Noutăți:
Română (România)English (United Kingdom)
Home Handbal masculin HANDBAL. A șasea victorie consecutiva in Liga Zimbrilor

HANDBAL. A șasea victorie consecutiva in Liga Zimbrilor

Liga Zimbrilor, etapa 6: HC Buzău - DINAMO 26-35 (16-16)

Gavriloaia_turneu_Sf._GheorgheHandbaliștii de la Dinamo rezolvat meciul cu HC Buzău în repriza a doua, când au păsat pe accelerație atât cât a trebuit pentru a se desprinde decisiv. Meciul s-a desfășurat în cadrul turneului de la Sfântu Gheorghe (etapele 4-9). Asoltanei – 8 goluri a fost principalul marcator.

Andrei Lazăr a fost integralist în poartă, iar Antonio Hebo a jucat titular în centru. Buzăul s-a ținut bine o repriză, dar în partea a doua valoarea echipei campioane a făcut diferența.

Dinamo: Lazăr, Missaoui, Heidarirad – Asoltanei 8, Bizău 7, Gavriloaia 5, Hebo 4, Negru 3, Bannour 2, Vrankovic 2, Szasz 2, Ghionea 1, Mousavi 1, Savenco, Humet. 

Pentru Buzău au marcat: Nosrati 5, Hossu 5, Roșca 4, Alexandru 3, Renaud 3, Anton 2, Talmaciu 2, Chirca 1, Gheorghe 1.

CS Dinamo, 7 octombrie 2020

Program Competitional

Săptămâna 19-25 iulie 2021

JOCURILE OLIMPICE TOKYO 2020

Joi, 22 iulie

FOTBAL. Honduras - România (ora 14:00)


Vineri, 23 iulie

Festivitatea de deschidere: ora 14:00 (TVR 1)

CANOTAJ. Serii în probele de dublu vâsle masculin (ora 4:30 în România) și dublu vâsle feminin (ora 5:00)

 

Sâmbătă, 24 iulie

BASCHET 3x3 feminin: România – China (ora 4:40); România – Japonia (ora 8:25)

GIMNASTICĂ. Calificări masculin (ora 4:00)

BOX. Feminin, turul 1 – tabloul de 32 (ora 5:00)

CICLISM. Cursa de șosea, masculin (ora 5:00)

SCRIMĂ. Sabie masculin și spadă feminin (începând cu ora 3:00)

CANOTAJ. Recalificări la dublu vâsle masculin și dublu vâsle feminin (ora 3:30); Serii la dublu rame feminin (ora 3:50), dublu rame masculin (ora 4:20), dublu vâsle categorie ușoară feminin (ora 4:50), 4 rame feminin (ora 5:50), 4 rame masculin (ora 6:10)

TIR. Pușcă 10 metri aer comprimat feminin (Laura Ilie), calificări (ora 2:30); finala (ora 4:45)

TENIS DE MASĂ. Turul 1 masculin și feminin – individual (ora 3:00), dublu mixt


Duminică 25 iulie

BASCHET 3x3 feminin: România – Italia (ora 4:40); România – SUA (ora 11:30)

GIMNASTICĂ. Calificări feminin – Larisa Iordache (ora 4:00) -

FOTBAL. România – Coreea de Sud (ora 14:00)

JUDO. Categoria 52 kg feminin (începând cu ora 5:00)

CANOTAJ. Recalificări la dublu rame masculin, dublu rame feminin (ora 3:40), dublu vâsle categorie ușoară (ora 4:20); Serii la 8+1 masculin (ora 5:00) și 8+1 feminin (ora 5:20).

ÎNOT. Serii la 200 de metri liber (ora 13:22) și la 100 m spate – Robert Glință (ora 14:19)

TENIS DE MASĂ. Dublu mixt – sferturi de finală (ora 4:00); turul 2 masculin și feminin – individual (ora 8:00)

Agrement Tenis de Masa

Agrement Natație

ANUNT

IN ATENȚIA PARTENERILOR CS DINAMO

Plățile se pot face și prin transfer bancar

Beneficiar: Clubul Sportiv Dinamo București

Banca Transilvania

Swift: BTRLRO22

Cod client: 3926194

Cont curent (ron): RO85BTRLRONCRT0392619401

Accesarea serviciilor oferite de CS Dinamo (inițiere sportivă, agrement...) se va face pe baza extrasului de cont (printat).

• Program casierie în zilele de 1 și 2 iulie: până la ora 12:00, plățile se vor face la casieria din sediul central sau prin transfer bancar; după ora 12:00 este deschisă casieria din incinta bazinului acoperit.  În zilele de 3 și 4 iulie, programul casieriei de la bazinul acoperit este 8:00 - 20:00.

• Începând cu data de luni, 5 iulie, plățile pentru accesul în bazinele CS Dinamo se vor face doar la casieria bazinului acoperit pe toată perioada zilei.

 

Agrement Fitness

Hidrokinetoterapie

Ghid informare

Ghid_informare_DGA

Initiere/Agrement Tenis

Agrement Atletism

Agrement Fotbal

Vizitatori online

Avem 199 vizitatori online