia calificării în sferturi.

Read more... [HANDBAL. Înfrângere în prima etapă a grupelor principale EHF European League]

14.02.2024. Precizare de presă

logo_clubCu privire la situația de la Secția de Natație a Clubului Sportiv Dinamo, dorim să subliniem angajamentul nostru ferm în abordarea și soluționarea promptă și transparentă a acestui caz.

Conducerea clubului colaborează și va colabora cu anchetatorii pentru soluționarea cu celeritate a acestui caz, fiind puse la dispoziție, în seara datei de 13.02.2024, imaginile înregistrate de camerele de supraveghere din zona bazinului de înot.

Read more... [14.02.2024. Precizare de presă]

JUDO. Adrian Șulcă - medalie de aur la Openul European de la Gyor (Ungaria)

sulca_gyor_2024Adrian Șulcă (23 de ani / CS Dinamo) revine în topul continental cu o medalie de aur cucerită la Openul European de la Gyor, la categoria 81 kg. Fost campion mondial și european de juniori, dar și campion olimpic de tineret, Șulcă a lipsit o perioadă din cauza unei probleme la umăr. Acum s-a întors și chiar dacă nu a concurat la categoria sa obișnuită, 73 kg, a dovedit că a rămas la fel de performant.

Read more... [JUDO. Adrian Șulcă - medalie de aur la Openul European de la Gyor (Ungaria)]

KARATE. Bronz european pentru Maria Coman

karate_maria_coman_si_traian_iancuMaria Coman (CS Dinamo) a cucerit medalia de bronz la Campionatul European de karate EKF - Under 21, desfășurat la Tbilisi (Georgia). Eleva antrenorului Traian Iancu a cedat în primul meci la categoria +68 kg în fața turcoaicei Gaballa, dar a câștigat toate întâlnirile ulterioare, pe tabloul de recalificări. Pentru bronz a învins-o pe Melina Ibrahimovic (BIH).

Read more... [KARATE. Bronz european pentru Maria Coman]

VOLEI FEMININ. Victorie de neuitat în derby-ul cu Rapid

Divizia A1, etapa 17: DINAMO - Rapid 3-0 (25-23; 25-20; 25-18)

dinamo- rapid

Derby-ul etapei s-a încheiat cu victoria fetelor de la Dinamo după un meci în care echipa antrenată de Milos Gavrilovic a arătat un volei de calitate, printr-o apărare pusă la punct. Deși Rapidul pleca cu prima șansă, Dinamo a demonstrat că este o echipă puternică reușind să încheie meciul în minimum de seturi.

Read more... [VOLEI FEMININ. Victorie de neuitat în derby-ul cu Rapid]

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 4 of 682

Săptămâna 18-24 martie 2024

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 25), marți 19 martie, ora 17:45: CSM Târgu Mureș - Dinamo.

Handbal. Cupa României, turul 2 (manșă unică), miercuri 20 martie, ora 15:00: CS Politehnica Iași – Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4 (etapa 18), vineri 22 martie, ora 15:00: CS Dinamo – CSM Flacăra Moreni. Stadion Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3), sâmbătă 23 martie, ora 18:00: Dinamo – SCMU Craiova

Polo. Superliga (etapa 12), sâmbătă 23 martie, ora 20:30: Dinamo - CSM Oradea

Volei feminin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3) duminică 24 martie, 16:00: CSM Volei Alba Blaj – Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 26), duminică 24 martie, ora 19:00: Dinamo – FC Argeș Pitești