Home
FiipregatitDSU_Banner_300-x48-px
Rugby. 13 cu ghinion: doua pierderi mari in meciul cu Steaua

Superliga CEC Bank, etapa 13: Steaua – Dinamo 54-19 (raport eseuri 8-3)

R_Steaua_-_Dinamo_56-19Dinamo a încheiat meciul din Ghencea, din etapa a 13-a, cu doi accidentați, dintre care unul grav. Keegan May s-a ales cu o dublă fractură de tibie și peroneu. Argentinianul Rivas a suferit o ruptură musculară.

Citeşte mai mult... [Rugby. 13 cu ghinion: doua pierderi mari in meciul cu Steaua]

Polo feminin. Dinamo a primit medaliile de argint ale editiei 2018-2019

PF_Echipa_vicecampioanaCarolina Braghiș a fost declarată cel mai valoros portar din campionatul intern. Krisztina Szeghalmi este golgeterul echipei Dinamo în acest sezon, cu 36 de goluri marcate în campionatul național.

Citeşte mai mult... [Polo feminin. Dinamo a primit medaliile de argint ale editiei 2018-2019]

Baschet. Dinamo Stiinta va juca pentru locurile 5-8

Liga Națională, sferturi de finală play-off, meci 4: Dinamo Știința – CSU Sibiu 65-84 (18-25, 17-21, 14-29, 16-9)

BM_Dinamo_-_CSU_Sibiu_meci_4CSU Sibiu s-a dovedit echipa mai experimentată și s-a calificat în semifinale, cu scorul general 3-1. Dinamo Știința va juca în grupa 5-8, cu învinsa din duelul Craiova – Timișoara.

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo Stiinta va juca pentru locurile 5-8]

Volei masculin. Dinamo incheie sezonul 2018-2019 pe locul 4

Divizia A1, play-off locurile 1-6, etapa 10: ACS Volei Municipal Zalău – Dinamo 3-1 (25-16, 29-31, 25-18, 25-19)

VM_Dinamo_echipa_2018-2019_finalVoleibaliștii de la Dinamo au urcat trei locuri în clasamentul Diviziei A1, față de sezonul trecut. Alb-roșiii mai au o singură competiție, turneul final al Cupei României (11-12 mai, Alexandria).

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Dinamo incheie sezonul 2018-2019 pe locul 4]

Semifinale, play-off, meci 3: Dinamo - Steaua 6-12 (0-3, 2-3, 1-4, 3-2)

P_Dinamo_-_Steaua_semifinaleDinamo și Sportul Sudențesc Corona se întâlnesc în finala mică a Superligii pentru al patrulea an consecutiv. Anul trecut, bronzul a revenit ”studenților”.

Citeşte mai mult... [Polo. Dinamo va juca pentru medaliile de bronz din nou cu Sportul Studențesc Corona]

Scrima. Dinamo - campioana naționala la spada fete U23!

Scrima_CN_U23_spada_feteDinamo a câștigat titlul național în proba pe echipe la CN de spadă feminin U23, chiar dacă a înscris în competiție sportive mult mai mici de vârstă (15-17 ani)!

Citeşte mai mult... [Scrima. Dinamo - campioana naționala la spada fete U23!]

Liga Națională, play-off, sferturi de finală (meci 3): Dinamo Știința – CSU Sibiu 64-56 (21-9, 19-19, 8-19, 16-9)

BM_kemp_cu_CSU_SibiuBaschetbaliștii de la Dinamo Știința au obținut o victorie mare în sferturi, în fața celei mai în formă echipe a momentului. Kemp a marcat 31 de puncte.

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo Stiinta continua lupta. Meciul 4 al sfertului de finala va avea loc sambata, de la ora 20:00]

Handbal. Trecem si de CSM Focsani. Suntem la un punct de finala

Liga Nationala, play-off (Grupa B), meci 4: CSM Focșani – Dinamo 24-25 (12-10)

HM_Szasz_cu_FocsaniHandbaliștii de la Dinamo își continuă traseul perfect în play-offul Ligii Naționale. Jucătorii antrenați de Ștefan Constantin și Sebastian Bota au patru victorii din patru.

Citeşte mai mult... [Handbal. Trecem si de CSM Focsani. Suntem la un punct de finala]

Volei masculin. Soarta locului 4, amanata pentru ultima etapa

Divizia A1, play-off (etapa 9): Dinamo – Steaua 1-3 (25-16, 22-25, 25-27, 23-25)

VB_Din_vs_ST_11Voleibaliștii de la Dinamo au cedat miercuri în Sala din Șos. Ștefan cel Mare, la ultimul meci disputat pe teren propriu în acest sezon. Soarta locului 4 se decide în ultima etapă.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Soarta locului 4, amanata pentru ultima etapa]

Inot. Robert Glinta, primul sportiv roman calificat la JO 2020

Glinta_Internationale_2018Robert Glință (22 de ani) a realizat baremul olimpic în proba de 100 m spate, în cadrul primei etape a FINA Champions Swim Series 2019, desfășurată la Guangzhou. În China, Robert a cucerit și două medalii (bronz și argint).

Citeşte mai mult... [Inot. Robert Glinta, primul sportiv roman calificat la JO 2020]

Pagina 3 din 297

Săptămâna 20-26 mai 2019

Handbal. Liga Națională, finala (meciul 2), 22 mai, ora 18:05: Dinamo – HC Dobrogea Sud Constanța. Sala Dinamo

Baschet. Liga Națională, duelul pentru locurile 7-8 (meciul 1), 23 mai, ora 19:00: Steaua – Dinamo. Sala Regimentului de Gardă Mihai Viteazu

Polo. Superliga, duelul pentru bronz, 24 mai (ora 11:00) și 25 mai (dacă mai este cazul): Dinamo – Sportul Studențesc Corona. Bazinul olimpic Anatolie Grințescu Dinamo

Rugby. Superliga CEC Bank (meciul pentru locurile 5-6), 26 mai, ora 16:30: U Cluj – Dinamo. Stadion Olimpia București

Judo. Campionatul Național de juniori, 24-26 mai, Dumbrăvița (Timișoara)

Judo. Grand Prix - Hohhot, 24-26 mai, China

Tir. Cupa Mondială de la Munchen, 24 mai – 1 iunie, Germania (calificări pentru JO)