Noutăți:
Română (România)English (United Kingdom)
Home

VOLEI FEMININ. SEZON 2022-2023

DIVIZIA A1 FEMININ, 2022-2023

Tur

Etapa 1 (29.10.2022): Dinamo stă

Etapa 2 (5.11.2022): CS U NTT Data Cluj Napoca – Dinamo 0-3

Etapa 3 (9.11.2022): Dinamo – FC Argeș 3-1

Etapa 4 (12.11.2022): CSM Târgoviște – Dinamo 2-3

Etapa 5 (16.11.2022): Dinamo – Rapid 2-3

Etapa 6 (19.11.2022): CSO Voluntari – Dinamo 2-3

Etapa 7 (26.11.2022): Dinamo – CSM București 3-1

Etapa 8 (3.12.2022): CSM Volei Alba Blaj – Dinamo

Etapa 9 (10.12.2022): Dinamo – CSM Lugoj

Etapa 10 (17.12.2022): SCMU Craiova – Dinamo

Etapa 11 (28.12.2022): Dinamo – Știința Bacău

Retur

Etapa 12 (14.01.2023): Dinamo stă

Etapa 13 (21.01.2023): Dinamo - CS U NTT Data Cluj Napoca

Etapa 14 (25.01.2023): FC Argeș - Dinamo 

Etapa 15 (28.01.2023): Dinamo - CSM Târgoviște

Etapa 16 (04.02.2023): CS Rapid - Dinamo

Etapa 17 (11.02.2023): Dinamo - CSO Voluntari

Etapa 18 (15.02.2023): CSM București - Dinamo

Etapa 19 (18.02.2023): Dinamo - CSM Volei Alba Blaj

Etapa 20 (25.02.2023): CSM Lugoj - Dinamo 

Etapa 21 (4.03.2023): Dinamo - SCMU Craiova

Etapa 22 (11.03.2023): Știința Bacău - Dinamo


Cupa României

Faza 1

Tur / 26.10.2022: Dinamo - SCMU Craiova

Retur / 21.12.2022: SCMU Craiova - Dinamo

Învingătoarea din acest meci va juca în sferturile de finală cu CSO Voluntari (08.03.2023 și 18.03.2022)

