Home Volei feminin Volei feminin. Victorie mare, de trei puncte, cu Stiinta Bacau

Volei feminin. Victorie mare, de trei puncte, cu Stiinta Bacau

Divizia A1, etapa 4: Dinamo - Știința Bacău 3-1 (25-23, 25-15, 20-25, 25-18)

VF_Savic_cu_Stiinta_Bacau_3-1Sala Dinamo a găzduit sâmbătă primul derby al actualului sezon în Divizia A1 la volei feminin, între două echipe de podium. Dinamo a reușit o evoluție foarte bună, păstrând acasă toate cele trei puncte puse în joc.

Mobilizare extraordinară a fetelor de la Dinamo în meciul disputat sâțmbătă în Sala Dinamo, cu un excelent joc de echipă. Apărarea a fost la înălțime, serviciile au pus în dificultate preluarea băcăuană, iar Hashimoto a câștigat net duelul coordonatoarelor. Exceptând setul trei, câștigat de oaspete pe fondul unei relaxări a trupei ”alb-roșii”. Dinamo a dat tonul în teren, fiind echipa mai bună la toate capitolele.

Dinamo a început în formula: Martins Silva, Savic, Karakasheva, Pîrv, Burazer, Hashimoto – Vujic (libero). Au mai intrat: Adriana Maria Matei, Theodora Stan, Iulia Bratu. Antrenori: Stevan Ljubicic, Milos Gavrilovic și Alida Cioroianu!

Pîrv 18, Burazer 16, Savic 14, Karakasheva 14, Martins Silva 5, Hashimoto 3 au punctat pentru Dinamo.

Dinamo este neînvinsă din trei meciuri și are 9 puncte în Divizia A1. Dinamo nu a evoluat în etapa a treia, din cauza numărului impar de echipe înscrise în acest sezon.