Home Handbal masculin Handbal masculin. Debut cu o victorie la scor in noul sezon

Handbal masculin. Debut cu o victorie la scor in noul sezon

Liga Națională, etapa 1: CSM Făgăraș – Dinamo 23-32 (10-10)

DescatHandbaliștii de la Dinamo și-au trecut în cont prima victorie în noua ediție de campionat. Jucătorii antrenați de Eliodor Voica și Sebastian Bota s-au impus la Făgăraș, în etapa de debut a sezonului. După o primă repriză echilibrată, în care gazdele au reușit să țină aproape, Dinamo s-a desprins decisiv în partea secundă.

O evoluție foarte bună a avut extrema Hugo Descat, marcator a șapte goluri, la fel ca și Sajad Esteki. Mousavi, cu un joc eficient în apărare și în atac, Komogorov și Gavriloaia au marcat de asemenea în momente importante. Irimuș a apărat bine, iar în ultimele 10 minute în poartă a intrat Heidarirad, care a parat două aruncări de la 7 metri.

Pentru Dinamo au marcat: Sajad Esteki 7, Descat 7, Komogorov 4, Gavriloaia 4, Mousavi 4, Boskovic 2, Gayduchenko 2, A. Esteki 1, Mocanu 1.

În etapa a doua, Dinamo va juca acasă cu Minaur Baia Mare (8 septembrie).

CS Dinamo, 2 septembrie 2017

Săptămâna 20-26 noiembrie 2017

Handbal. Liga Națională (etapa 12), 22 noiembrie, ora 19:00: Potaissa Turda – Dinamo

Handbal. Liga Campionilor (etapa 9), 26 noiembrie, ora 18:00: Dinamo – Elverum (Norvegia). Sala Dinamo

Polo masculin. Superliga (etapa 5), 25 noiembrie (ora 18:00) și 26 noiembrie (ora 12:00): CSM Digi Oradea – Dinamo. Superliga (etapa 6), 26 noiembrie (ora 19:00) și 27 noiembrie (ora 10:00): Crișul Oradea – Dinamo

Polo feminin. Cupa României (turneul final – retur), 24-26 noiembrie, Oradea

Rugby. Cupa României (etapa 4), 25 noiembrie, ora 11:00: Universitatea Cluj Napoca – Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 7), 25 noiembrie: CS Volei Alba Blaj – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 10), 25 noiembrie: CS Universitatea Cluj Napoca – Dinamo

Natație. Campionatul Național de seniori și tineret - bazin de 25 metri, 22-26 noiembrie, Hunedoara