----------------------------------------------------------------------

DIVIZIA A1 FEMININ, 2021-2022

Tur

ETAPA 1 (09.10.2021): CSO Voluntari – Dinamo 3-0

ETAPA 2 (16.10.2021): CSM Lugoj – Dinamo 3-2

ETAPA 3 (23.10.2021): Dinamo – CS Rapid București 3-1

ETAPA 4 (30.10.2021): Știința Bacău - Dinamo 3-1

ETAPA 5 (06.11.2021): Dinamo – SCM Craiova 3-1

ETAPA 6 (12.11.2021): CSM Târgoviște - Dinamo 3-1

ETAPA 7 (20.11.2021): Dinamo – CSM Volei Alba Blaj 0-3

ETAPA 8 (27.11.2021): ACS Volei Cristina Pîrv Turda - Dinamo 1-3

ETAPA 9 (04.12.2021): Dinamo – CS Medgidia 1-3

ETAPA 10 (11.12.2021): CS Dacia Mioveni 2012 - Dinamo 1-3

ETAPA 11 (18.12.2021): Dinamo – U Cluj 3-0

Retur

ETAPA 12 (15.01.2022): Dinamo - CSO Voluntari 1-3

ETAPA 13 (22.01.2022): Dinamo - CSM Lugoj 3-1

ETAPA 14 (29.01.2022 / amânat pentru 22.02): CS Rapid București - Dinamo 3-0

ETAPA 15 (04.02.2022): Dinamo - Știința Bacău 3-1

ETAPA 16 (09.02.2022): SCM Craiova - Dinamo 1-3

ETAPA 17 (12.02.2022): Dinamo - CSM Târgoviște 0-3

ETAPA 18 (16.02.2022 / amânat): CSM Volei Alba Blaj - Dinamo 0-3

ETAPA 19 (19.02.2022): Dinamo - Turda 3-0

ETAPA 20 (26.02.2022): CSM Medgidia - Dinamo 3-1

ETAPA 21 (05.03.2022): Dinamo - Mioveni 3-1

ETAPA 22 (12.03.2022): U Cluj - Dinamo 3-0

PLAY-OFF, GRUPA 5-8

Etapa 1 (14.03.2022): Rapid - Dinamo 1-3

Etapa 2 (13.04.2022): Craiova - Dinamo 1-3

Etapa 3 (16.04.2022): Dinamo - Lugoj 1-3

Etapa 4 (20.04.2022): Dinamo - Rapid 3-1

Etapa 5 (23.04.2022): Dinamo - Craiova 3-1

Etapa 6 (27.04.2022): Lugoj - Dinamo 3-1

Dinamo a încheiat sezonul 2021-2022 pe locul 6

Cupa României

Sferturi (01.12.2021 tur): Dinamo – Voluntari 3-1

Sferturi (19.01.2022 retur): Voluntari - Dinamo 3-1

Voluntari s-a calificat la punctaveraj

------------------------------------------------------------------------

DIVIZIA A1 FEMININ, 2020-2021

TUR

Turneul 1 (Blaj)

Etapa 1 (31.10.2020): CS Volei Alba Blaj - Dinamo 3-1

Etapa 2 (1.11.2020): Dinamo - CSM Lugoj 3-0

Turneul 2 (Tg. Mureș)

Etapa 3 (7.11.2020): CSO Voluntari - Dinamo 0-3

Etapa 4 (1.11.2020): CSU Medicina CNUE Târgu Mureș – Dinamo 0-3

Turneul 3 (București, Sala Dinamo)

Etapa 5 (19.11.2020): Dinamo - CSU NTT Data Cluj Napoca 3-1

Etapa 6 (21.11.2020): Dinamo - CSU Belor Galați 2-3

Turneul 4 (Se joacă la Voluntari)

Etapa 7 (28.11.2020): Știința Bacău - Dinamo 0-3

Turneul 5 (Se joacă la Voluntari)

Etapa 8 (29.11.2020): Dinamo - Rapid București 3-0

Turneul 6

Etapa 9 (12.12.2020): CSM Târgoviște - Dinamo 3-1

Etapa 10 (13.12.2020): Dinamo - CS Medgidia 2-3

Etapa 11 (13.12.2020): Dinamo - FC Argeș 3-0

RETUR

Turneul 1 (22-24.01.2021 / Blaj)

Etapa 1 (22.01.2021): CS Volei Alba Blaj - Dinamo 3-0

Etapa 2 (23.01.2021): Dinamo - CSM Lugoj 2-3

Turneul 2 (5-7.02.2021 / Tg. Mureș)

Etapa 3 (6.02.2021): CSO Voluntari - Dinamo 0-3

Etapa 4 (7.02.2021): CSU Medicina CNUE Târgu Mureș – Dinamo 0-3

Turneul 3 (6-8.03.2021 / Galați)

Etapa 5 (6.03.2021): CSU Belor Galați - Dinamo 1-3

Etapa 6 (7.03.2021): Dinamo - CSU NTT Data Cluj Napoca 3-0

Turnele 4 și 5 (19-21.03.2021 / Sala Dinamo)

Etapa 7 (17.03.2021): Știința Bacău - Dinamo 0-3

Etapa 8 (18.03.2021): Dinamo - Rapid București 3-0

Turneul 6 (2-4.04.2021 / Medgidia)

Etapa 9 (2.04.2021): CS Medgidia - Dinamo 1-3

Etapa 10 (3.04.2021): Dinamo - CSM Târgoviște 0-3

Etapa 11 (4.04.2021): FC Argeș - Dinamo 0-3

PLAY-OFF, grupa 1-4, Turneul 1, Blaj - 9-11 aprilie

Meci 1 (9.04.2021): CS Volei Alba Blaj - Dinamo 3-0

Meci 2 (10.04.2021): CS Medgidia - Dinamo 3-0

Meci 3 (11.04.2021): Dinamo - CSM Târgoviște 0-3

DINAMO a încheiat sezonul 2020-2021 pe locul 3, după CSM Târgoviște (campioană) și Volei Alba Blaj.



