Noutăți:
Română (România)English (United Kingdom)
Home

VOLEI MASCULIN. SEZON 2020-2021

DIVIZIA A1 MASCULIN, 2019-2020

Faza I, Tur

Etapa 1 (17.10.2020): Arcada Galați – DINAMO

Etapa 2 (24.10.2020): DINAMO – CSU Știința București

Etapa 3 (31.10.2020): CS U Cluj-Napoca - DINAMO

Etapa 4 (7.11.2020): DINAMO – CSU Explorări Baia Mare

Etapa 5 (14.11.2020): CSU Brașov - DINAMO

Etapa 6 (21.11.2020): DINAMO – CSM Câmpia Turzii

Etapa 7 (25.11.2020): SCMU Craiova - DINAMO

Etapa 8 (28.11.2020): CS UV Timișoara - DINAMO

Etapa 9 (5.12.2020): DINAMO – Steaua București

Etapa 10 (9.12.2020): CSS CNE LAPI Dej SCM Zalău - DINAMO

Etapa 11 (12.12.2020): DINAMO – CS Unirea Dej

Faza I, retur

Etapa 12 (23.01.2021): DINAMO – Arcada Galați

Etapa 13 (30.01.2021): CSU Știința – București DINAMO

Etapa 14 (6.02.2021): DINAMO – CS U Cluj-Napoca

Etapa 15 (13.02.2021): CSU Explorări Baia Mare – DINAMO

Etapa 16 (17.02.2021): DINAMO – CSU Brașov

Etapa 17 (20.02.2021): CSM Câmpia Turzii – DINAMO

Etapa 18 (27.02.2021): DINAMO – SCMU Craiova

Etapa 19 (6.03.2021): DINAMO – CS UV Timișoara

Etapa 20 (10.03.2021): Steaua București – DINAMO

Etapa 21 (13.03.2021): DINAMO – CSS CNE LAPI Dej SCM Zalău

Etapa 22 (20.03.2021): CS Unirea Dej – DINAMO

Faza a II-a. Grupe: locurile 1-4, locurile 5-8, locurile 9-12 (27.03.2020 - 17.04.2020).


 




 

DIVIZIA A1 MASCULIN, 2019-2020

FAZA I

TUR

Etapa 1 (12.10.2019): Dinamo București – U Cluj 3-0

Etapa 2 (19.10.2019): Unirea Dej - Dinamo București 2-3

Etapa 3 (26.10.2019): Dinamo București – ACS Volei Municipal Zalău 3-0

Etapa 4 (02.11.2019): Știința Explorări Baia Mare - Dinamo București 0-3

Etapa 5 (09.11.2019): Dinamo București – CSM Arcada Galați 3-0

Etapa 6 (16.11.2019 / s-a jucat la București): SCMU Craiova - Dinamo București 3-0

