Home Handbal masculin Handbal. Dus rece in Liga Nationala: infrangere cu Timisoara

Handbal. Dus rece in Liga Nationala: infrangere cu Timisoara

Liga Națională, etapa 2: Dinamo – Politehnica Timișoara 29-31 (15-15)

komogorov_cu_timisoaraLa finele unei săptămâni în care au obținut o victorie mare în Liga Campionilor (26-24 cu Elverum), handbaliștii de la Dinamo nu au mai găsit prospeținea necesară pentru a se impune în Liga Națională, în fața unei echipe extrem de motivate. Campionii au înregistrat astfel prima înfrângere din noul sezon.

Programul încărcat și timpul scurt dintre meciuri – Dinamo va juca aproape din trei în trei zile – au făcut ca jucătorii antrenați de Constantin Ștefan și Sebastian Bota să nu aibă cel mai bun tonus la meciul cu Politehnica Timișoara. Soarta meciului s-a decis în ultimele opt minute, când oaspeții au profitat de câteva ratări ale dinamoviștilor pentru a se desprinde la 28-25 (min. 55).

Evoluția scorului: 0-1, 3-2, 5-3, 7-11, 14-14, 15-15 (pauză), 18-17, 21-23, 25-25, 26-30, 29-31 (final).

Dinamo: Missaoui, Grigoraș - Descat 5, Gavriloaia 5, Kuduz 4, Bannour 4, Komogorov 3, Negru 2, Șandru 2, Savenco 2, Szasz 1, Mousavi 1, Alouini, Dima, Zulfic, Acatrinei.

Pentru Timișoara au marcat: Marjanovic 11, Sadoveac 6, Dragas 6, Fenici 4, Cîmpan 2, Milosevic 1, Pribanic 1.

CS Dinamo, 16 septembrie 2018

08-14 august 2022

HANDBAL. Meci de prezentare, 10 august, ora 18:00: Dinamo – Potaissa Turda. Sala Dinamo

RUGBY. Liga Națională, play-off (1-4), 13 august, ora 11:00: CS SCM USAMVB Timișoara - Dinamo

CANOTAJ. Campionatul European, 11-14 august, Munchen (Germania)

INOT. Campionatul European, 11-17 august, Roma (Italia)

GIMNASTICĂ. Campionatul European, 11-14 august, Germania

JUDO. Campionatul Mondial de juniori, 10-14 august, Eduador

ANUNT

• În perioada 13-31 august, bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu Dinamo se va închide pentru lucrări de igienizare. În această perioadă, activitatea sportivă, de inițiere și de agrement se va desfășura în bazinul în aer liber din Complexul Sportiv Dinamo.