Home Handbal masculin Handbal. Dinamo redevine lider in Liga Zimbrilor

Handbal. Dinamo redevine lider in Liga Zimbrilor

Etapa 14: CSM Satu Mare – Dinamo 27-41 (12-19)

Vranko_cu_Satu_MareHandbaliștii de la Dinamo au început returul Ligii Zimbrilor cu o victorie categorică, obținută duminică, 04 decembrie, în deplasarea de la Satu Mare. Campioana României a făcut spectacol și a fost apaudată la final de publicul sătmărean. Grație acestui succes, coroborat cu egalul echipei HC Dobrogea Sud la Timișoara (19-19), Dinamo a revenit pe primul loc.

Meciul de la Satu Mare nu a avut istoric. În minutul 11, Dinamo conducea deja cu 11-2, iar opt minute mai târziu diferența ajunsese la zece goluri, 14-4! În aceste condiții, antrenorii au profitat de ocazie pentru a încerca mai multe variante de joc.

Au marcat pentru Dinamo: Asoltanei 8 goluri, S. Esteki 7, Vrankovic 6, Șania 5, Mironescu 4, Mousavi 4, A. Esteki 2, Capotă 1, Cîmpan 1, Savenco 1, Ragot 1 și Bera 1.

Clasament: 1. Dinamo 35 p, 2. HC Dobrogea Sud 34 p, 3. HC Odorhei 32 p, 4. Potaissa Turda 31 p.

În etapa a 15-a, Dinamo va juca pe teren propriu cu Potaissa Turda, sâmbătă 10 decembrie, la ora 15:00 (Sala Dinamo). Intrarea este liberă.

CS Dinamo, 06 decembrie 2016

Săptămâna 17-23 ianuarie 2022

Baschet. Liga Națională de Baschet Masculin (etapa 17), 23 ianuarie, ora 19:00: Dinamo – CSO Voluntari. Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 13), vineri 21 ianuarie, ora 18:00 (TVR 3): Dinamo – SCMU Craiova. Sala Dinamo

Volei feminin. Cupa României (sferturi de finală, retur), 19 ianuarie, ora 17:00: CSO Voluntari - Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 13), sâmbătă 22 ianuarie, ora 17:00: Dinamo – CSM Lugoj. Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 9), 20-21 ianuarie: Sportul Studențesc – Dinamo. Bazin Floreasca

Scrimă. Campionatul Național de cadeți și juniori la sabie (masculin și feminin), 18-22 ianuarie, București

Tir. ISSF Grand Prix Osijek, 18-22 ianuarie, Croația