Etapa 7 (30.11.2019): Dinamo București – CSU UV Timișoara 3-0

Etapa 8 (07.12.2019): CSM Câmpia Turzii - Dinamo București 0-3

Etapa 9 (14.12.2019): Dinamo București – SCM Gloria Buzău 3-0

RETUR

Etapa 10 (11.01.2020): U Cluj – Dinamo București 1-3

Etapa 11 (18.01.2020): Dinamo București – Unirea Dej 3-0

Etapa 12 (25.01.2020): ACS Volei Municipal Zalău – Dinamo București 3-1

Etapa 13 (01.02.2020): Dinamo București – Știința Explorări Baia Mare 3-1

Etapa 14 (05.02.2020): CSM Arcada Galați – Dinamo București 3-1

Etapa 15 (08.02.2020 / se joacă la Craiova): Dinamo – SCMU Craiova 0-3

Etapa 16 (15.02.2020): CSU UV Timișoara – Dinamo București 0-3

Etapa 17 (22.02.2020): Dinamo București – CSM Câmpia Turzii 3-0

Etapa 18 (29.02.2020): SCM Gloria Buzău – Dinamo București 2-3

Play-off, Grupa 1-6

Etapa 1 - 07 martie: Dinamo - ACS VM Zalău 3-2

Etapa 2 - 11 martie: Unirea Dej - Dinamo 2-3

Etapa 3 - 14 martie (anulat): Dinamo - Arcada Galați

Etapa 4 - 21 martie (anulat): SCMU Craiova - Dinamo

Etapa 5 - 25 martie (anulat): Dinamo - Gloria Buzău

Etapa 6 - 28 martie (anulat): ACS VM Zalău - Dinamo

Etapa 7 - 4 aprilie (anulat): Dinamo - Unirea Dej

Etapa 8 - 11 aprilie (anulat): Arcada Galați - Dinamo

Etapa 9 - 15 aprilie (anulat): Dinamo - SCMU Craiova

Etapa 10 - 25 aprilie (anulat): Gloria Buzău - Dinamo

CLASAMENT FINAL EDIȚIA 2019-2020 DIVIZIA A1 MASCULIN

VM_clasament_final

• Din cauza situației create de pandemia de coronavirus, Consiliul Direector al FR de Volei a decis miercuri, 18 martie, încheierea campionatelor naționale - sezonul 2019-2020, cu opt etape înainte de finalul întrecerilor (grupa 1-6). Astfel, a fost luat în considerare clasamentul de la finele sezonului regulat. Echipa masculină Dinamo s-a clasat pe locul 3, câștigând medaliile de bronz ale Diviziei A1.


DIVIZIA A1, 2018-2019

FAZA I

TUR

Etapa 1 (13.10.18): CSM București - CS Dinamo București 2-3

Etapa 2 (20.10.18): CS "U" Cluj - CS Dinamo București 2-3

Etapa 3 (27.10.18): CS Dinamo București - CSM Câmpia Turzii 3-0

Etapa 4 (03.11.18): CSA Steaua București - CS Dinamo București 3-1

Etapa 5 (10.11.18): CS Dinamo București - stă

Etapa 6 (17.11.18): CS Știința Explorări Baia Mare - CS Dinamo București 1-3

Etapa 7 (24.11.18): CS Dinamo București - SCMU Craiova 0-3

Etapa 8 (01.12.18): ACS Volei Municipal Zalău - CS Dinamo București 3-1

Etapa 9 (08.12.18): CS Dinamo București - VCM Piatra Neamț 3-1

Etapa 10 (12.12.18): CS Unirea Dej - CS Dinamo București 3-0

Etapa 11 (15.12.18): CS Dinamo București - CSM Arcada Galați 3-1

RETUR

Etapa 12 (26.01.19): CS Dinamo București - CSM București 3-1

Etapa 13 (02.02.19): CS Dinamo București - CS "U" Cluj 3-0

Etapa 14 (06.02.19): CSM Câmpia Turzii - CS Dinamo București 0-3

Etapa 15 (09.02.19): CS Dinamo București - CSA Steaua București 3-1

Etapa 16 (16.02.19): CS Dinamo București - stă

Etapa 17 (20.02.19): CS Dinamo București - CS Știința Explorări Baia Mare 3-0

Etapa 18 (23.02.19): SCMU Craiova - CS Dinamo București 1-3

Etapa 19 (02.03.19): CS Dinamo București - ACS Volei Municipal Zalău 2-3

Etapa 20 (09.03.19): VCM Piatra Neamț - CS Dinamo București (Piatra Neamț s-a retras din campionat)

Etapa 21 (13.03.19): CS Dinamo București - CS Unirea Dej 3-2

Etapa 22 (16.03.19): CSM Arcada Galați - CS Dinamo București 3-0

FAZA A II-A

Play-off (locurile 1-6)

Etapa 1 (23 martie): SCMU Craiova - Dinamo 3-1

Etapa 2 (27 martie): Dinamo - Arcada Galați 3-2

Etapa 3 (30 martie): CSM București - Dinamo 3-0

Etapa 4 (6 aprilie): Steaua - Dinamo 0-3

Etapa 5 (10 aprilie): Dinamo - Municipal Zalău 1-3

Etapa 6 (13 aprilie): Dinamo - SCM U Craiova 3-0

Etapa 7 (20 aprilie): Arcada Galați - Dinamo 3-2

Etapa 8 (24 aprilie): Dinamo - CSM București 3-0

Etapa 9 (1 mai): Dinamo - Steaua 1-3

Etapa 10 (4 mai): Minicipal Zalău - Dinamo 3-1

DINAMO A  ÎNCHEIAT SEZONUL 2018-2019 AL DIVIZIEI A1 PE LOCUL 4. 


