Home
imagine_principala_ROVACCINARE_dreptunghi
HANBDAL. Am ieșit cu capul sus din Palau Blaugrana

EHF Champions League, etapa 4: Barca – Dinamo 36-32 (19-14)

Ghionea_cu_Barca_2Campioana României la handbal a avut joi, 14 octombrie, meci de gală în EHF Champions League cu deținătoarea trofeului, în Palau Blaugrana din Barcelona. În fața unei echipe de vedete, în care a strălucit Dika Mem (12 goluri), Dinamo a reușit o evoluție bună, care ne dă speranțe în vederea partidei importante de la Zaporojie (21 octombrie). Cel mai bun marcator de la Dinamo a fost Ghionea – 7 goluri.

Citeşte mai mult... [HANBDAL. Am ieșit cu capul sus din Palau Blaugrana]

BASCHET. Al doilea meci consecutiv pierdut în prelungiri!

LNBM, etapa 3: DINAMO - SCM OHMA Timișoara 83-87 (37-34, 72-72)

Gaddefors_cu_TimisoaraMeciul s-a desfășurat pe 10 octombrie și a avut multe răsturnări. Timișoara a început mai bine și a avut 21-12 după primul sfert. Băieții lui Șapera au întors însă scorul în sfertul doi și au intrat în avantaj la pauză. La jumătate ultimului sfert, Dinamo conducea cu 11 puncte (70-59), dar Timișoara a avut puterea să revină și să împingă meciul în prelungiri, unde bănățenii s-au impus cu un parțial de 15-11.

Citeşte mai mult... [BASCHET. Al doilea meci consecutiv pierdut în prelungiri!]

HANDBAL. O nouă demonstrație de forță în Liga Zimbrilor

Liga Zimbrilor, etapa 6: CSM Focșani – DINAMO 26-35 (9-15)

Alex_Pascual_cu_FocsaniHandbaliștii antrenați de Xavier Pascual au făcut o nouă demonstrație de forță în Liga Zimbrilor. Dinamo s-a deplasat în etapa a șasea la Focșani, pe terenul unei echipe incomode și bătăioase, însă meciul a curs de la început la sfârșit în nota de dominare a campionilor. Diferența maximă în meci a fost de 11 goluri: 34-23 și 35-24.

Citeşte mai mult... [HANDBAL. O nouă demonstrație de forță în Liga Zimbrilor]

Divizia A1, etapa 1: Știința Explorări Baia Mare – Dinamo 2-3 (25-22, 25-21, 18-25, 30-32, 9-15)

Volei_MMMVoleibaliștii de la Dinamo au debutat în noul sezon al Diviziei A1 cu o deplasare lungă, la Baia Mare. Meciul a fost mai dificil decât era de așteptat. Gazdele au condus cu 2-0 la seturi și au avut șase mingi de meci în setul 4. Dinamo a luptat însă frumos și a reușit să plece de la Baia Mare cu două puncte importante.

Citeşte mai mult... [VOLEI MASCULIN. Victorie de caracter la debutul Diviziei A1, după cinci seturi de luptă în Maramureș]

VOLEI FEMININ. Dinamo cedează în minimum de seturi la Voluntari

Divizia A1, etapa 1: CSO Voluntari – Dinamo 3-0 (25-21, 25-16, 25-19)

VF_echipa_2021-2022Voleibalistele de la Dinamo au debutat în noul sezon al Diviziei A1 cu un meci disputat în deplasare cu CSO Voluntari, echipă care s-a întărit considerabil. Între noile venite se află și fostele voleibaliste deinamoviste Nneka Onyejekwe, Eli Uattara și Sânziana Motroc. Meciul a fost dominat de echipa gazdă, care a avut procentaje mai bune la toate recepție și serviciu.

Citeşte mai mult... [VOLEI FEMININ. Dinamo cedează în minimum de seturi la Voluntari]

Volei_masculin_SUPERCUPA_2021Supercupa este istorie. Voleibaliștii de la Dinamo debutează azi, 9 octombrie, în noua ediție de campionatul. Îi așteaptă un sezon lung, în care trebuie să confirme trofeul câștigat la Brașov în urmă cu 10 zile (3-2 cu Arcada Galați). După debutul de azi, de pe terenul echipei Știința Explorări Baia Mare, urmează patru etape de foc, în care vom întâlni cele mai puternice echipe din campionat: Craiova, Steaua, Zalău și Galați (în ordinea jocurilor).

Citeşte mai mult... [VOLEI MASCULIN. Dinamo debuteaza in noul sezon al Diviziei A1 cu un meci în deplasare, la Știința Explorări Baia Mare]

Pagina 8 din 620

Săptămâna 29 noiembrie - 5 decembrie 2021

Handbal. EHF Champions League (etapa 9), 2 decembrie, ora 19:45: Telekom Veszprem HC – Dinamo

Volei masculin. CEV Cup (16-imi de finală / tur), 1 decembrie, ora 17:00: Dinamo – United Volleys Frankfurt (Ger). Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 9), 4 decembrie, ora 17:00: Dinamo – Olimpia Titanii București. Sala Dinamo

Volei feminin. Cupa României (faza a II-a, tur), 1 decembrie, ora 13:00: Dinamo – CSO Voluntari

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 9), 4 decembrie, ora 13:00: Dinamo – CS Medgidia. Sala Dinamo