DIVIZIA A1 FEMININ, 2019-2020

TUR

Etapa 1 – 04.10.2019: Dinamo București – Rapid București 3-0

Etapa 2 – 12.10.2019: CSO Voluntari – Dinamo București 0-3

Etapa 3 – 19.10.2019: Dinamo București – stă

Etapa 4 – 26.10.2019: Dinamo București – Știința Bacău 3-1

Etapa 5 – 02.11.2019: CSM Târgoviște – Dinamo București 1-3

Etapa 6 – 08.11.2019: Dinamo București – CSM Lugoj 3-1

Etapa 7 – 16.11.2019: CSU Belor Galați – Dinamo București 0-3

Etapa 8 – 24.11.2019: Dinamo București – CSM Volei Alba Blaj 0-3

Etapa 9 – 30.11.2019: FC Argeș – Dinamo București 0-3

Etapa 10 – 07.12.2019: Dinamo București – CS Medgidia 3-1

Etapa 11 – 14.12.2019: U Cluj – Dinamo București 0-3

RETUR

Etapa 12 – 11.01.2020 (se joacă în 22.01): Rapid București - Dinamo București 0-3

Etapa 13 – 15.01.2020: Dinamo București - CSO Voluntari 3-0

Etapa 14 – 18.01.2020: Dinamo București – stă

Etapa 15 – 26.01.2020: Știința Bacău - Dinamo București 0-3

Etapa 16 – 01.02.2020: Dinamo București - CSM Târgoviște 3-0

Etapa 17 – 08.02.2020: CSM Lugoj - Dinamo București 0-3

Etapa 18 – 12.02.2020: Dinamo București - CSU Belor Galați 3-0

Etapa 19 – 15.02.2020: CSM Volei Alba Blaj - Dinamo București 3-0

Etapa 20 – 22.02.2020: Dinamo București – FC Argeș 3-1

Etapa 21 – 26.02.2020: CS Medgidia – Dinamo București 3-2

Etapa 22 – 29.02.2020: Dinamo București - U Cluj 3-0

Play-off, grupa 1-6

Etapa 1 - 7 martie: Dinamo - CSM Lugoj 3-0

Etapa 2 - 11 martie: Volei Alba Blaj - Dinamo 3-0

Etapa 3 - 14 martie (anulat): Dinamo - Belor Galați

Etapa 4 - 21 martie (anulat): Dinamo - CSM Târgoviște

Etapa 5 - 25 martie (anulat): Știința Bacău - Dinamo

Etapa 6 - 28 martie (anulat): CSM Lugoj - Dinamo

Etapa 7 - 4 aprilie (anulat): Dinamo - Volei Alba Blaj

Etapa 8 - 11 aprilie (anulat): Belor Galați - Dinamo

Etapa 9 - 15 aprilie (anulat): CSM Târgoviște - Dinamo

Etapa 10 - 25 aprilie (anulat): Dinamo - Știința Bacău

CLASAMENT FINAL EDIȚIA 2019-2020

VF_clasament_final_OK

• Din cauza situației create de pandemia de coronavirus, Consiliul Direector al FR de Volei a decis miercuri, 18 martie, încheierea campionatelor naționale - sezonul 2019-2020, cu opt etape înainte de finalul întrecerilor (grupa 1-6). Astfel, a fost luat în considerare clasamentul de la finele sezonului regulat. Echipa feminină Dinamo s-a clasat pe locul 2, fiind vicecampioana sezonului.

 


DIVIZIA A1 FEMININ, 2018-2019

TUR

Etapa 1 (27.10.18): ACS Penicilina Iași - CS Dinamo București (nedisputat, Penicilina a fost exclusă din campionat)

Etapa 2 (03.11.18): CS Dinamo București – CS Știința Bacău 0-3

Etapa 3 (10.11.18): CSM Lugoj - CS Dinamo București 3-1

Etapa 4 (13.11.18): CS "U" NTT Data Cluj - CS Dinamo București 3-0

Etapa 5 (16.11.18): CS Dinamo București - CSM București 0-3

Etapa 6 (24.11.18): CSU Belor Galați - CS Dinamo București 1-3

Etapa 7 (01.12.18): CS Dinamo București - UVT ACS Agroland Timișoara 3-1

Etapa 8 (08.12.18): CSM Volei Alba-Blaj - CS Dinamo București 3-0

Etapa 9 (15.12.18): CS Dinamo București - CSM Târgoviște 2-3

 