CUPA ROMANIEI

SFERTURI. 19 ianuarie: Dinamo - Steaua 3-0

TURNEUL FINAL (ALEXANDRIA, 11-12 MAI 2019)

Semifinală (11 mai): DINAMO - MUNICIPAL ZALĂU 3-1

FINALA (12 mai). DINAMO - Arcada Galați 3-1

DINAMO A CÂȘTIGAT CUPA ROMÂNIEI

 


 



DIVIZIA A1, 2017-2018

TUR

Etapa 1 (7 octombrie): Unirea Dej – Dinamo 3-1

Etapa 2 (14 octombrie): Dinamo – Steaua  3-1

Etapa 3 (18 octombrie): SCMU Craiova – Dinamo 3-1

Etapa 4 (23 octombrie): Dinamo – Arcada Galați 0-3

Etapa 5 (28 octombrie): CSM București – Dinamo 3-1

Etapa 6 (1 noiembrie): Dinamo – CSS 2 Baia Mare 2-3

Etapa 7 (4 noiembrie): LMV Tricolorul Ploiești – Dinamo 3-1

Etapa 8 (11 noiembrie): CSU UV Timișoara – Dinamo 0-3

Etapa 9 (17 noiembrie): Dinamo – CS Știința Explorări Baia Mare 3-1

Etapa 10 (25 noiembrie): CS U Cluj Napoca – Dinamo 0-3

Etapa 11 (2 decembrie): Dinamo – ACS Volei Municipal Zalău 2-3 (meci disputat la Zalău)

RETUR

Etapa 12 (9 decembrie): Dinamo – Unirea Dej 3-0

Etapa 13 (16 decembrie): Steaua – Dinamo 3-0

Etapa 14 (12 ianuarie): Dinamo – SCMU Craiova 0-3

Etapa 15 (20 ianuarie): Arcada Galați – Dinamo 3-1

Etapa 16 (24 ianuarie): Dinamo – CSM București 3-2

Etapa 17 (27 ianuarie): CSS 2 Baia Mare – Dinamo 0-3

Etapa 18 (3 februarie): Dinamo – LMV Tricolorul Ploiești 0-3

Etapa 19 (10 februarie): Dinamo – CSU UV Timișoara 3-0

Etapa 20 (14 februarie): CS Știința Explorări Baia Mare – Dinamo 3-1

Etapa 21 (17 februarie): Dinamo – CS U Cluj Napoca 3-1

Etapa 22 (24 februarie): ACS Volei Municipal Zalău – Dinamo (meci disputat la Bucuresti) 3-1

FAZA A DOUA. GRUPA 7-12

Etapa 1 (3 martie): Dinamo - CSU UV Timișoara 3-0

Etapa 2 (10 martie): Dinamo - Știința Explorări Baia Mare 3-1

Etapa 3 (17 martie): Unirea Dej - Dinamo 0-3

Etapa 4 (21 martie): Dinamo - CS U Cluj 3-1

Etapa 5 (24 martie): CSS 2 CNE Baia Mare - Dinamo 0-3

Etapa 6 (31 martie): CS UV Timișoara - Dinamo 0-3

Etapa 7 (14 aprilie): Știința Explorări Baia Mare - Dinamo 1-3

Etapa 8 (18 aprilie): Dinamo - Unirea Dej 3-1

Etapa 9 (21 aprilie): CS U Cluj - Dinamo 1-3

Etapa 10 (28 aprilie): Dinamo - CSS 2 CNE Baia Mare 3-1 (disputat la Baia Mare pe 25 martie)

