Home Handbal masculin Handbal. Victorie logica pentru campionii de la Dinamo in etapa a 11-a

Handbal. Victorie logica pentru campionii de la Dinamo in etapa a 11-a

Liga Națională, etapa 11: Dinamo - HC Buzău 29-25 (13-14)

Kuduz_cu_BZ_3Între două meciuri decisive în Liga Campionilor, handbaliștii de la Dinamo au avut de disputat un meci din etapa a 11-a a Ligii Naționale, cu HC Buzău. Campioana României și-a confirmat statutul de favorită în acest meci și s-a impus la diferență de patru goluri. Jucătorii antrenați de Constantin Ștefan și Sebastian Bota au forțat atât cât a fost nevoie pentru a se impune.

Marcatorii echipei noastre: Zulfic 9 goluri (9 reușite din 10 la aruncările de la ”7 metri”), Negru 5, Acatrinei 3, Descat 3, Gavriloaia 3, Kuduz 2, Șandru 2, Alouini 1, Szasz 1.

Dinamo are 20 de puncte în clasament și ocupă locul 5 (un joc mai puțin).

Următorul meci al handbaliștilor de la Dinamo: joi, 29 noiembrie la Thun (Elveția). Duminică, Wisla Plock a învins pe Ademar Leon cu 25-23 în grupa D și Dinamo rămâne pe locul 2 înaintea ultimului meci.

CS Dinamo, 25 noiembrie 2018

Săptămâna 7-13 ianuarie 2019

Polo. Cupa României (turneu), 17-19 ianuarie, Bazinul Ghencea. Joi, 17 ianuarie, sferturi de finală, ora 20:30: Dinamo – Rapid

Polo. Campionatul Național de junioare (turneu), 18-20 ianuarie, București

Volei feminin. Cupa României (sferturi, manșă unică), 16 ianuarie, ora 17:30: Dinamo – CSM Târgoviște. Sala Dinamo

Volei masculin. Cupa României (sferturi, manșă unică), 20 ianuarie, ora 12:00: Dinamo – Steaua. Sala Dinamo