Home
FiipregatitDSU_Banner_300-x48-px
Baschet. Calificare cu dubla victorie in turul 4 al Cupei Romaniei

Salut_cu_ConstantaBaschetbaliștii de la Dinamo Știința s-au calificat în turul 4 al Cupei României după o dublă victorie cu BC Athletic Constanța. După ce s-au impus la malul mării cu 97-61 pe 30 ianuarie, jucătorii antrenați de Tudor Costescu au câștigat și returul disputat în Sala Dinamo, pe 6 februarie, scor 79-65. Meciul a fost la discreția alb-roșiilor, care și-au asigurat astfel un loc între primele opt echipe.

Citeşte mai mult... [Baschet. Calificare cu dubla victorie in turul 4 al Cupei Romaniei]

Handbal. Victorie tonica la Fagaras

Liga Națională, etapa 17: CSM Făgăraș - Dinamo 19-24 (10-12)

descat_cu_buzauHandbaliștii de la Dinamo au trecut cu bine peste deplasarea de la Făgăraș, acolo unde se împiedicase CSM București, în urmă cu două etape. Campionii și-au impus superioritatea în repriza a doua, când s-au desprins la șapte goluri (16-23, diferența maximă). Dinamo a acumulat 30 de puncte și sâmbătă joacă pe teren propriu cu ”U” Cluj.

Citeşte mai mult... [Handbal. Victorie tonica la Fagaras]

Volei masculin. Inca trei puncte importante pentru baietii nostri

Divizia A1, etapa a 14-a: CSM Câmpia Turzii - Dinamo 0-3 (16-25, 27-29, 13-25)

Despotovski_5Voleibaliștii de la Dinamo și-au respectat statutul de favoriți în deplasarea de la Câmpia Turzii și cu o victorie în minimum de seturi și-au consolidat locul 4 în clasamentul Diviziei A1, unde au acumulat 25 de puncte. Singurul set în care a existat un pic de suspans a fost cel secund, care a fost închis ”în prelungiri”, însă celelalte două parțiale au fost la discreția băieților noștri.

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Inca trei puncte importante pentru baietii nostri]

Handbal. Dinamo isi regleaza tirul: victorie cu CSU Suceava

Liga Națională, etapa 16: Dinamo – CSU Suceava 25-24 (13-8)

HM_Dinamo_-_CSU_Suceava_25-24Handbaliștii de la Dinamo au obținut duminică prima victorie de la reluarea campionatului. Deși tabela a arătat la final un singur gol în favoarea alb-roșiilor (25-24), problema învingătoarei nu s-a pus niciun moment în final. Dinamo a condus cu 25-22 când mai erau două minute de joc și numai lipsa de concentrare din final a făcut ca oaspeții să reducă din diferență.

Citeşte mai mult... [Handbal. Dinamo isi regleaza tirul: victorie cu CSU Suceava]

Polo. Dinamo incepe returul cu doua victorii clare

Bota_cu_CrisulPoloiștii de la Dinamo au început returul Superligii, ediția 2018-2019 cu două victorii normale, obținute în fața echipei Crișul Oradea. Dinamoviștii au marcat în total 31 de goluri în cele două jocuri disputate sâmbătă și duminică în Bazinul Tolea Grințescu - Dinamo și nu au avut niciun moment pusă în discuție superioritatea. Dinamo are 36 de puncte în clasament și ocupă locul 4.

Citeşte mai mult... [Polo. Dinamo incepe returul cu doua victorii clare]

polo_fete_ehipa_2019Poloistele de la Dinamo au avut o evolutie frumoasa in cadrul primului turneu al Campionatului Național, ediția 2019, care s-a desfășurat în perioada 1-3 februarie în bazinul Tolea Grințescu – Dinamo. Jucătoarele antrenate de Florian Dumitrache și Berttini Nenciu au încheiat turneul pe locul doi, cu două victorii și o înfrângere.