Dinamo a încheiat sezonul 2017-2018 al Diviziei A1 pe locul 7




 

Volei masculin – Divizia A2, Seria Est, sezonul 2016-2017

Tur

Etapa 1 (15 octombrie) - Dinamo stă

Etapa 2 (21 octombrie): Rapid - Dinamo 0-3 (-23, -16, -17)

Etapa 3 (29 octombrie): Dinamo - CSM Ramnicu Sărat 3-0

Etapa 4 (5 noiembrie): Dinamo - CTF Mihai I 3-0

Etapa 5 (12 noiembrie): CSM Suceava - Dinamo 0-3

Etapa 6 (19 noiembrie): Dinamo - CSU Știința București 3-0

Etapa 7 (26 noiembrie): CNNT Juniors Craiova - Dinamo 0-3

Retur

Etapa 8 (3 decembrie) - Dinamo stă

Etapa 9 (10 decembrie): Dinamo - Rapid 3-0

Etapa 10 (21 ianuarie 2017): CSM RM. Sărat - Dinamo 0-3

Etapa 11 (28 ianuarie): CTF Mihai I - Dinamo 0-3

Etapa 12 (04 februarie): Dinamo - CSM Suceava 3-0

Erapa 13 (11 februarie): CSU Știința București - Dinamo 0-3

Etapa 14 (18 februarie): Dinamo - CNNT Juniors Craiova 3-0

FAZA A II-A

Turneu, 31 martie - 2 aprilie (București)

31 martie: Dinamo - Rapid 3-0

1 aprilie: Dinamo - Știința București 3-0

2 aprilie: Dinamo - CSU Suceava 3-0

Turneul de promovare în Divizia A1: 19-21 mai 2017

19 mai: Dinamo - CSS 2 Baia Mare 3-1

20 mai: Dinamo - CSU Suceava 3-0

21 mai: Dinamo - CSU Vest Timișoara 3-0

DINAMO A PROMOVAT IN DIVIZIA A1

 


 



Volei masculin – Divizia A1, sezonul 2015-2016

TUR

Etapa 1 (24 octombrie 2015): SCMU Craiova - CS Dinamo Bucuresti 3-2

Etapa 2 (02 noiembrie 2015): CS Dinamo Bucuresti - CS Stiinta Explorari Baia Mare 1-3

Etapa 3 (07 noiembrie 2015): CSM Bucuresti - CS Dinamo Bucuresti 3-0 (25-20, 25-16, 26-24)

Etapa 4 (14 noiembrie 2015): Banatul Caransebes - CS Dinamo Bucuresti 3-1 (25-22, 25-21, 20-25, 25-17)

Etapa 5 (21 noiembrie 2015): CS Dinamo Bucuresti - VCM PLS Piatra Neamt 3-0

Etapa 6 (25 noiembrie 2015): CS Arcada Galati - CS Dinamo Bucuresti 3-0

Etapa 7 (28 noiembrie 2015): CS Dinamo Bucuresti - CVM Tomis Constanta 3-2

Etapa 8 (05 decembrie 2015): CS "U" Cluj - CS Dinamo Bucuresti 3-1 (25-18, 25-19, 18-25, 25-23)

Etapa 9 (09 decembrie 2015): CS Dinamo Bucuresti - CS Unirea Dej 2-3

Etapa 10 (13 decembrie 2015): ACS Volei Municipal Zalau - CS Dinamo Bucuresti 3-0

Etapa 11 (19 decembrie 2015): CS Dinamo Bucuresti - LMV Tricolorul Ploiesti 1-3

RETUR

Etapa 12 (23 ianuarie 2016): CS Dinamo Bucuresti - SCMU Craiova 1-3

Etapa 13 (30 ianuarie 2016): CS Stiinta Explorari Baia Mare - CS Dinamo Bucuresti 3-1

