Divizia A1, etapa 8: Dinamo – CSM Volei Alba Blaj 0-3 (23-25, 27-29, 21-25)
Voleibalistele de la Dinamo au pierdut primul meci în noul sezon competițional. După șase victorii consecutive, jucătoarele în alb-roșu au cedat în fața campioanei en titre, Alba Blaj.
Meciul dintre singurele echipe neînvinse în Divizia A1 a fost unul spectaculos, în care fetele de la Dinamo au luptat pentru fiecare minge. Relevant pentru determinarea lor este modul în care s-a derulat setul doi, când Dinamo a revenit de la o direrență de 10 puncte (7-17) pentru a egala la 24 și a mai apoi să aibă o minge de set. Mai experimentată, Alba Blaj, reprezentanta României în Liga Campionilor, a reușit să-și aproprie însă victoria cu 3-0.
Dinamo a început în formula: Nati Martins și Savic - centri, Pîrv și Karakasheva - secunzi, Burazer - universal, Hashimoto - coordonator. Libero - Vujovic. Au mai jucat: Theodora Stan și Adriana Maria Matei. Cele mai multe puncte au fost realizate de Burazer (10p), Karakasheva (9p), Martins (9p) și Savic (9p).
În etapa viitoare, Dinamo va juca în deplasare la Pitești.
CS Dinamo, 24 noiembrie 2019
25 septembrie - 01 octombrie 2023
Fotbal. Cupa României, marți 26 septembrie, ora 21:00: Dinamo 1948 - FCU Craiova. Arena națională
Fotbal. Liga 1 (etapa 11), vineri, 29 septembrie, ora 21:00: Oțelul Galați - Dinamo 1948
Baschet. Liga Națională (etapa 2), sâmbătă, 30 septembrie: CSM Galați - CS Dinamo Bucuresti
Fotbal. Liga 3 (etapa 6), vineri, 29 septembrie, ora 17:00: CS Dinamo - Aro Muscelul Câmpulung. Stadion Dinamo
Polo. Superliga (etapa 1), 30 septembrie, ora 11:00: Dinamo – Politehnica Cluj-Napoca. Bazinul Tolea Grințescu Dinamo
Rugby. Liga Națională (faza II, etapa 7), sâmbătă 30 septembrie, ora 12:15: Dinamo – SCM USV Timișoara
Volei masculin. Meci de prezentare, sâmbătă 30 septembrie, ora 18:00: Dinamo – Steaua. Sala Dinamo
Handbal. Liga Națională (etapa 6), sâmbătă 30 septembrie, ora 13:00: SCM Politehnica Timișoara - Dinamo