Home Schi

Schi

Schi-sarituri. Sase medalii la Nationalele de vara de la Rasnov

danaHaralambie-765x510La finele săptămânii trecute s-au desfășurat, la Râșnov, Campionatele Naționale de sărituri cu schiurile - ediția de vară 2016. Sportivii de la CS Dinamo - Centrul Sportiv Brașov s-au aflat și de această dată printre protagoniști, clasându-se pe podiumul de premiere la aproape toate probele prrogramate în cele trei zile de concurs.

Citeşte mai mult... [Schi-sarituri. Sase medalii la Nationalele de vara de la Rasnov]

Biatlon. Luminita Piscoran, un titlu si doua locuri doi la nationale

piscoran_luminitaSportivii de la CS Dinamo au obținut 13 medalii la Campionatele Naționale de biatlon pentru seniori și juniori, competiție desfășurată între 21 și 27 martie la Harghita Băi. Cele mai bune performanțe au fost obținute de Luminița Pișcoran, care și-a trecut în cont un titlu național – în proba de masstart și două locuri doi – la sprint și la pursuit.

Citeşte mai mult... [Biatlon. Luminita Piscoran, un titlu si doua locuri doi la nationale]

Schi. Dana Haralambie, la un pas de medalie la Mondiale

danaHaralambie-765x510România a fost la un pas de a obţine o medalie istorică la Campionatul Mondial de Schi Nordic pentru juniori şi tineret, competiție organizată în această săptămână la Cheile Grădiştei şi Râşnov. Dana Haralambie (18 ani), sportivă legitimată la CS Dinamo, a terminat marți pe locul 4 concursul de sărituri cu schiurile de la Râşnov, într-un probă câştigată de austriaca Chiara Hoelzl.

Citeşte mai mult... [Schi. Dana Haralambie, la un pas de medalie la Mondiale]

Schi fond. Paul Pepene, locul 2 la Campra (Elvetia)

pepeneFondistul dinamovist Paul Pepene a avut o evoluție bună la cea de a patra etapă a circuitului Cupei Continentale, competiție desfășurată la Campra (Elveția). Sportivul în vârstă de 27 de ani s-a clasat pe locul 2 în proba de pursuit (urmărire) 15 kilometri, la numai 0,4 secunde de câștigător, italianul Giacomenico Salvadori.

Citeşte mai mult... [Schi fond. Paul Pepene, locul 2 la Campra (Elvetia)]

Schi fond. Paul Pepene, doua locuri I la prima etapa a Cupei Balcanice

paul_pepene_C_Balc_2016Schiorii de la CS Dinamo – Centrul Sportiv Brașov au obținut patru medalii la prima etapă a Cupei Balcanice de schi fond, desfășurată în Turcia, la Bolu/Gerede. Paul Pepene a câștigat medaliile de aur pe ambele stiluri, clasic (5 km) și liber (10 km), iar Lorincz (Sara) Timea s-a clasat pe locul doi la ambele curse. La feminin, ambele stiluri s-au desfășurat pe distanța de 5 km.

Citeşte mai mult... [Schi fond. Paul Pepene, doua locuri I la prima etapa a Cupei Balcanice]

Pagina 1 din 5

<< Început < Anterior 1 2 3 4 5 Următor > Sfârşit >>

Săptămâna 22-28 mai 2017

Handbal feminin. Baraj de promovare / retrogradare Liga Națională, 24-27 mai, Sfântu Gheorghe. Program: Dinamo – Reșița (24 mai, ora 16:00), Dinamo – Slobozia (25 mai, ora 16:00).

Polo. Superliga, finala mică (meciul 5), 23 mai, ora 11:00: Dinamo – Sportul Studențesc Corona. Bazinul Anatolie Grințescu – Dinamo

Rugby. Super-liga CEC Bank, grupa 5-7, 24 mai, ora 11:00: Dinamo – Politehnica Iași. Teren Florea Dumitrache – Dinamo; 27 mai, ora 11:00: U Cluj - Dinamo

Canotaj. Campionatele Europene de seniori, 24-26 mai, Racice (Cehia)

Natație. Campionatele Internaționale ale României, 25-28 mai, Bazinul Anatolie Grințescu – Dinamo

Scrimă. Campionatele Naționale – spadă (masculin), 26-28 mai, Satu Mare

Taekwondo. Campionatele Naționale, 26-28 mai, Galați

Tir. Cupa Mondială, 17-23 mai – Munchen (Germania)

ANUNT AGREMENT

Începând cu data de 15 mai 2017, ultima intrare pentru agrement în incinta Bazinului Olimpic ”Tolea Grințescu” Dinamo va avea loc la ora 21:00, urmând ca ieșirea din bazin să se facă la ora 21:40.

De asemenea, cu aceeași dată, cu abonamentele pentru agrement pot intra în bazin doar titularii acestora, abonamentele neputând fi înstrăinate. Titularii de abonament pot intra de mai multe ori în cursul aceleiași zile, de fiecare dată bifându-se câte o intrare.

Nerespectarea acestei decizii va duce la anularea abonamentului.