Noutăți:
Română (România)English (United Kingdom)
Home

HANDBAL MASCULIN. Sezon 2018-2019

LIGA NATIONALA - MASCULIN 2018-2019

(unele date vor suferi modificări, în funcție de programul jocurilor din Liga Campionilor, sau în urma solicitărilor venite din partea posturilor TV care transmit Liga Națională)

SEZON REGULAT

Tur

Etapa 1, 5 septembrie: AHC DOBROGEA SUD - DINAMO BUCURESTI 24-30

Etapa 2, 15 septembrie (ora 17:30): DINAMO BUCURESTI - SCM POLITEHNICA TIMISOARA 29-31

Etapa 3, 18 septembrie: CSU SUCEAVA - DINAMO BUCURESTI 25-25

Etapa 4, 29 septembrie: DINAMO BUCURESTI - CSM FAGARAS 28-22

Etapa 5, 05 octombrie (se joacă la Turda): UNIVERSITATEA CLUJ - DINAMO BUCURESTI 28-40

Etapa 6, 09 octombrie: DINAMO BUCURESTI - CSM BACAU 2010 36-28

Etapa 7, 20 octombrie: CSM FOCSANI 2007 - DINAMO BUCURESTI 25-34

Etapa 8 (disputat pe 13 februarie 2019): DINAMO BUCURESTI - CSM BUCUREȘTI 28-20

Etapa 9, 11 noiembrie: AHC POTAISSA TURDA - DINAMO BUCURESTI 27-27

Etapa 10, 14 noiembrie: CSA STEAUA – DINAMO BUCUREȘTI 35-30

Etapa 11,  24 noiembrie: DINAMO BUCURESTI - CS HC BUZAU 2012 29-25

Etapa 12, 03 decembrie: AHC DUNAREA CALARASI - DINAMO BUCURESTI 33-29

Etapa 13, 06 decembrie: DINAMO BUCURESTI - CS MINAUR BAIA MARE 31-31

Cupa României

08 decembrie (optimi): Sighișoara - Dinamo 27-44

16 decembrie (sferturi): Dinamo - CSM București 25-24

9 martie 2019 (semifinale): Dinamo - Steaua 25-26

10 martie (finala mică): Dinamo - CSM Focșani 32-30

Retur

Etapa 14, 13 decembrie: DINAMO BUCURESTI - AHC DOBROGEA SUD 27-19

Etapa 15, 31 ianuarie: SCM POLITEHNICA TIMISOARA - DINAMO BUCURESTI 27-26

Etapa 16, 03 februarie: DINAMO BUCURESTI - CSU SUCEAVA 25-24

Etapa 17, 06 februarie: CSM FAGARAS - DINAMO BUCURESTI 19-24

Etapa 18, 13 februarie: DINAMO BUCURESTI - UNIVERSITATEA CLUJ 50-38

Etapa 19, 16 februarie: CSM BACAU 2010 - DINAMO BUCURESTI 23-35

Etapa 20, 03 martie: DINAMO BUCURESTI - CSM FOCSANI 2007 29-23

Etapa 21, 06 martie: CSM BUCURESTI - DINAMO BUCURESTI 24-23

Etapa 22, 14 martie: DINAMO BUCURESTI - AHC POTAISSA TURDA 33-31

Etapa 23, 18 martie: DINAMO BUCUREȘTI - CSA STEAUA 34-29

Etapa 24, 21 martie: CS HC BUZAU 2012 - DINAMO BUCURESTI 29-32

Etapa 25, 27 martie: DINAMO BUCURESTI - AHC DUNAREA CALARASI 30-21

Etapa 26, 03 aprilie: CS MINAUR BAIA MARE - DINAMO BUCURESTI 27-34

Dinamo a încheiat sezonul regulat pe locul 2 cu 57 de puncte, după HC Dobrogea Sud Constanța (63 p). Pe locul 3 s-a clasat CSM București, 57p (Dinamo a fost avantajată de rezultatele directe)

PLAY OFF

GRUPA B: 1. Dinamo 6p, 2. Potaissa Turda 4p, 3. Steaua 2p, 4. CSM Focșani 0p.

