Home Handbal masculin Handbal. A sasea victorie: succes clar la Resita

Handbal. A sasea victorie: succes clar la Resita

Liga Nationala, etapa 6: CSM Reșița – Dinamo 24-34 (12-16)

Dinamo_echipa_aliniereCampionii au mai bifat o victorie în Liga Națională, a șasea consecutivă. Iman Jamali a pus primele goluri pentru Dinamo în acest sezon: cinci reușite în deplasarea de la Reșița.

Dinamo nu a mizat la Reșița pe patru jucători, Vrankovic, Kuduz, Mamdouh Shebib și portarul Saeid Heidarirad. Cu Andrei Lazăr titular în poartă și cu Jamali pe teren din primul minut, Dinamo a controlat fără probleme jocul cu CSM Reșița. Cele mai multe goluri le-a reușit Negru (6), iar din minutul 50 au intrat Mihai Dima și Călin Hossu.

Dinamo: Lazăr, Missaoui – Negru 6, Jamali 5, Mousavi 5, Asoltanei 4, Savenco 3, Bannour 2, Gavriloaia 2, Raul Nantes 2, Dima 1, Vujic 1, Alouini 1, Zulfic 1, Hossu 1.

Următorul meci al campionilor, luni, 7 octombrie, pe teren propriu, cu CSM Bacău.

CS Dinamo, 3 octombrie 2019

Săptămâna 17-23 ianuarie 2022

Baschet. Liga Națională de Baschet Masculin (etapa 17), 23 ianuarie, ora 19:00: Dinamo – CSO Voluntari. Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 13), vineri 21 ianuarie, ora 18:00 (TVR 3): Dinamo – SCMU Craiova. Sala Dinamo

Volei feminin. Cupa României (sferturi de finală, retur), 19 ianuarie, ora 17:00: CSO Voluntari - Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 13), sâmbătă 22 ianuarie, ora 17:00: Dinamo – CSM Lugoj. Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 9), 20-21 ianuarie: Sportul Studențesc – Dinamo. Bazin Floreasca

Scrimă. Campionatul Național de cadeți și juniori la sabie (masculin și feminin), 18-22 ianuarie, București

Tir. ISSF Grand Prix Osijek, 18-22 ianuarie, Croația