Etapa 14 (03 februarie 2016): CS Dinamo Bucuresti - CSM Bucuresti 3-1

Etapa 15 (06 februarie 2016): CS Dinamo - Banatul Caransebes 3-2 (16-25, 25-22, 25-20, 21-25, 15-9)

Etapa 16 (13 februarie 2016): VCM PLS Piatra Neamt - CS Dinamo Bucuresti 3-0 (25-14, 25-19, 25-18)

Etapa 17 (20 februarie 2016): CS Dinamo Bucuresti - CS Arcada Galati 1-3

Etapa 18 (27 februarie 2016): CVM Tomis Constanta - CS Dinamo Bucuresti 0-3

Etapa 19 (05 martie 2016): CS Dinamo Bucuresti - CS "U" Cluj 3-2

Etapa 20 (09 martie 2016): CS Unirea Dej - CS Dinamo Bucuresti 3-0

Etapa 21 (12 martie 2016): CS Dinamo Bucuresti - ACS Volei Municipal Zalau 0-3

Etapa 22 (19 martie 2016): LMV Tricolorul Ploiesti - CS Dinamo Bucuresti 3-1

Play-out (menținere / retrogradare)

Meciul 1 (26 martie): VCM LPS Piatra Neamț - Dinamo 3-1

Meciul 2 (27 martie): VCM LPS Piatra Neamț - Dinamo 3-2

Meciul 3 (02 aprilie): Dinamo - VCM LPS Piatra Neamț 3-2

Meciul 4 (03 aprilie): Dinamo - VCM LPS Piatra Neamț 3-1

Meciul 5 (06 aprilie): VCM LPS Piatra Neamț - Dinamo 3-2

Clasament după etapa a 22-a

cls_M_et_22

Program Competitional

Săptămâna 21-27 septembrie 2020

Rugby. Cupa României 2019-2020, Grupa B (etapa 2), 26 septembrie, ora 12:00: Tomitanii Constanța – Dinamo.

Haltere. Campionatul Național de juniori, 26-27 septembrie, Arad

Kaiac-canoe. Cupă Mondială, 25-27 septembrie, Szeged (Ungaria)

ALEGERI LOCALE 2020

banner_inalt_locale

Agrement Fitness

ANUNTURI AGREMENT

• Începând cu ziua de luni, 28 septembrie 2020, bazinul descoperit din Complexul Sportiv Dinamo se va închide pentru public. Activitatea de agrement rămâne în ”standby”, până la noi ordine. In momentul de față, în bazinele acoperite sunt permise doar activitățile de performanță și de inițiere.

• Programul bazinului descoperit se va desfășura între orele 12:00 – 19:00, cu trei intervale orare distincte (corespunzătoare unei intrări): 12:00 – 14:00; 14:30 – 16:30; 17:00 – 19:00. După fiecare interval orar, toate persoanele vor fi evacuate din bazin pentru a se face dezinfectarea suprafețelor. Activitatea durează 30 de minute.

Accesul se va face în continuare prin sistemul de programare telefonic la numărul 0743.145. 875 sau direct la bazin. Programările se fac de luni până duminică începând cu ora 12:00, pentru ziua următoare. 

Programul de mai sus va rămâne atât timp cât vremea va permite desfășurarea activităților de agrement în aer liber.

Vânzarea abonamentelor rămâne sistată până când activitatea de agrement se va putea desfășura în bazinul interior (acoperit)


 

• PENTRU PROGRAMUL BAZINULUI ÎN AER LIBER DINAMO și condițiile de acces - accesați linkul următor: 

http://www.csdinamo.eu/agrement-natatie

Declaratia pe propria răspundere pentru prevenirea și combaterea infecțiilor cu COVID-19 se poate descărca de aici: FORMULAR

Agrement Natație

NOU! Hidrokinetoterapie

Ghid informare

Ghid_informare_DGA

Agrement Tenis

Agrement Atletism

Agrement Fotbal

Căutare sportivi

Nume:
Disciplina sportivă:
Activitate:
Grupa de vârstă:

Vizitatori online

Avem 357 vizitatori online