Ghid_informare_cetateni
POLO. Ne impunem în "Giulești"

Superliga, etapa 14: Rapid - Dinamo 8-16 (2-2, 2-4, 2-5, 2-5)

dinamo-rapid

Deplasarea în bazinul din Giulești a fost una reușită pentru poloiștii dinamoviști, aceștia controlând meciul în totalitate. Echipa antrenată de Andrei Mateiași a înscris prin Cosmin Radu 1, Bindea 1, Luțescu 2, Pîrîianu 3, Kovats 1, Baciu 2, Kari 2, Vrânceanu 3, Pandelea 1 au marcat pentru Dinamo.

Read more... [POLO. Ne impunem în "Giulești]

EHF European League, Grupa Principală IV, etapa 4: Dinamo - Sporting CP 27-31 (11-15)

Dinamo_Sporting_Campioana României a încheiat meciurile din Grupa Principală IV cu o înfrângere pe teren propriu, în fața uneia dintre cele mai în formă echipe ale momentului. Sporting a fost echipa care a greșit mai puțin și a condus de la început până la final. Dinamo a avut 22 de ratări în fața porții adverse. În pofida înfrângerii, Dinamo este calificată în play-offul competiției, unde va întâlni Bjerringbro Silkeborg (Danemarca).

Read more... [HANDBAL. Pierdem cu Sporting, dar mergem in play-off unde vom intâlni echipa daneză Silkeborg]

Cupa României, semifinală: DINAMO - Steaua 1-3 (32-34, 27-25, 20-25, 17-25)

din-steaua

Al treilea meci din acest sezon împotriva eternei rivale Steaua București nu a avut un deznodământ așa cum ne-am fi dorit cu toții. Dacă în precedentele întâlniri am ajuns în setul decisiv, în Cupa României nu am reușit acest lucru. Echipa nu a fost insipirată, iar greșelile individuale au pus capăt visului de a obține o medalie în competiție.

Read more... [VOLEI MASCULIN. A treia oară nu a fost cu noroc pentru voleibaliștii dinamoviști]

VOLEI FEMININ. Deplasare fără emoții la Pitești

Divizia A1, etapa 20: FC Argeș - DINAMO 0-3 (13-25, 22-25, 20-25)

pitești-din

Echipa antrenată de Milos Gavrilovic a trecut repede peste înfrângerea din semifinala Cupei României cu Rapid, deplasându-se pe terenul fetelor de la FC Argeș. Voleibalistele au controlat meciul și nu au lăsat gazdele să se apropie de adjudecarea vreunui set.

Read more... [VOLEI FEMININ. Deplasare fără emoții la Pitești]

HANDBAL. "Dulăii", fără pas greșit în campionat

Liga Națională, etapa 19: DINAMO - Poli Timișoara 40-19 (22-9)

din-poli

După calificarea de marți pe terenul Constanței, joi, Dinamo a primit vizita Politehncii Timișoara, echipă care nu a surprins, iar meciul a avut o singură direcție, victoria dinamoviștilor. Xavier Pascual a rulat tot lotul și a oferit minute jucătorilor, care au avut o evoluție de apreciat.

Read more... [HANDBAL. "Dulăii", fără pas greșit în campionat]

SCRIMĂ. Vlad Covaliu și Casian Cîdu - AUR european cu echipa de sabie juniori a României. Amalia Covaliu - bronz la junioare

Sabie_aur_european_junioriEchipa masculină de sabie juniori a României și-a păstrat titlul european, după o evoluție entuziasmantă la competiția continentală de la Napoli. Cvartetul tricolor, din care au făcut parte și sabrerii dinamoviști Vlad Covaliu și Casian Cîdu, a învins în finală Franța cu 45-36. Campionatul European de cadeți și juniori a avut loc între 22-29 februarie.

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 2 of 682

Săptămâna 18-24 martie 2024

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 25), marți 19 martie, ora 17:45: CSM Târgu Mureș - Dinamo.

Handbal. Cupa României, turul 2 (manșă unică), miercuri 20 martie, ora 15:00: CS Politehnica Iași – Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4 (etapa 18), vineri 22 martie, ora 15:00: CS Dinamo – CSM Flacăra Moreni. Stadion Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3), sâmbătă 23 martie, ora 18:00: Dinamo – SCMU Craiova

Polo. Superliga (etapa 12), sâmbătă 23 martie, ora 20:30: Dinamo - CSM Oradea

Volei feminin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3) duminică 24 martie, 16:00: CSM Volei Alba Blaj – Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 26), duminică 24 martie, ora 19:00: Dinamo – FC Argeș Pitești