Etapa 1, 7 aprilie: Dinamo - CSM Focșani 29-22

Etapa 2, 18 aprilie: Dinamo - Potaissa Turda 34-29

Etapa 3, 25 aprilie: Steaua - Dinamo 24-28

Etapa 4, 2 mai: CSM Focșani - Dinamo 24-25

Etapa 5, 5 mai: Potaissa Turda - Dinamo 30-30

Etapa 6, 8 mai: Dinamo - Steaua 34-35

FINALA (2 din 3)

15 mai: HC Dobrogea Sud Constanța - Dinamo 26-33

22 mai: Dinamo - HC Dobrogea Sud Constanța 

29 mai: HC Dobrogea Sud Constanța - Dinamo

 

VELUX CHAMPIONS LEAGUE 2018-2019

Etapa 1 (12 septembrie, ora 19:30): Dinamo - Elverum Handball 26-24

Etapa 2 (22 septembrie, ora 19:30): Abanca Ademar Leon - Dinamo 31-28

Etapa 3 (26 septembrie, ora 19:00): Dinamo - Wacker Thun 35-34

Etapa 4 (3 octombrie, ora 18:15): Riihimaen Cocks - Dinamo 31-32

Etapa 5 (14 octombrie, ora 21:00): Dinamo - Orlen Wisla Plock 24-21

Etapa 6 (3 noiembrie, ora 18:00): Orlen Wisla Plock - Dinamo 29-28

Etapa 7 (8 noiembrie, ora 18:00): Dinamo - Abanca Ademar Leon 35-30

Etapa 8 (18 noiembrie, ora 18:10): Elverum - Dinamo 29-28

Etapa 9 (21 noiembrie, ora 19:30): Dinamo - Riihimaen Cocks 24-22

Etapa 10 (29 noiembrie, ora 20:00): Wacker Thun - Dinamo 29-33

Dinamo s-a calificat în play-offul optimilor de finală ale Ligii Campionilor

Baraj optimi, tur (23 februarie): Sporting CP - Dinamo 32-31

Baraj oprimi, retur (28 februarie): Dinamo - Sporting CP 26-27


SUPERCUPA ROMÂNIEI

25 august (Sala Polivalentă București): Dinamo - HC Dobrogea Sud Constanța 31-26

Dinamo a câștigat pentru a doua oară Supercupa României






LIGA NATIONALA - MASCULIN 2017-2018

TUR

Etapa 1 (2 septembrie): CSM Făgăraș – Dinamo  23-32

Etapa 2 (8 septembrie): Dinamo – Minaur Baia Mare 36-25

Etapa 3 (12 septembrie): Dunarea Călărași – Dinamo 24-29

Etapa 4 (20 septembrie, ora 17:30): Dinamo – HC Vaslui 33-24

Etapa 5 (1 octombrie): Dobrogea Sud – Dinamo 22-23

Etapa 6 (4 octombrie): Dinamo – CSU Suceava 31-26

Etapa 7 (12 octombrie): CSM Bucuresti – Dinamo 33-20

Etapa 8 (19 octombrie): Dinamo – SCM Poli Timisoara 23-26

Etapa 9 (21 octombrie): Poli Iasi – Dinamo 31-36

Etapa 10 (12 noiembrie, ora 20:00): Steaua – Dinamo 31-28

Etapa 11 (19 noiembrie): Dinamo – CSM 2007 Focsani 34-31

Etapa 12 (22 noiembrie): Potaissa Turda – Dinamo 30-29

Etapa 13 (3 decembrie): Dinamo – HC Odorhei 29-31

RETUR

Etapa 14 (10 decembrie): Dinamo - CSM Făgăraș 32-27

Etapa 15 (14 decembrie): Minaur Baia Mare - Dinamo 27-25

Etapa 16 (1 februarie): Dinamo - Dunarea Călărași 26-26

Etapa 17 (4 februarie): HC Vaslui - Dinamo 28-30

Etapa 18 (11 februarie): Dinamo – AHC Dobrogea Sud 29-29

Etapa 19 (15 februarie): CSU Suceava - Dinamo 27-28

Etapa 20 (25 februarie): Dinamo - CSM Bucuresti 26-25

Etapa 21 (1 martie): SCM Poli Timisoara - Dinamo 28-31

Etapa 22 (8 martie): Dinamo - Poli Iasi 10-0 (Poli Iași s-a retras din campionat)

