Home Schi

Schi

Biatlon. Luminita Piscoran, un titlu si doua locuri doi la nationale

piscoran_luminitaSportivii de la CS Dinamo au obținut 13 medalii la Campionatele Naționale de biatlon pentru seniori și juniori, competiție desfășurată între 21 și 27 martie la Harghita Băi. Cele mai bune performanțe au fost obținute de Luminița Pișcoran, care și-a trecut în cont un titlu național – în proba de masstart și două locuri doi – la sprint și la pursuit.

Citeşte mai mult... [Biatlon. Luminita Piscoran, un titlu si doua locuri doi la nationale]

Schi. Dana Haralambie, la un pas de medalie la Mondiale

danaHaralambie-765x510România a fost la un pas de a obţine o medalie istorică la Campionatul Mondial de Schi Nordic pentru juniori şi tineret, competiție organizată în această săptămână la Cheile Grădiştei şi Râşnov. Dana Haralambie (18 ani), sportivă legitimată la CS Dinamo, a terminat marți pe locul 4 concursul de sărituri cu schiurile de la Râşnov, într-un probă câştigată de austriaca Chiara Hoelzl.

Citeşte mai mult... [Schi. Dana Haralambie, la un pas de medalie la Mondiale]

Schi fond. Paul Pepene, locul 2 la Campra (Elvetia)

pepeneFondistul dinamovist Paul Pepene a avut o evoluție bună la cea de a patra etapă a circuitului Cupei Continentale, competiție desfășurată la Campra (Elveția). Sportivul în vârstă de 27 de ani s-a clasat pe locul 2 în proba de pursuit (urmărire) 15 kilometri, la numai 0,4 secunde de câștigător, italianul Giacomenico Salvadori.

Citeşte mai mult... [Schi fond. Paul Pepene, locul 2 la Campra (Elvetia)]

Schi fond. Paul Pepene, doua locuri I la prima etapa a Cupei Balcanice

paul_pepene_C_Balc_2016Schiorii de la CS Dinamo – Centrul Sportiv Brașov au obținut patru medalii la prima etapă a Cupei Balcanice de schi fond, desfășurată în Turcia, la Bolu/Gerede. Paul Pepene a câștigat medaliile de aur pe ambele stiluri, clasic (5 km) și liber (10 km), iar Lorincz (Sara) Timea s-a clasat pe locul doi la ambele curse. La feminin, ambele stiluri s-au desfășurat pe distanța de 5 km.

Citeşte mai mult... [Schi fond. Paul Pepene, doua locuri I la prima etapa a Cupei Balcanice]

Schi-fond. Dinamo, opt medalii la Naționalele de schi-role

paul_pepene_Trento_2015Sportivii de la CS Dinamo – Centrul Sportiv Brașov și-au făcut norma de medalii și la Campionatele Naționale de schi-role, competiție desfășurată la Cheile Grădiștei, în perioada 01-04 octombie. Palmaresul dinamoviștilor a totalizat opt medalii, dintre care trei au fost clasări pe cea mai înaltă treaptă. Titlurile au fost cucerite de Timea Lorincz (două) și Paul Pepene (foto / unu).

Citeşte mai mult... [Schi-fond. Dinamo, opt medalii la Naționalele de schi-role]

Pagina 7 din 10

Săptămâna 22-28 aprilie

Handbal. EHF European League, sferturi de finală (meci tur), marți 23 aprilie, ora 19:45: Dinamo – Skjern Handbold (Danemarca). Sala Dinamo

Fotbal. Superliga România, play-out (etapa 6), marți 23 aprilie, ora 19:30: FC Botoșani – Dinamo 1948

Baschet. LNB Getica 95, locurile 5-8 (meci 1), joi 25 aprilie, ora : Rapid București – Dinamo

Fotbal. Superliga România, play-out (etapa 7), vineri 26 aprilie, ora 20:00: Dinamo 1948 – FC Voluntari. Stadion Arcul de Triumf

Volei masculin. Divizia A1, finala mică (meciurile 3 și 4), sâmbătă 27 aprilie, ora 18:00, și duminică 28 aprilie, ora 18:00: Dinamo – Rapid București. Sala Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, locurile 7-8 (meci 2), sâmbătă 27 aprilie, ora 17.00: Corona Brașov – Dinamo

Rugby. Liga Națională Kaufland (etapa 3), sâmbătă 27 aprilie, ora : SCM USV Timișoara – Dinamo

Fotbal. Liga 3, play-off (etapa 5), sâmbătă 27 aprilie, ora 17:00: SC Popești Leordeni – CS Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, locurile 5-8 (meci 2), duminică 28 aprilie, ora : Dinamo – Rapid București. Sala Dinamo

PROGRAMUL BAZINULUI OLIMPIC ACOPERIT ȘI AL SĂLII DE FITNESS ÎN PERIOADA SĂRBĂTORILOR PASCALE.