Noutăți:
Română (România)English (United Kingdom)
Home

VOLEI MASCULIN. SEZON 2024

DIVIZIA A1 MASCULIN, 2023-2024

Etapa 1 (15.10.2023): Dinamo - Explorări Baia Mare 3-0

Etapa 2 (21.10.2023): SCM Zalău - Dinamo 1-3

Etapa 3 (27.10.2023): Dinamo - CS Universitatea Cluj 3-0

Etapa 4 (02.11.2023): Arcada Galați - Dinamo 3-0

Etapa 5 (11.11.2023): Dinamo - Steaua 2-3

Etapa 6 (18.11.2023): Dinamo - CSM Constanța 3-1

Etapa 7 (26.22.2023): SCM U Craiova - Dinamo 1-3

Etapa 8 (02.12.2023): Dinamo - Unirea Dej 3-0

Etapa 9 (10.12.2023): Rapid - Dinamo 1-3

Etapa 10 (16.12.2023): Dinamo - Corona Brașov 0-3

Etapa 11 (23.12.2023): CS UV Timișoara - Dinamo 2-3

RETUR

Etapa 12 (12.01.2024): Explorări Baia Mare - Dinamo 0-3

Etapa 13 (20.01.2024): Dinamo - SCM Zalău 3-2

Etapa 14 (24.01.2024 / se joacă pe 18.02): CS U Cluj - Dinamo

Etapa 15 (27.01.2024): Dinamo - Arcada Galați 0-3

Etapa 16 (03.02.2024): Steaua - Dinamo 3-2

Etapa 17 (10.02.2024): CSM Constanța - Dinamo 3-0

Etapa 18 (14.02.2024): Dinamo - SCM U Craiova 3-1

Etapa 19 (17.02.2024): Unirea Dej - Dinamo 0-3

Etapa 20 (24.02.2024): Dinamo - Rapid 0-3

Etapa 21 (09.03.2024): Corona Brașov - Dinamo 1-3

Etapa 22 (16.03.2024): Dinamo - CS UV Timișoara 3-0

Clasament la finele sezonului regulat: 1. Arcada Galați 56p, 2. Rapid București 55p, 3. Corona Brașov 53p, 4. Dinamo București 45p, 5. SCMU Craiova 40p, 6. Steaua București 39p, 7. CSM Constanța 31p, 8. Zalău 30p.

PLAY-OFF

Sferturi de finală (sistem 2/3)

Meci 1 (23.03.2024): Dinamo - SCMU Craiova 3-2

Meci 2 (27.03.2024): SCMU Craiova - Dinamo 3-0

Meci 3 (31.03.2024): Dinamo - SCMU Craiova 3-1

Semifinală (sistem 2/3)

Meci 1 (06.04.2024): CSM Arcada Galați - Dinamo 3-1

Meci 2 (10.04.2024): Dinamo - CSM Arcada Galați 3-2

Meci 3 (13.04.2024): Arcada Galați - Dinamo 3-2

Finala mică se va juca la datele 20/21.04 / 27/28.04 / 01.05

 

CUPA ROMÂNIEI

Turul II (sferturi)

15.11.2023: Dinamo - CSM Corona Brașov 3-0

06.12.2023: CSM Corona Brașov - Dinamo 1-3

TURNEUL FINAL

Semifinală (02.03.2024): Dinamo - Steaua 1-3


--------------------------------------------------------------------

DIVIZIA A1 MASCULIN, 2022-2023

TUR

Etapa 1 (08.10.2022): Dinamo – SCM Zalău 3-2

Etapa 2 (15.10.2022): Arcada Galați – Dinamo 3-2

Etapa 3 (22.10.2022): Dinamo – Știința București 3-0

Etapa 4 (29.10.2022): CSM Constanța – Dinamo 1-3

Etapa 5 (05.11.2022): Dinamo – Steaua 3-1

Etapa 6 (12.11.2022): CSM Suceava – Dinamo 0-3

Etapa 7 (19.11.2022): Dinamo – CS U Cluj-Napoca 3-0

Etapa 8 (26.11.2022): SCMU Craiova – Dinamo 1-3

Etapa 9 (03.12.2022): Dinamo – CS Unirea Dej 3-0

Etapa 10 (10.12.2022): Rapid – Dinamo 1-3

Etapa 11 (17.12.2022): Dinamo – CS Știința Explorări Baia Mare 3-0

Clasament la finele turului: 1. DINAMO 30p, 2. Steaua 29p, 3. Arcada Galați 26p, 4. SCMU Craiova 24p, 5. Rapid București 22p, 6. SCM Zalău 19p, 7. CSM Constanța 15p, 8. Unirea Dej 13p.

