Home Handbal masculin Handbal. Egal la Suceava inainte de meciul cu Ademar Leon

Handbal. Egal la Suceava inainte de meciul cu Ademar Leon

Liga Națională, etapa 3: CSU Suceava - Dinamo 25-25 (15-12)

Dinamo_vs_Elverum_Handball_12Campionii de la Dinamo au remizat marți seară la Suceava, în etapa a treia a Ligii Naționale. Alb-roșiii au început mai greu, permițându-le gazdelor să aibă 4-0, 8-4 și 14-9 în prima repriză. În partea a doua, jocul dinamoviștilor a fost mai consistent, mai ales în faza de apărare, iar egalarea a venit firesc în minutul 55, la 23-23. Dinamo a fost echipa care a dominat finalul, dar până la urmă s-a încheiat egal, 25-25.

Pentru campioană au marcat: Gavriloaia 6, Negru 5, Acatrinei 4, Alouini 3, Descat 2, Komogorov 2, Mousavi 1, Kuduz 1, Bannour 1.

Dinamo are 4 puncte după primele trei etape ale Ligii Naționale.

Urmează meciul de Liga Campionilor din Spania (22 septembrie).