Home
Clubul Sportiv Dinamo București | Reclama ta aici
Volei feminin. Primul succes stagional, Adelina Ungureanu - 28 de puncte

Divizia A1, etapa 4: Dinamo - CSM Lugoj 3-2 (25-21, 25-18, 22-25, 18-25, 15-12)

Echipa_victorie_cu_LugojFetele de la Dinamo au obținut joi prima victorie în sezonul actual al Diviziei A1, la finele unui meci pe care l-au dominat autoritar în debut. Oaspetele au echilibrat jocul începând cu setul trei și au reușit să egaleze situația pe tabelă, împingând partida în setul cinci. Cu psihic mai puternic, dinamovistele și-au adjudecat victoria și primele două puncte în clasament.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Primul succes stagional, Adelina Ungureanu - 28 de puncte]

Volei masculin. Un punct din meciul cu CSS 2 CNE Baia Mare

Divizia A1, etapa 6: Dinamo - CSS 2 CNE Baia Mare 2-3 (22-25, 25-23, 21-25, 25-23, 11-15)

Rhein_cu_CNE_BMVoleibaliștii de la Dinamo au cedat miercuri pe teren propriu în etapa a șasea a Diviziei A1, la finele unui meci care a durat peste două ore de timp efectiv. După o luptă aprigă, victoria s-a decis în setul decisiv. Balanța s-a înclinat spre oaspeți, care nu au făcut nicio eroare în tie-break, față de cinci în tabăra alb-roșiilor. Dinamo nu a putut miza în acest meci pe coordonatorul titular, Tamas Kaszap, plecat de urgență în Ungaria din cauza unei probleme familiale.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Un punct din meciul cu CSS 2 CNE Baia Mare]

Un interviu de George Vescan - psiholog CS Dinamo

Laura_Ilie_tir_finala_Cupei_MondialeDinamovista Laura Ilie-Coman ne povestește în acest interviu cum a reușit sub presiunea uriașă a tragerilor eliminatorii din finala Cupei Mondiale de la New Delhi (India) să tragă din ce în ce mai bine până la ultimul foc.

Clasament final: locul 1 - Andrea Arsovic (Serbia) 251.3 puncte, locul 2 - Laura Coman 249.7 puncte, locul 3 - Peng Winyi (China) 228.5 puncte.

O dorință mare atrage pe măsură și teama nerealizării sale...

Citeşte mai mult... [Tir. Laura Ilie-Coman, locul II mondial in 2017. Interviu din perspectiva psihologica]

Polo feminin. Dinamo, local 3 după primul tur al Cupei Romaniei

Dinamo_-_Rapid._28.10.17jpgBazinul Floreasca din Capitală a găzduit în perioada 27-29 octombrie primul tur al Cupei României la polo feminin. Dinamo a abordat competiția cu o echipă tânără, de perspectivă, și a încheiat prima fază a competiției pe locul 3. Jucătoarele antrenate de Florian Dumitrache au câștigat un meci și au pierdut două. Turul 2 e programat la Oradea, între 25-27 noiembrie.

Citeşte mai mult... [Polo feminin. Dinamo, local 3 după primul tur al Cupei Romaniei]

Bianca_Pascu_OrleansSportiva dinamovistă Bianca Pascu (29 de ani) și-a reconfirmat forma bună pe care a traversat-o anul acesta printr-o nouă clasare pe podium la o competiție importantă. Medaliată cu bronz la Europenele din acest an, Bianca a încheiat pe locul trei la Cupa Mondială de la Orleans (Franța), în proba individuală de sabie.

Citeşte mai mult... [Scrima. Bianca Pascu, medalie de bronz la Cupa Mondiala de la Orleans (Franta), in proba individuala de sabie!]

Superliga CEC Bank, etapa 8: Dinamo - Steaua 9-17 (6-5)

Din_-_Steaua10Rugbiștii de la Dinamo au fost foarte aproape de o victorie frumoasă, de orgoliu, în fața rivalei bucureștene Steaua, liderul la zi al Superligii. Efortul colectiv al Buldogilor, care au trudit mult și au condus 90 la sută din meci, a fost anihilat de ultimele patru-cinci minute ale întâlnirii, când oaspeții au marcat două eseuri consecutive. Jocul a fost echilibrat și a fost influențat de terenul greu și de balonul alunecos.