Citeşte mai mult... [Polo feminin. Dinamo incheie pe locul doi primul turneu al Campionatului National]

Baschet. Dinamo Stiinta continua seria victoriilor in Grupa Galbena

Liga Națională, Grupa Galbenă (etapa 3): CSM Phoenix Galați - Dinamo Știința 80-99 (16-31, 21-23, 24-19, 19-26)

D_vs_Vo_6Baschetbaliștii de la Dinamo Știința rămân neînvinși în faza a doua a Ligii Naționale. După trei etape, jucătorii antrenați de Tudor Costescu au punctat maxim (6p), ultima victimă fiind CSM Phoenix Galați. Meciul a avut loc sâmbătă, chiar în orașul de la malul Dunării, iar Dinamo Știința a avut grijă să-și asigure un avans confortabil încă din primul sfert.

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo Stiinta continua seria victoriilor in Grupa Galbena]

Volei feminin. Victorie fara drept de apel a fetelor noastre

Divizia A1, etapa 12: Dinamo - CSM Lugoj 3-0 (25-21, 25-15, 25-19)

VF_victorie_cu_LugojVoleibalistele de la Dinamo au făcut un meci foarte bun în fața echipei din Lugoj și s-au impus în minimum de seturi. Cu o formulă de echipă sută la sută românească, Dinamo a reușit o prestație solidă și nu a dat nicio șansă oaspetelor, care reușiseră în tur să se impună cu 3-1. Dinamo e momentan pe locul 7, cu 10 puncte.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Victorie fara drept de apel a fetelor noastre]

Divizia A1, etapa 13: Dinamo - Universitatea Cluj-Napoca, scor 3-0 (25-13, 25-15, 25-21)

VB_Ionescu_100Voleibaliștii de la Dinamo și-au trecut în cont încă trei puncte importante, obținute în urma unei victorii fără drept de apel. Jucătorii antrenați de Daniel Rădulescu au avut nevoie de numai 62 de minute pentru a închide conturile cu echipa clujeană, la care cel mai bun jucător a fost ex-dinamovistul Marius Șoloc (11 puncte).

Citeşte mai mult... [Volei masculin. Dinamo castiga, Alexandru Ionescu – un transfer pentru viitorul echipei]

Handbal. Dinamo pierde la limita meciul de la Timisoara

Liga Națională, etapa 15: Poli Timișoara - Dinamo 27-26 (12-12)

komogorov_cu_timisoaraHandbaliștii de la Dinamo au reluat campionatul cu un meci dificil, disputat la Timișoara, în fața unei echipe ce reușise să se impună și București, în tur (31-29). Campionii au început bine, au stat în meci cam până în minutul 40, dar următoarele 15 minute au aparținut gazdelor, care s-au desprins la 4 goluri. Într-un final tensionat, Dinako a putut doar să comprime diferența la un gol.

Citeşte mai mult... [Handbal. Dinamo pierde la limita meciul de la Timisoara]

Pagina 7 din 289

Săptămâna 29-31 martie 2019

Baschet. Liga Națională, Grupa Galbenă (etapa 9), 29 martie, ora 18:00: CS Municipal Mediaș – Dinamo

Handbal. Liga Națională (etapa 25), 27 martie, ora 19:15: Dinamo – Dunărea Călărași. Sala Dinamo (se joacă fără spectatori)

Polo. Superliga (etapa 17), 28-31 martie: Sportul Studențesc Corona – Dinamo

Rugby. Superliga (etapa 8), 30 martie, ora 13:00: Dinamo – CSM București. Stadion Florea Dumitrache

Volei masculin. Divizia A1 (faza II, etapa 2), 27 martie, ora 16:00: Dinamo – Arcada Galați. Divizia A1 (faza II, etapa 3), 1 aprilie, ora 18:00: CSM București – Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (faza II, etapa 2), 30 martie, ora 14:00: Dinamo – Știința Bacău. Sala Dinamo

Atletism. Campionatul Național de juniori (I, II, III) și copii, 28-31 martie, Arad

Judo. Campionatul Național individual U14 și U16, 29-30 martie, Satu Mare

Scrimă. Campionatul Național de sabie – seniori, 28-31 martie, București. Campionatul Național de spadă – tineret, 30-31 martie, Craiova

Acreditari CHL

În data de 23 martie a.c., Bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu - Dinamo va găzdui meciul dintre Dinamo și Rapid, din cadrul Superligii masculine de polo. Partida va începe la ora 11:30, motiv pentru care programul de inițiere și agrement se va desfășura în ziua menționată de la ora 13:00.