sigla_noua_med_KKK-1

Kelme_romania

LogoRPL_2021_orizontal_negru
BASCHET. Dinamo CSS6, campioană națională și la U18!

Baschet_U18_CN_2022După titlul național câștigat la U19, echipa Dinamo CSȘ6 s-a impus și la turneul final al Campionatului Național U18, desfășurat la Craiova în perioada 11-15 mai. În finala competiției, echipa antrenată de Victor David a învins CSA Steaua cu 67-58. Alexandru Luca (extremă) a fost ales în echipa ideală - Best 5.

Citeşte mai mult... [BASCHET. Dinamo CSS6, campioană națională și la U18!]

ATLETISM. Ancuța Bobocel Lădaru, campioană națională la semimaraton

Ancuta_Bobocel_semimaratonAncuța Bobocel Lădaru (CS Dinamo) este noul lider național la semimaraton. Odată cu „OMV Petrom Bucharest Half Marathon” desfășurat pe 8 mai în București, s-a organizat și Campionatul Național la semimaraton. La feminin, pe prima treaptă a podiumului de premiere a urcat Ancuța Bobocel Lădaru (1h13:39).

Citeşte mai mult... [ATLETISM. Ancuța Bobocel Lădaru, campioană națională la semimaraton]

RUGBY. Micii ”Buldogi” - campioni la U 17 în sezonul 2022

Rugby_DN_J17_2022_campioana_Echipa de rugby Șoimii DINAMO a câștigat titlul național la U17 după un sezon terminat fără înfrângere. Duminică, 8 mai, în finala Diviziei Naționale de juniori U17, Șoimii DINAMO s-a impus cu 32-22 în fața echipei CSS Bârlad. Echipa este înscrisă în campionat ca urmare a asocierii dintre DINAMO și clubul privat ACS Șoimii.

Citeşte mai mult... [RUGBY. Micii ”Buldogi” - campioni la U 17 în sezonul 2022]

LUPTE. Patrick Rotaru - campion național U15!

Lupte_Patrick_RotaruDupă ce a câștigat Cupa României în urmă cu o lună, luptătorul dinamovist Patrick Rotaru a câștigat astăzi și titlul național la juniori U15, în cadrul categoriei de greutate 68 kg. La aceeași categorie, Antonio Polite s-a clasat pe locul 3.

Locul 1: Patrick Rotaru Patrick - 68 kg

Locul 3: Antonio Polite - 68 kg

Citeşte mai mult... [LUPTE. Patrick Rotaru - campion național U15!]

VF_cadete_vicecampioane_2022Echipa feminină de volei - cadete a CS Dinamo a încheiat pe poziție de argint turneul final al Campionatului Național, disputat la Timișoara în perioada 1-5 mai 2022 . Dinamo a câștigat patru meciuri și a pierdut doar unul, cu fosta și actuala campioană, CSM București. Locul 3 a fost ocupat de Bega Timișoara. Pe lângă trofeul colectiv, Dinamo a mai plecat și cu două premii individuale.

Citeşte mai mult... [VOLEI FEMININ. Echipa de cadete a Clubului Sportiv Dinamo - vicecampioană națională 2022!]

BM_Dinamo_-_Oradea_semifCalificată în play-offul Ligii Naționale, Dinamo a avut parte de o serie de trei meciuri în sfertul de finală disputat cu vicecampioana CSM CSU Oradea. Trupa antrenată de Hakan Demir a câștigat partida de pe teren propriu, după o evoluție entuziasmantă, scor 79-62, însă bihorenii au tranșat meciul decisiv la scor, 79-46, calificându-se în semifinale. Dinamo încheie astfel sezonul pe locul 7, cel pe care s-a clasat la finele sezonului regular.

Citeşte mai mult... [BASCHET. Final de sezon pentru jucătorii noștri! CSM CSU Oradea merge în semifinale, Dinamo - locul 7!]

Pagina 2 din 638

16-22 mai 2022

Handbal. Liga Națională (etapa 26), 18 mai: CSU din Suceava – Dinamo

Polo. Superliga masculină (finala mică), 20 mai (meciul 3) și 21 mai (meciul 4 / dacă mai este cazul): Rapid București – Dinamo. Dinamo conduce cu 2-0 la general

Polo feminin. Cupa României – senioare, 20-22 mai, Focșani

Rugby. Liga Națională (etapa 5), 21 mai: Rugby Club Bârlad – Dinamo

Volei feminin. Campionatul Național de junioare I, turneul final, 16-20 mai, Timișoara

Box. Campionatul European de seniori, 21-31 mai, Erevan (Armenia)

Box. Cupa României la tineret, 17-22 mai, Târgu Jiu

Gimnastică. Cupa Andreea Răducan, 19-22 mai, Bârlad