Etapa 23 (11 martie): Dinamo - Steaua 31-23

Etapa 24 (22 martie): CSM 2007 Focsani - Dinamo 24-31

Etapa 25 (27 martie): Dinamo - Potaissa Turda 44-28

Etapa 26 (12 aprilie): HC Odorhei - Dinamo 0-10 (Odorhei s-a retras din campionat)

 

PLAY-OFF

Sferturi de finală

15 aprilie: Dinamo - HC Dobrogea Sud Constanța 36-27

19 aprilie: HC Dobrogea Sud - Dinamo 27-20

29 aprilie: Dinamo - HC Dobrogea Sud 31-28

Semifinale

3 mai: Potaissa Turda - Dinamo 25-26

6 mai: Dinamo - Potaissa Turda 32-27

Finala

17 mai: Steaua - Dinamo 25-27

23 mai: Dinamo - Steaua 26-27

30 mai: Steaua - Dinamo 19-22

DINAMO - CAMPIOANA PENTRU AL TREILEA AN CONSECUTIV. Al 15-lea titlu din istorie



VELUX CHAMPIONS LEAGUE 2017-2018

GRUPA C

17.09 (ora 16:50): Skjern Handbold (Dan) – Dinamo 39-28

23.09 (ora 20:00): Dinamo – RK Gorenje Velenje (Slo) 26-27

27.09 (ora 19:00): Dinamo – Kadetten Schaffhausen (Elv) 29-28

08.10: Elverum Handball (Nor) – Dinamo 40-32

15.10: Dinamo – Abanca Ademar Leon (Spa) 24-28

04.11: Abanca Ademar Leon - Dinamo 32-29

09.11: Dinamo – Skjern Handbold 23-36

16.11: RK Gorenje Velenje – Dinamo 33-29

26.11: Dinamo – Elverum Handball 33-34

30.11: Kadetten Schaffhausen - Dinamo 27-25

SUPERCUPA ROMANIEI

26 august 2017: Dinamo - HC Dobrogea Sud Constanța 27-28

 



 

LIGA NATIONALA - masculin, sezonul 2016-2017

(unele date vor suferi modificări, în funcție de programul jocurilor din Liga Campionilor, sau în urma solicitărilor venite din partea posturilor TV care transmit Liga Națională)

Etapa 1 (30 august): Dinamo - CSM Satu Mare 34-27

Etapa 2 (8 septembrie): AHC Potaissa Turda - Dinamo 31-36

Etapa 3 (14 septembrie): Dinamo - CSM București 28-27

Etapa 4 (17 septembrie): SCM Politehnica Timișoara - Dinamo 33-34

Etapa 5 (24 septembrie): Dinamo - CSM Făgăraș 36-24

Etapa 6 (02 octombrie): SC HC Adrian Petrea - Dinamo 33-33 (rezultat anulat)

Etapa 7 (05 octombrie): Dinamo - CSU Suceava 29-28

Etapa 8 (12 octombrie): HC Dobrogea Sud - Dinamo 32-29

Etapa 9 (19 octombrie): Dinamo - AHC Dunărea Călărași 32-28

Etapa 10 (26 octombrie): HC Vaslui - Dinamo 22-34

Etapa 11 (10 noiembrie): Dinamo - HC Odorhei 27-27

Etapa 12 (20 noiembrie): Dinamo - CSM Focșani 33-30

Etapa 13 (23 noiembrie): Steaua - Dinamo 19-22

Retur

Etapa 14 (03 decembrie): CSM Satu Mare - Dinamo 27-41

Etapa 15 (10 decembrie): Dinamo - AHC Potaissa Turda 39-23

Etapa 16 (14 decembrie): CSM București - Dinamo 32-33

Etapa 17 (05 februarie 2017): Dinamo - SCM Politehnica Timișoara 27-19

Etapa 18 (08 februarie): CSM Făgăraș - Dinamo 25-33

Etapa 19 (15 februarie): Dinamo - HC AP Reșița (anulat, Reșița s-a retras din campionat)

