Home Handbal masculin HANDBAL. LIGA NAȚIONALĂ. Etapa 19. DINAMO - Steaua 31-28 (14-11)

HANDBAL. LIGA NAȚIONALĂ. Etapa 19. DINAMO - Steaua 31-28 (14-11)

stire_handbal_1_martie_2023Dinamo a înregistrat în data de 26.02.2023 o nouă victorie împotriva rivalului său istoric, Steaua. Handbaliștii dinamoviști au continuat astfel sărbătoarea meciulului de EHF Champions League cu GOG, într-o atmosferă intensă, la care au participat peste 1200 de spectatori in tribune.

A fost un meci dominat clar de trupa antrenată de Xavier Pascual, iar diferența ar fi fost și mai mare dacă portarul Iancu nu ar fi avut mai multe intervenții. Diferența maximă a fost de 7 goluri, 26-19 (min. 50). Dinamo a avut câțiva jucători absenți, însă echipa a funcționat la parametri maximi, manifestând pe teren atât spirit, cât și atitudine, încurajați fiind și de către fanii din tribune.

Dinamo: Ghedbane, Heidarirad, Bucătaru - Racoțea 1, Da Silva 4, Ghionea 6, Gurbindo, Negru 2, Alex Pascual 3, Kukic 2, Kasparek, Kuduz 4, Humet 4, Akimenko 1, Militaru 1, Sorhaindo 3.

Pentru Steaua au marcat în principal: Șandru 9, Tinkir 6, Tărâță 6.

CS Dinamo 1 martie 2023

Săptămâna 18-24 martie 2024

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 25), marți 19 martie, ora 17:45: CSM Târgu Mureș - Dinamo.

Handbal. Cupa României, turul 2 (manșă unică), miercuri 20 martie, ora 15:00: CS Politehnica Iași – Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4 (etapa 18), sâmbătă 23 martie, ora 15:00: CS Dinamo – CSM Flacăra Moreni. Stadion Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3), sâmbătă 23 martie, ora 18:00: Dinamo – SCMU Craiova

Polo. Superliga (etapa 12), sâmbătă 23 martie, ora 20:30: Dinamo - CSM Oradea

Volei feminin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3) duminică 24 martie, 16:00: CSM Volei Alba Blaj – Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 26), duminică 24 martie, ora 19:00: Dinamo – FC Argeș Pitești