RETUR

Etapa 10 (19.01.19): CS Dinamo București- ACS Penicilina Iași (nedisputat, Penicilina a fost exclusă din campionat)

Etapa 11 (26.01.19): CS Știința Bacău - CS Dinamo București 3-0

Etapa 12 (02.02.19): CS Dinamo București - CSM Lugoj 3-0

Etapa 13 (09.02.19): CS Dinamo București - CS "U" NTT Data Cluj 3-0

Etapa 14 (16.02.19): CSM București - CS Dinamo București 3-0

Etapa 15 (23.02.19): CS Dinamo București - CSU Belor Galați 1-3

Etapa 16 (02.03.19): UVT ACS Agroland Timișoara - CS Dinamo (Agroland s-a retras din campionat)

Etapa 17 (09.03.19): CS Dinamo București - CSM Volei Alba-Blaj 0-3

Etapa 18 (16.03.19): CSM Târgoviște - CS Dinamo București 3-1

FAZA A II-A

Play-off (locurile 1-6)

Etapa 1 (s-a jucat pe 6 mai): Volei Alba Blaj - Dinamo

Etapa 2 (30 martie): Dinamo - Știința Bacău 0-3

Etapa 3 (6 aprilie): CSM București - Dinamo 3-0

Etapa 4 (10 aprilie): Dinamo - CSM Lugoj 3-0

Etapa 5 (13 aprilie): CSM Târgoviște - Dinamo 3-1

Etapa 6 (20 aprilie): Dinamo - Volei Alba Blaj 0-3

Etapa 7 (24 aprilie): Știința Bacău - Dinamo  3-1

Etapa 8 (1 mai): Dinamo - CSM Bucureștiv 0-3

Etapa 9 (4 mai): CSM Lugoj - Dinamo 3-1

Etapa 10 (8 mai): Dinamo - CSM Târgoviște  2-3

DINAMO A ÎNCHEIAT SEZONUL 2018-2019 AL DIVIZIEI A1 PE LOCUL 6.

CUPA ROMÂNIEI

Faza 1 (manșă unică): Dinamo - Agroland Timișoara 3-2 



 

DIVIZIA A1, 2017-2018

TUR

Etapa 1 (14 octombrie): CSM București – Dinamo 3-0

Etapa 2 (21 octombrie): Dinamo – Agroland Timișoara 1-3

Etapa 3 (30 octombrie): CSM Târgoviște – Dinamo 3-0

Etapa 4 (2 noiembrie): Dinamo – CSM Lugoj 3-2

Etapa 5 (11 noiembrie): CSU Medicina CSS Târgu Mureș – Dinamo 3-1

Etapa 6 (17 noiembrie): Dinamo – CS ”U” NTT Data Cluj Napoca 3-1

Etapa 7 (25 noiembrie): CSM Volei Alba Blaj – Dinamo 3-0

Etapa 8 (2 decembrie): Dinamo – Penicilina Iași 3-0

Etapa 9 (9 decembrie): Știința Bacău - Dinamo 3-0

RETUR

Etapa 1 (16 decembrie): Dinamo – CSM București 0-3

Etapa 2 (13 ianuarie): Agroland Timișoara – Dinamo 3-2

Etapa 3 (20 ianuarie): Dinamo – CSM Târgoviște 0-3

Etapa 4 (27 ianuarie): CSM Lugoj – Dinamo 3-2

Etapa 5 (3 februarie): Dinamo – CSU Medicina CSS Târgu Mureș 3-0

Etapa 6 (10 februarie): CS ”U” NTT Data Cluj Napoca – Dinamo 3-0

Etapa 7 (14 februarie): Dinamo – CSM Volei Alba Blaj 0-3

Etapa 8 (17 februarie): Penicilina Iași – Dinamo 3-2

Etapa 9 (24 februarie): Dinamo – Știința Bacău 0-3

Dinamo a încheiat sezonul 2017-2018 pe locul 7



 

