Kelme_romania

logo-Copy-2

Ghid_informare_cetateni
HANDBAL. Dinamo a cucerit cel de-al 19-lea titlu din istorie

Dinamo_campioana_2023_handbalEchipa de handbal Dinamo a primit pe 1 aprilie trofeul, medaliile și tricourile de campioană pentru sezonul 2022-2023. Echipa antrenată de Xavier Pascual a fost încoronată după cea de a 22-a victorie consecutivă din acest sezon, obținută pe teren propriu cu CSM Vaslui, scor 39-29. Cu 66 de puncte, Dinamo a devenit campioană matematic (12 puncte avans față de CSM Constanța).

Citeşte mai mult... [HANDBAL. Dinamo a cucerit cel de-al 19-lea titlu din istorie]

BASCHET. Dinamo pierde meciul cu BC CSU Sibiu

LNBM Mozzart, Top 10, etapa 9: BC CSU Sibiu - Dinamo 80-68 (16-23, 19-19, 24-10, 21-16)

stire_baschet_03.04.2023Baschetbaliștii de la Dinamo au pierdut meciul cu cei de la BC CSU Sibiu, desfășurat în data de 1 aprilie. Cu toate că alb-roșiii au stat mai bine din punct de vedere statistic, primul coș fiind marcat de Andrei Mandache, sibienii, susținuți de o sală plină de suporteri, au reușit să demonteze avantajul inițial luat de Dinamo, care a avut +19 (20-39 la jumătatea sfertului doi.

Citeşte mai mult... [BASCHET. Dinamo pierde meciul cu BC CSU Sibiu]

POLO. Junioarele U19, din nou campioane naționale

stire_polo_fete_03.04.2023Poloistele antrenate de Berttini Nenciu au câștigat al 4-lea titlu consecutiv de campioane naționale la categoria - junioare U19. Ultimul turneu a cuprins trei meciuri, toate câștigate de sportivele dinamoviste: 20-10 cu CSM Târgu Mureș, 11-8 cu SS 9 Kiev și 14-7 cu CSS 1 București.

Citeşte mai mult... [POLO. Junioarele U19, din nou campioane naționale]

stire_polo_seniori_03.04.2023Bazinul Ghencea a găzduit în perioada 31 martie - 2 aprilie turneul 3 al Superligii de polo Suzuki (play-off / grupa 1-4). Dinamo a pierdut primele două jocuri în care a pornit ca outsider, 6-14 cu Steaua și 3-9 cu CSM Oradea, dar a câștigat duelul pentru locul 3 cu Rapid București. Grupa 1-4 mai are programat un turneu la finele acestei săptămâni la Brașov, care se va desfășura pe același tipar, după care vor urma meciurile pentru medalii.

Citeşte mai mult... [POLO. Seniorii câștigă din nou cu Rapid, scor 6-5, consolidându-și locul 3 în clasamentul play-off]

VOLEI FEMININ. Dinamo va lupta pentru locul 5 in Divizia A1

CS Dinamo - CS Rapid 1-3 (19-25, 25-14, 31-33, 23-25)

stire_volei_feminin_03.04.2023Voleibalistele de la Dinamo au pierdut și meciul doi cu Rapid, desfășurat la București, în data de 29 martie. Prin rezultatele obținute în cel de-al doilea meci din sferturile de finală, Dinamo cedează în 4 seturi după un meci cu multe răsturnări de situație și foarte multă tensiune. Cu scorul la general 2-0 Rapid se califică în semifinale.

Citeşte mai mult... [VOLEI FEMININ. Dinamo va lupta pentru locul 5 in Divizia A1]

Machineseeker EHF Champions League, play-off (retur): THW Kiel (Germania) – Dinamo 31-32 (15-16). Scor general: 72-60

klahn_29-03-23_624098Campioana României la handbal s-a despărțit de sezonul 2022-2023 al EHF Champions League cu o victorie de colecție, obținută pe terenul uneia dintre cele mai mari echipe ale momentului. Dinamo a sărbătorit un succes istoric în Wonderino Arena, însă THW Kiel a mers mai departe în sferturi grație succesului din tur (41-28).

Citeşte mai mult... [HANDBAL. Ne despărțim de sezonul 2022-2023 al EHF Champions League cu o victorie istorică]

<< Început < Anterior 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Următor > Sfârşit >>

Pagina 23 din 683

Săptămâna 25-31 martie 2024

Handbal. EHF European League, play-off (meci tur), marți 26 martie, ora 19:45: Dinamo – Bjerringbro-Silkeborg (Danemarca). Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), miercuri 27 martie, ora 18:00 SCMU Craiova – Dinamo. În cazul în care Craiova câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, ora 18:00, în Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 13), miercuri 27 martie, ora 20:30: Dinamo – Hello Sport. Bazin Tolea Grințescu Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), joi 28 martie, ora 17:00: Dinamo – CSM Volei Alba Blaj. În cazul în care Dinamo câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, la Blaj

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 1), vineri 29 martie, ora 15:00: CS Dinamo – SCM Dunărea Giurgiu. Stadion Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 27), vineri 29 martie, ora 18:00: CSM CSU Oradea - Dinamo

Rugby. Cupa României (semifinală), sâmbătă 30 martie, ora 13:00: Dinamo – CSM Știința Baia Mare. Stadion Arcul de Triumf

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 3), dumimnică, 31 martie, ora 18:00: Dinamo - SCMU Craiova. Sala Dinamo