Ghid_informare_cetateni
VOLEI MASCULIN. Victorie în minium de seturi cu Timișoara

DIVIZIA A1, etapa 22: DINAMO - CSU Timișoara 3-0 (25-17, 25-14, 25-18)

dinamo-timisoara

Punctul pierdut în tur a fost motivația necesară a băieților antrenați de Bogdan Kotnik, iar aceștia nu au dezamăgit, meciul fiind rapid în contul lor. A fost un sezon regulat greu, în care accidentările jucătorilor cheie și-au spus cuvântul, dar urmează play-off-ul, unde băieții se vor mobiliza pentru a atinge obiectivele propuse.

Citeşte mai mult... [VOLEI MASCULIN. Victorie în minium de seturi cu Timișoara]

POLO. Derby-ul etern se încheie cu victoria alb-roșilor

Superliga, Etapa 10 : DINAMO - Steaua: 12-10

dinao-steaua

Sâmbătă în bazinul Tolea Grințescu din Ștefan cel Mare, Dinamo a primit vizita Stelei. A urmat un meci pe cinste între cele două rivale eterne încheiat cu o victorie prețioasă și de orgoliu pentru jucătorii antrenați de Andrei Mateiași. Stoenescu (excelent în poartă) și Cosmin Radu i-au coordonat excelent în bazin pe tinerii lor colegi.

Citeşte mai mult... [POLO. Derby-ul etern se încheie cu victoria alb-roșilor]

VOLEI FEMININ. Ne pregătim de play-off după victoria de la Târgu Mureș

DIVIZIA A1, etapa 22: CSU Târgu Mureș - Dinamo 1-3 (25-23, 23-25, 23-25, 14-25)

playoff

Dinamo se impune în patru seturi după ce a a avut un început ezitant în deplasarea de la Târgu Mureș. Victoria nu a schimbat clasamentul, iar Dinamo a rămas pe 6 după ce Voluntari a reușit să învingă Lugoj în minum de seturi.

Meciul Volei Alba Blaj - Rapid (scor 3-2) a închis sezonul regulat. Clasamentul final în prima parte: 1. CSM Târgoviște, 2. Rapid, 3. Blaj, 4. Lugoj, 5. Voluntari.

Citeşte mai mult... [VOLEI FEMININ. Ne pregătim de play-off după victoria de la Târgu Mureș]

FOTBAL. Dinamo în play-of de pe prima poziție

LIGA 3, seria 4 : CS Păulești - CS Dinamo 0-3 (0-1)

pauletsti-dinamo

Au marcat pentru echipa antrenată de Marius Bratu: Delciu, Zătreanu, Năstase

Cu o etapă înainte de finalul fazei I, CS Dinamo este lider în seria 4 cu 38 de puncte, urmată de CS Popești Leordeni 34p și CS Blejoi 33p.

În ultima etapă, CS Dinamo va întâlni pe teren propriu CSM Flacăra Moreni, vineri (22 martie).

VOLEI MASCULIN. Debut impresionant pentru Bogdan Kotnik pe banca "alb-roșiilor"

DIVIZIA A1, etapa 21: Corona Brașov - DINAMO 1-3 (17-25, 25-15, 21-25, 25-27)

dinamo-brasov

Voleibaliștii de la Dinamo au luat toate cele trei puncte din deplasarea de la Brașov, la primul meci cu antrenorul Bogdan Kotnik pe bancă. A fost un meci în care Dinamo a luptat pentru fiecare minge, mai ales în setul 4, când a revenit de la 4-10. Cu acest succes, Dinamo își asigură locul 4 în sezonul regulat.

Citeşte mai mult... [VOLEI MASCULIN. Debut impresionant pentru Bogdan Kotnik pe banca "alb-roșiilor]

HANDBAL. Peste 40 de goluri marcate într-o victorie de neuitat

LIGA NAȚIONALĂ, etapa 20: Steaua - DINAMO 26-42 (9-22)

steua-dinamo

Victorie la scor pentru trupa antrenată de Xavier Pascual. Derby-ul etern a avut o singură direcție, victoria lui Dinamo. Steaua a avut un început ezitant, iar handbaliștii noștri au profitat, distanțându-se repede pe tabela de marcaj. Extrema stângă, Nicușor Negru a marcat 15 goluri în poarta roș-albaștrilor, fiind primul ce atinge această bornă într-un meci de campionat în acest sezon.

Citeşte mai mult... [HANDBAL. Peste 40 de goluri marcate într-o victorie de neuitat]

Pagina 1 din 682

Săptămâna 18-24 martie 2024

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 25), marți 19 martie, ora 17:45: CSM Târgu Mureș - Dinamo.

Handbal. Cupa României, turul 2 (manșă unică), miercuri 20 martie, ora 15:00: CS Politehnica Iași – Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4 (etapa 18), sâmbătă 23 martie, ora 15:00: CS Dinamo – CSM Flacăra Moreni. Stadion Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3), sâmbătă 23 martie, ora 18:00: Dinamo – SCMU Craiova

Polo. Superliga (etapa 12), sâmbătă 23 martie, ora 20:30: Dinamo - CSM Oradea

Volei feminin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3) duminică 24 martie, 16:00: CSM Volei Alba Blaj – Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 26), duminică 24 martie, ora 19:00: Dinamo – FC Argeș Pitești