Noutăți:
Română (România)English (United Kingdom)
Home Handbal masculin HANDBAL. Victorii pe linie la turneul al doilea din Liga Zimbrilor

HANDBAL. Victorii pe linie la turneul al doilea din Liga Zimbrilor

Liga Zimbrilor, etapa 9: Dinamo - CSM Reșița 39-23 (21-11)

Hebo_cu_ResitaHandbaliștii de la Dinamo au încheiat turneul de la Sfântu Gheorghe (etapele 4-9 din Liga Zimbrilor) cu victorii pe linie. Dintre cele șase partide programate, campionii au câștigat patru. Alte două jocuri, cu Bacău și Botoșani, urmează a fi omologate cu 10-0 pentru Dinamo, ambele echipe neprezentându-se la meci.

Dinamo s-a instalat autoritar pe prima poziție a clasamentului, cu punctaj maxim, fiind singura echipă neînvinsă în actualul sezon al Ligii Zimbrilor.

În meciul cu Reșița, Dinamo a evoluat în următoarea formulă: Missaoui, Lazăr – portari, Mousavi 8, Asoltanei 6, Hebo 5, Bannour 5, Ghionea 5, Vrankovic 5, Negru 3, Humet 2, Savenco, Bizău, Szasz.

Pentru Reșița au marcat: Bargus 4, A. Milosevic 4, Kirsh 3, Trifkovic 3, Mledenciu 2, Jevtic 2, Ignat 1, Bondoc 1, Bahan 1, Daia 1, Radosavlevici 1.

Credit foto: Răzvan Păsărică (sportpictures.eu)

CS Dinamo, 11 octombrie 2020

Program Competitional

Săptămâna 19-25 iulie 2021

JOCURILE OLIMPICE TOKYO 2020

Joi, 22 iulie

FOTBAL. Honduras - România (ora 14:00)


Vineri, 23 iulie

Festivitatea de deschidere: ora 14:00 (TVR 1)

CANOTAJ. Serii în probele de dublu vâsle masculin (ora 4:30 în România) și dublu vâsle feminin (ora 5:00)

 

Sâmbătă, 24 iulie

BASCHET 3x3 feminin: România – China (ora 4:40); România – Japonia (ora 8:25)

GIMNASTICĂ. Calificări masculin (ora 4:00)

BOX. Feminin, turul 1 – tabloul de 32 (ora 5:00)

CICLISM. Cursa de șosea, masculin (ora 5:00)

SCRIMĂ. Sabie masculin și spadă feminin (începând cu ora 3:00)

CANOTAJ. Recalificări la dublu vâsle masculin și dublu vâsle feminin (ora 3:30); Serii la dublu rame feminin (ora 3:50), dublu rame masculin (ora 4:20), dublu vâsle categorie ușoară feminin (ora 4:50), 4 rame feminin (ora 5:50), 4 rame masculin (ora 6:10)

TIR. Pușcă 10 metri aer comprimat feminin (Laura Ilie), calificări (ora 2:30); finala (ora 4:45)

TENIS DE MASĂ. Turul 1 masculin și feminin – individual (ora 3:00), dublu mixt


Duminică 25 iulie

BASCHET 3x3 feminin: România – Italia (ora 4:40); România – SUA (ora 11:30)

GIMNASTICĂ. Calificări feminin – Larisa Iordache (ora 4:00) -

FOTBAL. România – Coreea de Sud (ora 14:00)

JUDO. Categoria 52 kg feminin (începând cu ora 5:00)

CANOTAJ. Recalificări la dublu rame masculin, dublu rame feminin (ora 3:40), dublu vâsle categorie ușoară (ora 4:20); Serii la 8+1 masculin (ora 5:00) și 8+1 feminin (ora 5:20).

ÎNOT. Serii la 200 de metri liber (ora 13:22) și la 100 m spate – Robert Glință (ora 14:19)

TENIS DE MASĂ. Dublu mixt – sferturi de finală (ora 4:00); turul 2 masculin și feminin – individual (ora 8:00)

Agrement Tenis de Masa

Agrement Natație

ANUNT

IN ATENȚIA PARTENERILOR CS DINAMO

Plățile se pot face și prin transfer bancar

Beneficiar: Clubul Sportiv Dinamo București

Banca Transilvania

Swift: BTRLRO22

Cod client: 3926194

Cont curent (ron): RO85BTRLRONCRT0392619401

Accesarea serviciilor oferite de CS Dinamo (inițiere sportivă, agrement...) se va face pe baza extrasului de cont (printat).

• Program casierie în zilele de 1 și 2 iulie: până la ora 12:00, plățile se vor face la casieria din sediul central sau prin transfer bancar; după ora 12:00 este deschisă casieria din incinta bazinului acoperit.  În zilele de 3 și 4 iulie, programul casieriei de la bazinul acoperit este 8:00 - 20:00.

• Începând cu data de luni, 5 iulie, plățile pentru accesul în bazinele CS Dinamo se vor face doar la casieria bazinului acoperit pe toată perioada zilei.

 

Agrement Fitness

Hidrokinetoterapie

Ghid informare

Ghid_informare_DGA

Initiere/Agrement Tenis

Agrement Atletism

Agrement Fotbal

Vizitatori online

Avem 173 vizitatori online