Home Schi Schi. Dana Haralambie, la un pas de medalie la Mondiale

Schi. Dana Haralambie, la un pas de medalie la Mondiale

danaHaralambie-765x510România a fost la un pas de a obţine o medalie istorică la Campionatul Mondial de Schi Nordic pentru juniori şi tineret, competiție organizată în această săptămână la Cheile Grădiştei şi Râşnov. Dana Haralambie (18 ani), sportivă legitimată la CS Dinamo, a terminat marți pe locul 4 concursul de sărituri cu schiurile de la Râşnov, într-un probă câştigată de austriaca Chiara Hoelzl.

Dana Haralambie se află în faţa celui mai bun sezon din carieră, după ce a reuşit să obţină şi puncte în Cupa Mondială. Sportiva de la CS Dinamo a ocupat locurile 20 şi 21 la două etape din cadrul Cupei Mondiale de sărituri cu schiurile.

La Mondialul de la Râșnov, ea a obținut 184,3 puncte, fiind devansată de 1. Chiara Hoelzl (Aut / 209p), 2. Katharina Althaus (Ger / 197,4p), 3. Sofia Tikhonova (Rus / 184,9p).

CS Dinamo, 25 februarie 2016

16-22 mai 2022

Handbal. Liga Națională (etapa 26), 18 mai: CSU din Suceava – Dinamo

Polo. Superliga masculină (finala mică), 20 mai (meciul 3) și 21 mai (meciul 4 / dacă mai este cazul): Rapid București – Dinamo. Dinamo conduce cu 2-0 la general

Polo feminin. Cupa României – senioare, 20-22 mai, Focșani

Rugby. Liga Națională (etapa 5), 21 mai: Rugby Club Bârlad – Dinamo

Volei feminin. Campionatul Național de junioare I, turneul final, 16-20 mai, Timișoara

Box. Campionatul European de seniori, 21-31 mai, Erevan (Armenia)

Box. Cupa României la tineret, 17-22 mai, Târgu Jiu

Gimnastică. Cupa Andreea Răducan, 19-22 mai, Bârlad