Etapa 20 (25 februarie): CSU Suceava - Dinamo 29-34

Etapa 21 (02 martie): Dinamo - HC Dobrogea Sud 34-28

Etapa 22 (10 martie): AHC Dunărea Călărași - Dinamo 29-29

Etapa 23 (15 martie): Dinamo - HC Vaslui 31-28

Etapa 24 (18 martie): HC Odorhei - Dinamo 30-27

Etapa 25 (25 martie): CSM Focșani - Dinamo 26-27

Etapa 26 (31 martie): Dinamo - Steaua 24-29

PLAY-OFF

Sferturi de finală

Meci 1 (5 aprilie, ora 18:15): Dinamo - Dunărea Călărași 31-26

Meci 2 (8 aprilie, ora 12:00): Dunărea Călărași - Dinamo 21-23

Semifinale

Meci 1 (21 aprilie, ora 20:00): Dinamo - HCDS Constanța 27-19

Meci 2 (26 aprilie, ora 20:00): HC Dobrogea Sud - Dinamo 27-25

Meci 3 (18 mai, ora 18:00): Dinamo - Dobrogea Sud 30-25

Finala

Meci 1 (31 mai, ora 20:00): Dinamo - CSM București 24-23

Meci 2 (5 iunie): CSM București - Dinamo 23-24

DINAMO - CAMPIOANA NATIONALA PENTRU A 14-A OARA!


CUPA ROMANIEI, ediția 2017

Optimi de finală (17 decembrie): Politehnica Iași - Dinamo 35-48

Sferturi de finală (1 februarie): Dinamo - Steaua 25-18

Semifinală (13 mai): Dinamo - CSM București 28-25

Finala (14 mai): Dinamo - HC Dobrogea Sud 23-21

DINAMO A CASTIGAT CUPA ROMANIEI


SUPERCUPA ROMANIEI

03.09: Dinamo - CSM Bucuresti 29-25


 

VELUX CHAMPIONS LEAGUE, EDIȚIA 2016-2017

GRUPA D

Etapa 1 (25 septembrie 2016): Holstebro (Dan) - Dinamo 32-32

Etapa 2 (29 septembrie): Dinamo - Zaporojie (Ucr) 35-31

Etapa 3 (09 octombrie): Dinamo - Beșiktas (Tur) 26-26

Etapa 4 (15 octombrie): UMinho Braga (Por) - Dinamo 34-32

Etapa 5 (22 octombrie): Dinamo (Fra) - Nantes 26-27

Etapa 6 (13 noiembrie): Nantes - Dinamo 26-24

Etapa 7 (17 noiembrie): Dinamo - Holstebro 30-25

Etapa 8 (26 noiembrie): Zaporojie - Dinamo 35-27

Etapa 9 (01 decembrie): Dinamo - UMinho Braga 35-29

Etapa 10: (11 februarie 2017): Beșiktaș - Dinamo 29-27

Primele două clasate vor juca în cruciș cu locurile 1 și 2 din Grupa C. Câștigătoarele vor merge mai departe în optimile de finală ale Ligii Campionilor








