3_LOGO_CEC_160_principal_verde_NOU
HANDBAL. Încă o victorie pentru dinamoviști

Liga Națională, etapa 17: DINAMO - U Cluj 43-25 (23-14)

din-ucluj

Dinamo continuă seria de victorii în competiția internă după victoria de vineri împotriva "studenților" de la Universitatea Cluj. După un început ezitant în care tinerii jucători din Ardeal au condus în câteva rânduri, Dinamo a revenit repede pe tabelă, conducând la pauză cu 23-14.

Citeşte mai mult... [HANDBAL. Încă o victorie pentru dinamoviști]

VOLEI MASCULIN. Victorie în derby-ul etapei pentru dinamoviști

DIVIZIA A1, etapa 18: DINAMO- SCM Craiova 3-1 (25-20; 25-22; 19-25; 27-25)

din-craiova

După trei înfrângeri usturătoare, echipa de volei masculin antreantă de Stelian Moculescu și Bogdan Tănase a reușit o victorie importantă cu SCM Craiova, o contracandidată la locurile 1-4.

Citeşte mai mult... [VOLEI MASCULIN. Victorie în derby-ul etapei pentru dinamoviști]

HANDBAL. Înfrângere în prima etapă a grupelor principale EHF European League

EHF EUROPEAN LEAGUE, Grupele Principale etapa 1: Sporting Lisabona - DINAMO 35-33 (17-18)

sporting-din

Prima etapă din grupele principale ale EHF European League s-a încheiat din păcate pentru DINAMO, cu o înfrângere. După 40 de minute în care am controlat meciul și am ținut distanța de un gol ori două goluri, Sporting, împinsă de fani de la spate a reușit să revină. Șansele calificării nu sunt compromise, dubla cu Constanța fiind vitală în economia calificării în sferturi.

Citeşte mai mult... [HANDBAL. Înfrângere în prima etapă a grupelor principale EHF European League]

14.02.2024. Precizare de presă

logo_clubCu privire la situația de la Secția de Natație a Clubului Sportiv Dinamo, dorim să subliniem angajamentul nostru ferm în abordarea și soluționarea promptă și transparentă a acestui caz.

Conducerea clubului colaborează și va colabora cu anchetatorii pentru soluționarea cu celeritate a acestui caz, fiind puse la dispoziție, în seara datei de 13.02.2024, imaginile înregistrate de camerele de supraveghere din zona bazinului de înot.

Citeşte mai mult... [14.02.2024. Precizare de presă]

JUDO. Adrian Șulcă - medalie de aur la Openul European de la Gyor (Ungaria)

sulca_gyor_2024Adrian Șulcă (23 de ani / CS Dinamo) revine în topul continental cu o medalie de aur cucerită la Openul European de la Gyor, la categoria 81 kg. Fost campion mondial și european de juniori, dar și campion olimpic de tineret, Șulcă a lipsit o perioadă din cauza unei probleme la umăr. Acum s-a întors și chiar dacă nu a concurat la categoria sa obișnuită, 73 kg, a dovedit că a rămas la fel de performant.

Citeşte mai mult... [JUDO. Adrian Șulcă - medalie de aur la Openul European de la Gyor (Ungaria)]

KARATE. Bronz european pentru Maria Coman

karate_maria_coman_si_traian_iancuMaria Coman (CS Dinamo) a cucerit medalia de bronz la Campionatul European de karate EKF - Under 21, desfășurat la Tbilisi (Georgia). Eleva antrenorului Traian Iancu a cedat în primul meci la categoria +68 kg în fața turcoaicei Gaballa, dar a câștigat toate întâlnirile ulterioare, pe tabloul de recalificări. Pentru bronz a învins-o pe Melina Ibrahimovic (BIH).

Citeşte mai mult... [KARATE. Bronz european pentru Maria Coman]

Pagina 8 din 686

Săptămâna 22-28 aprilie

Handbal. EHF European League, sferturi de finală (meci tur), marți 23 aprilie, ora 19:45: Dinamo – Skjern Handbold (Danemarca). Sala Dinamo

Fotbal. Superliga România, play-out (etapa 6), marți 23 aprilie, ora 19:30: FC Botoșani – Dinamo 1948

Baschet. LNB Getica 95, locurile 5-8 (meci 1), joi 25 aprilie, ora : Rapid București – Dinamo

Fotbal. Superliga România, play-out (etapa 7), vineri 26 aprilie, ora 20:00: Dinamo 1948 – FC Voluntari. Stadion Arcul de Triumf

Volei masculin. Divizia A1, finala mică (meciurile 3 și 4), sâmbătă 27 aprilie, ora 18:00, și duminică 28 aprilie, ora 18:00: Dinamo – Rapid București. Sala Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, locurile 7-8 (meci 2), sâmbătă 27 aprilie, ora 17.00: Corona Brașov – Dinamo

Rugby. Liga Națională Kaufland (etapa 3), sâmbătă 27 aprilie, ora : SCM USV Timișoara – Dinamo

Fotbal. Liga 3, play-off (etapa 5), sâmbătă 27 aprilie, ora 17:00: SC Popești Leordeni – CS Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, locurile 5-8 (meci 2), duminică 28 aprilie, ora : Dinamo – Rapid București. Sala Dinamo