Citeşte mai mult... [Rugby. Infrangere in ultimele minute, efort colectiv frumos al Buldogilor in fata liderului la zi al Superligii]

Volei masculin. Dinamo cedeaza dupa un nou meci de lupta

Divizia A1, etapa 5: CSM București - Dinamo 3-1 (25-19, 23-25, 25-21, 25-17)

aparareVoleibaliștii de la Dinamo au mai cedat o partidă la mare luptă în Divizia A1. Jucătorii antrenați de Daniel Rădulescu au pierdut în deplasare cu CSM București, într-o partidă disputată în Sala Dobroești. Meciul a durat o oră și 43 de minute. Dinamo rămâne cu trei puncte după cinci meciuri disputate.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Dinamo cedeaza dupa un nou meci de lupta]

Baschet. Timisoara acasa, urmeaza Timisoara in deplasare

Liga Națională, etapa 4: Dinamo - BC Timișoara 57-94 (14-25, 20-22, 8-24, 15-23)

BirloveanuBaschetbaliștii de la Dinamo au cedat sâmbătă pe teren propriu în etapa a patra a Ligii Naționale. Jucătorii antrenați de Eugen Ilie au fost învinși de BC Timișoara cu 94-57. Dinamo abordează noul sezon cu o echipă tânără, formată în totalitate din jucători români. Săptămâna viitoare, Dinamo va juca în deplasare cu Timba Timișoara, echipă de asemenea fără victorie în acest sezon.

Citeşte mai mult... [Baschet. Timisoara acasa, urmeaza Timisoara in deplasare]

Box. Cristian Filip, medalie de bronz la Europenele de tineret

filip_cristian_tur_1_CEBoxerul dinamovist Cristian Răzvan Filip (18 ani) a fost vedeta delegației României la Campionatele Europene de tineret din Antalya (Turcia). Pugilistul antrenat de Dumitru Dorobanțu a cucerit medalia de bronz la categoria grea (91 kg), fiind singurul român care a urcat pe podiumul de premiere la această competiției.

Citeşte mai mult... [Box. Cristian Filip, medalie de bronz la Europenele de tineret]

Rugby. ”Un meci Dinamo – Steaua se joaca numai cu sufletul”

Superliga CEC Bank, etapa 8, 28 octombrie, ora 14:00: Dinamo – Steaua. Stadion Florea Dumitrache, Dinamo

Conferinta_presa_cu_SteauaRugbyul românesc se pregătește de un nou duel de tradiție între Dinamo și Steaua, cele mai mari cluburi ale țării. Cele două echipe se vor înfrunta sâmbătă, în Ștefan cel Mare, în cadrul etapei a opta a Superligii CEC Bank, prima din retur. În runda de start a sezonului, alb-roșiii au cedat în Ghencea, după un joc spectaculos, cu 27-19. În perspectiva partidei, conducerile tehnice ale celor două echipe au participat la o conferință de presă în care au prefațat duelul de sâmbătă.

Citeşte mai mult... [Rugby. ”Un meci Dinamo – Steaua se joaca numai cu sufletul”]

Pagina 3 din 238

Săptămâna 20-26 noiembrie 2017

Handbal. Liga Națională (etapa 12), 22 noiembrie, ora 19:00: Potaissa Turda – Dinamo

Handbal. Liga Campionilor (etapa 9), 26 noiembrie, ora 18:00: Dinamo – Elverum (Norvegia). Sala Dinamo

Polo masculin. Superliga (etapa 5), 25 noiembrie (ora 18:00) și 26 noiembrie (ora 12:00): CSM Digi Oradea – Dinamo. Superliga (etapa 6), 26 noiembrie (ora 19:00) și 27 noiembrie (ora 10:00): Crișul Oradea – Dinamo

Polo feminin. Cupa României (turneul final – retur), 24-26 noiembrie, Oradea

Rugby. Cupa României (etapa 4), 25 noiembrie, ora 11:00: Universitatea Cluj Napoca – Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 7), 25 noiembrie: CS Volei Alba Blaj – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 10), 25 noiembrie: CS Universitatea Cluj Napoca – Dinamo

Natație. Campionatul Național de seniori și tineret - bazin de 25 metri, 22-26 noiembrie, Hunedoara