Divizia A1, sezonul 2016-2017

Tur

Etapa 1 (15 octombrie): Unic LPS Piatra Neamț - Dinamo 0-3

Etapa 2 (19 octombrie): Dinamo - Știința Bacău 3-2

Etapa 3 (24 octombrie): CS Volei Alba Blaj - Dinamo 3-0

Etapa 4 (29 octombrie): Dinamo - CSU Medicina CSS Tg. Mureș 3-0

Etapa 5 (02 noiembrie): CSM Lugoj - Dinamo 3-2

Etapa 6 (05 noiembrie): Dinamo - CSU Galați 3-0

Etapa 7 (12 noiembrie): SCMU Craiova - Dinamo 0-3

Etapa 8 (19 noiembrie): Dinamo - CSM Târgoviște 3-1

Etapa 9 (26 noiembrie): SCM Pitești - Dinamo 0-3

Etapa 10 (30 noiembrie): Dinamo – CSM București 1-3

Etapa 11 (03 decembrie): Penicilina Iași - Dinamo 2-3

Retur

Etapa 12 (10 decembrie): Dinamo - Unic LPS Piatra Neamț 3-0

Etapa 13 (19 decembrie): Știința Bacău - Dinamo 3-0

Etapa 14 (21 ianuarie 2017): Dinamo - CS Volei Alba Blaj 0-3

Etapa 15 (27 ianuarie): CSU Medicina CSS Tg. Mureș - Dinamo 3-0

Etapa 16 (04 februarie): Dinamo - CSM Lugoj 3-0

Etapa 17 (11 februarie): CSU Galați - Dinamo 0-3

Etapa 18 (18 februarie): Dinamo - SCMU Craiova 3-1

Etapa 19 (25 februarie): CSM Târgoviște - Dinamo 3-0

Etapa 20 (04 martie): Dinamo - SCM Pitești 3-0

Etapa 21 (08 martie): CSM București - Dinamo 3-1

Etapa 22 (11 martie): Dinamo – Penicilina Iași 3-0

FAZA A DOUA, Grupa 1-6

Etapa 1 (17 martie): CSM București - Dinamo 3-1

Etapa 2 (21 martie): Dinamo - CSM Târgoviște 1-3

Etapa 3 (25 martie): Stiința Bacău - Dinamo 3-1

Etapa 4 (29 martie): CSM Lugoj - Dinamo 2-3

Etapa 5 (1 aprilie): Dinamo - Volei Alba Blaj 0-3

Etapa 6 (5 aprilie): Dinamo - CSM București 3-1

Etapa 7 (8 aprilie): CSM Târgoviște - Dinamo 3-0

Etapa 8 (12 aprilie): Dinamo - Știința Bacău 3-2

Etapa 9 (22 aprilie): Dinamo - CSM Lugoj 3-1

Etapa 10 (26 aprilie): Volei Alba Blaj - Dinamo 3-0

Dinamo a încheiat sezonul 2016-2017 pe locul 5




Volei feminin – Divizia A1, sezonul 2015-2016

TUR

Etapa 1 (10 octombrie 2015): CS Dinamo Bucuresti – CS Volei Alba Blaj 1-3

Etapa 2 (17 octombrie 2015): Rapid București – Dinamo București 0-3

Etapa 3 (24 octombrie 2015): CS Dinamo Bucuresti - CS "U" Cluj 3-1

Etapa 4 (31 octombrie 2015): CS Dinamo Bucuresti - ACS Penicilina Iași 3-1

Etapa 5 (4 noiembrie 2015): CSM Lugoj - CS Dinamo Bucuresti 1-3

Etapa 6 (6 noiembrie 2015): CS Dinamo Bucuresti - VC Unic LPS Piatra Neamț 3-1

Etapa 7 (14 noiembrie 2015): SCM U Craiova - CS Dinamo Bucuresti 0-3

Etapa 8 (21 noiembrie 2015): CS Dinamo Bucuresti – CSU Medicina CSS Tg. Mureș 2-3