Liga Națională – masculin, sezonul 2015-2016

TUR

Etapa 1 (23 august): HC Minaur Baia Mare – Dinamo București 23-23

Etapa 2 (27 august): Dinamo București – CSM Focșani 41-31

Etapa 3 (30 august): HC Vaslui – Dinamo București 29-39

Etapa 4 (2 septembrie): Dinamo București – CSU Danubius Galați 40-24

Etapa 5 (16 septembrie): Dunărea Călărași – Dinamo București 26-28

Etapa 6 (21 septembrie): Dinamo București – ACS Energia Tg. Jiu 32-25

Etapa 7 (26 septembrie): HC Adrian Petrea Reșița – Dinamo București 35-34

Etapa 8 (3 octombrie): Potaissa Turda – Dinamo București 32-32

Etapa 9 (15 octombrie): Dinamo București – HC Odorhei 30-26

Etapa 10 (21 octombrie): CSM București – Dinamo București 23-26

Etapa 11 (24 octombrie): Dinamo București – Steaua București 26-25

Etapa 12 (12 noiembrie): CSU Politehnica Timișoara – Dinamo București 26-27

Etapa 13 (17 noiembrie): Dinamo București – CSM Ploiești 34-27

RETUR

Etapa 14 (29 noiembrie): Dinamo București – Minaur Baia Mare 35-28

Etapa 15 (6 decembrie): CSM Focșani – Dinamo București 28-47

Etapa 16 (10 decembrie): Dinamo București – HC Vaslui 41-34

Etapa 17 (13 decembrie): CSU Danubius Galați – Dinamo București 25-35

Etapa 18 (3 februarie 15): Dinamo București – Dunărea Călărași 37-30

Etapa 19 (7 februarie): ACS Energia Tg. Jiu – Dinamo București 23-25

Etapa 20 (10 februarie): Dinamo București – HC Adrian Petrea Reșița 33-29

Etapa 21 (18 februarie): Dinamo București – Potaissa Turda 34-31

Etapa 22 (24 februarie): HC Odorhei – Dinamo București 34-38

Etapa 23 (09 martie): Dinamo București – CSM București 25-33

Etapa 24 (13 martie): Steaua București – Dinamo București 32-26

Etapa 25 (20 martie): Dinamo București – CSU Politehnica Timișoara 32-28

Etapa 26 (23 martie): CSM Ploiești – Dinamo București 29-37

PLAY-OFF / SFERTURI DE FINALA

Meciul 1 (24 aprilie): Dinamo - AHC Dunărea Călărași 31-23

Meciul 2 (29 aprilie): AHC Dunărea Călărași - Dinamo 35-36

PLAY-OFF / SEMIFINALE

Meciul 1 (8 mai): Dinamo - Politehnica Timișoara 30-26

Meciul 2 (12 mai): Politehnica Timișoara - Dinamo 28-32

FINALA

Meciul 1 (20 mai): Dinamo - CSM București 34-20

Meciul 2 (25 mai): CSM București - Dinamo 27-25

Meciul 3 (30 mai): Dinamo - CSM București 25-23

DINAMO - CAMPIOANA NATIONALA (al 13-lea titlu din istorie)

Program Competitional

Săptămâna 20-26 mai 2019

Handbal. Liga Națională, finala (meciul 2), 22 mai, ora 18:05: Dinamo – HC Dobrogea Sud Constanța. Sala Dinamo

Baschet. Liga Națională, duelul pentru locurile 7-8 (meciul 1), 23 mai, ora 19:00: Steaua – Dinamo. Sala Regimentului de Gardă Mihai Viteazu

Polo. Superliga, duelul pentru bronz, 24 mai (ora 11:00) și 25 mai (dacă mai este cazul): Dinamo – Sportul Studențesc Corona. Bazinul olimpic Anatolie Grințescu Dinamo

Rugby. Superliga CEC Bank (meciul pentru locurile 5-6), 26 mai, ora 16:30: U Cluj – Dinamo. Stadion Olimpia București

Judo. Campionatul Național de juniori, 24-26 mai, Dumbrăvița (Timișoara)

Judo. Grand Prix - Hohhot, 24-26 mai, China

Tir. Cupa Mondială de la Munchen, 24 mai – 1 iunie, Germania (calificări pentru JO)

Ghid informare

Ghid_informare_DGA

Alegeri Europarlamentare

Agrement Fitness

NOU! Hidrokinetoterapie

Agrement Natație

Agrement Tenis

Agrement Atletism

Agrement Fotbal

Căutare sportivi

Nume:
Disciplina sportivă:
Activitate:
Grupa de vârstă:

Vizitatori online

Avem 761 vizitatori online