Home
FiipregatitDSU_Banner_300-x48-px
Volei masculin. Dinamo incheie turul campionatului în forță

Divizia A1, etapa 10: Dinamo - SCM Gloria Buzău 3-0 (25-16, 25-16, 25-14)

VM_Et_3_Dinamo_-_Zalau_3-0Voleibaliștii de la Dinamo au trecut repede peste înfrângerea din Cupa CEV cu Arkas Izmir și au reușit o evoluție la nivel înalt în meciul cu SCM Gloria Buzău, o echipă de Top 6 care a pus probleme tuturor adversarelor în acest sezon.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Dinamo incheie turul campionatului în forță]

Divizia A1, etapa 11: U NTT Data Cluj - Dinamo 0-3 (23-25, 14-25, 17-25)

VF_Dinamo_la_ClujVoleibalistele de la Dinamo au încheiat turul Diviziei A1 cu încă un succes. Având 9 victorii și doar o înfrângere în cele 10 meciuri susținute, Dinamo ocupă locul 2 în clasament (27 p), cu un punct mai puțin ca Blajul (28p).

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Dinamo incheie turul campionatului cu o victorie categorica obtinuta la Cluj-Napoca]

Liga Națională, etapa 10: CSU Sibiu – Dinamo Știința 89-88 (12-21, 21-21, 19-14, 24-20, 13-12)

BM_Sibiu_-_DinamoBaschetbaliștii de la Dinamo Știința au fost extrem de aproape de o victorie uriașă pe terenul vicecampioanei en titre. Alb-roșiii au condus mare parte din joc, dar gazdele au egalat pe final și au împins meciul în prelungiri, unde s-au impus la un punct.

Citeşte mai mult... [Baschet. Atat de aproape de o victorie uriasa: Dinamo Stiinta pierde in prelungiri la Sibiu]

Handbal. Dinamo începe returul cu o victorie in deplasare

Liga Nationala, etapa 14: HC Vaslui – Dinamo 33-36 (17-20)

HM_VictorieeeDinamo își continuă șirul victoriilor în Liga Națională. În ultimul meci din campionat disputat în acest an (prima etapă din retur), alb-roșiii s-au impus la Vaslui. Cel mai bun marcator a fost Kuduz – 9 goluri.

Citeşte mai mult... [Handbal. Dinamo începe returul cu o victorie in deplasare]

Volei masculin. Dinamo pierde la revenirea in cupele europene

Cupa CEV, 16-imi de finală (manșa tur): Dinamo – Arkas Izmir (Turcia) 0-3 (21-25, 18-25, 16-25)

VM_Dinamo_BUCURESTI__VS__Arac_IZMIRDinamo a avut parte de un adversar tare la revenirea, după cinci ani, în cupele europene. Alb-roșiii au întâlnit miercuri, pe teren propriu, echipa Arkas Izmir (Turcia), care a evoluat în ultimii patru ani în Liga Campionilor. Arkas a câștigat manșa tur în minimum de seturi.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Dinamo pierde la revenirea in cupele europene]

Tir. De două ori aur la Grand Prix-ul de la Belgrad!

GP2019_Miks-puska-proglasenjeSportiva dinamovistă Laura Coman a încheiat excelent anul 2019. Eleva antrenorului Olimpiu Marin a cucerit două medalii de aur la Grand Prixul de la Belgrad. Dincolo de medalii, cifrele Laurei au fost impresionante.

Citeşte mai mult... [Tir. De două ori aur la Grand Prix-ul de la Belgrad!]

Handbal. Dinamo s-a calificat in sferturile Cupei României FAN Courier

Cupa României, optimi de finală (manșă unică): Dinamo – AHC Dunărea Călărași 29-24 (14-9)

Dinamo_vs__Calaras__12Handbaliștii de la Dinamo s-au impus duminică pe teren propriu în meciul cu Dunărea Călărași, scor 29-24, și au urcat în sferturile Cupei României FAN Courier. Tragerea la sorți a sferturilor are loc pe 10 decembrie.

Citeşte mai mult... [Handbal. Dinamo s-a calificat in sferturile Cupei României FAN Courier]

PHOTO-2019-12-07-21-01-38Mihai Alexandru COMAN (CS Dinamo Bucureşti) a câştigat turneul de pe hardul american ”Eddie Herr International Junior Championship U14” desfăşurat la academia fondată de Nick Bollettieri - IMG Academy de la Bradenton, Florida.

Citeşte mai mult... [Tenis. Mihai Alexandru Coman - campionul la Eddie Herr International Junior Championship 2019 la categoria U14]

Volei masculin. Victorie la Câmpia Turzii, etapă favorabilă pentru Dinamo

Divizia A1, etapa 8: CSM Câmpia Turzii – Dinamo 0-3 (24-26, 11-25, 14-25)

VM_Et_3_Dinamo_-_Zalau_3-0Voleibaliștii de la Dinamo s-au impus în minimum de seturi în deplasarea de la Câmpia Turzii și au urcat pe locul doi al clasamentului. Etapa a fost favorabilă alb-roșiilor, două dintre contracandidate (Craiova și Zalăul) pierzând puncte importante.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Victorie la Câmpia Turzii, etapă favorabilă pentru Dinamo]

Volei feminin. Dinamo, a opta victorie în turul campionatului

Divizia A1, etapa 10: Dinamo - CS Medgidia 3-1 (25-23, 25-17, 20-25, 25-18)

Karakasheva_cu_MedgidiaVoleibalistele de la Dinamo au mai pus trei puncte în clasament, după victoria cu 3-1, obținută sâmbătă pe teren propriu în fața incomodei echipe CS Medgidia. Cu o etapă înainte de finele turului, Dinamo este pe locul 2 în clasament, cu 24 de puncte, unul mai puțin decât Blajul.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Dinamo, a opta victorie în turul campionatului]

Pagina 1 din 317

Program competițional 9-15 decembrie 2019

Volei masculin. Cupa CEV, 16-imi de finală (meci tur), 11 decembrie, ora 17:00: Dinamo – Arkas Izmir (Turcia). Sala Dinamo

Handbal. Liga Națională (etapa 14), 12 decembrie, ora 18:00: CSM Vaslui – Dinamo

Handbal. Cupa României, sferturi de finală (manșă unică), 15 decembrie, ora 15:30: Dinamo - Potaissa Turda. Sala Dinamo

Baschet. Liga Națională (etapa 10), 14 decembrie, ora 18:30: BC CSU Sibiu – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 10), 14 decembrie, ora 13:30: Dinamo – SCM Gloria Buzău. Sala Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 11), 14 decembrie: U NTT Data Cluj Napoca – Dinamo