Etapa 9 (28 noiembrie 2015): CSM București - CS Dinamo Bucuresti 2-3

Etapa 10 (4 decembrie 2015): CS Dinamo Bucuresti - Știința Bacău 3-1

Etapa 11 (13 decembrie 2015): CSM Târgoviște - CS Dinamo Bucuresti 3-0

RETUR

Etapa 12 (23 ianuarie 2016): CS Volei Alba Blaj - CS Dinamo Bucuresti 3-0

Etapa 13 (30 ianuarie 2016): Dinamo București - Rapid București 3-0

Etapa 14 (03 februarie 2016): CS "U" Cluj - CS Dinamo Bucuresti 0-3

Etapa 15 (06 februarie 2016): ACS Penicilina Iași - CS Dinamo Bucuresti 0-3

Etapa 16 (13 februarie 2016): CS Dinamo Bucuresti - CSM Lugoj 3-1

Etapa 17 (20 februarie 2016): VC Unic LPS Piatra Neamț - CS Dinamo Bucuresti 3-1

Etapa 18 (27 februarie 2016): CS Dinamo Bucuresti - SCM U Craiova 3-1

Etapa 19 (02 martie 2016): CSU Medicina CSS Tg. Mureș - CS Dinamo Bucuresti 3-0

Etapa 20 (05 martie 2016): CS Dinamo Bucuresti - CSM București 3-1

Etapa 21 (12 martie 2016): Știința Bacău - CS Dinamo Bucuresti 3-1

Etapa 22 (21 martie 2016): CS Dinamo Bucuresti - CSM Târgoviște 1-3

Play-off, Grupa 5-8

Meciul 1 (26 martie): Dinamo - Penicilina Iași 3-0

Meciul 2 (02 aprilie): Penicilina Iași - Dinamo 3-1

Meciul 3 (06 aprilie): Dinamo - Penicilina 3-1

Play-off, locurile 5-6

Meciul 1 (15 aprilie): Dinamo - CSU Medicina CSS Tg Mureș 2-3

Meciul 2 (16 aprilie): Dinamo - CSU Medicina CSS Tg. Mureș 0-3

Meciul 3 (22 aprilie): CSU Medicina CSS Tg. Mureș - Dinamo 3-0


CLASAMENT DIVIZIA A1 FEMININ - DUPA ETAPA 22

cls_et._22

Program Competitional

Săptămâna 5 - 11 decembrie 2022

Handbal. Machineseeker EHF Champions League (etapa 9), 8 decembrie, ora 19:45: Dinamo - HC PPD Zagreb. Sala Polivalentă București

Handbal. Liga Națională (etapa 15), 11 decembrie, ora 12:00: Dinamo – CSU din Suceava. Sala Dinamo

Baschet. Liga Națională (etapa 9), 7 decembrie, ora 18:00: CSM ABC Athletic Constanța – Dinamo

Baschet. Liga Națională (etapa 10), 10 decembrie, ora 18:00: CSM Galați – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 10), 10 decembrie: Rapid – Dinamo. Sala Rapid

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 9), 10 decembrie, ora 17:00: Dinamo – CSM Lugoj. Sala Dinamo

Box. Campionatul Național tineret și seniori, 6-10 decembrie, Târgu Jiu

Inot. Campionatul Național de cadeți, 08-11 decembrie, Miercurea Ciuc

Haltere. Campionatul Mondial, 4-14 decembrie, Columbia

Agrement Natație

Agrement Fitness

Agrement Tenis de Masa

Hidrokinetoterapie

Initiere/Agrement Tenis

ANUNTURI

AGREMENT ÎNOT

În ziua de sâmbătă, 26 noiembrie a.c., bazinul acoperit Anatolie Grințescu Dinamo este rezervat pentru activități competiționale, motiv pentru care nu se vor desfășura ore de agrement.

 

De asemenea, în perioada 30.11 -02.12.2022, nu se vor desfășura ore de agrement în bazinul acoperit Anatolie Grințescu Dinamo, având în vedere zilele libere cu ocazia celor două sărbători legale, de Sf. Andrei și de Ziua Națională a României, precum și a zilei de 2 decembrie, declarată zi liberă cu recuperare.


Vizitatori online

Avem 646 vizitatori online