RETUR

Etapa 12 (14.01.2023): SCM Zalău - Dinamo 1-3

Etapa 13 (21.01.2023): Dinamo - Arcada Galați 3-2

Etapa 14 (28.01.2023): Știința București - Dinamo 0-3

Etapa 15 (31.01.2023): Dinamo - CSM Constanța 3-1

Etapa 16 (05.02.2023): Steaua - Dinamo 3-2

Etapa 17 (11.02.2023): Dinamo - CSM Suceava 3-0

Etapa 18 (17.02.2023): CS U Cluj-Napoca - Dinamo 0-3

Etapa 19 (22.02.2023): Dinamo - SCMU Craiova 3-0

Etapa 20 (25.02.2023): CS Unirea Dej - Dinamo 0-3

Etapa 21 (01.03.2023): Dinamo - Rapid 3-0

Etapa 22 (04.03.2023): CS Știința Explorări Baia Mare - Dinamo 3-2

Faza a II-a

Sferturi de finală (2 victorii din 3 meciuri)

09.03.2023: Dinamo - Știința Explorări Baia Mare 3-0

25.03.2023: Știința Explorări Baia Mare - Dinamo 0-3

Scor general: 2-0 pentru Dinamo

 

Semifinală (2 victorii din 3 meciuri)

Meci 1, 8.04.2023: Dinamo - CS Arcada Galați 2-3

Meci 2, 12.04.2023: Arcada Galați - Dinamo 3-1

Dinamo pierde seria semifinală cu 0-2 și va juca pentru locurile 3-4 (sistem 3 victorii din 5 meciuri la 29/30.04 / 06/07.05 și dacă mai este cazul pe 13.05)

Finala mică (3 din 5)

Meci 1 (29.04.2023): Dinamo - SCMU Craiova 3-1

Meci 2 (30.04.2023): Dinamo - SCMU Craiova 1-3

Meci 3 (6.05.2023): SCMU Craiova - Dinamo 3-2

Meci 4 (7.05.2023): SCMU Craiova - Dinamo 3-2

Dinamo încheie sezonul 2022-2023 pe locul 4

 

CUPA ROMÂNIEI - 2023

Turneul Final 4 va avea loc la Brașov pe 18-19 martie 2023

Semifinale

18.03.2023: Dinamo - Arcada Galați 2-3

SUPERCUPA ROMÂNIEI 2022

Semifinale (26.09.2022): Dinamo - Steaua 3-0

Finală (27.09.2022): Dinamo - CSM Arcada Galați 3-2

Dinamo a câștigat pentru al doilea an consecutiv Supercupa României

-----------------------------------------------------------------------

DIVIZIA A1 MASCULIN, 2021-2022

Tur

ETAPA 1 (09.10.2021): Explorări Baia Mare – Dinamo 2-3

ETAPA 2 (16.10.2021): SCMU Craiova – Dinamo 0-3

ETAPA 3 (22.10.2021): Dinamo – Steaua 3-0

ETAPA 4 (29.10.2021): SCM Zalău – Dinamo 1-3

ETAPA 5 (05.11.2021): Dinamo – Arcada Galați 1-3

ETAPA 6 (13.11.2021): Unirea Dej – Dinamo 0-3

ETAPA 7 (20.11.2021): Dinamo – Știința București 3-0

ETAPA 8 (27.11.2021): U Cluj – Dinamo 0-3

ETAPA 9 (04.12.2021): Dinamo – CS Olimpia Titanii București 3-1

ETAPA 10 (11.12.2021): CSM Timișoara – Dinamo 0-3

ETAPA 11 (15.12.2021): Dinamo – Rapid 3-0

Retur

ETAPA 12 (15.01.2022): Dinamo - Explorări Baia Mare 3-0

ETAPA 13 (21.01.2022): Dinamo - SCMU Craiova 2-3

ETAPA 14 (26.01.2022): Steaua - Dinamo 3-0

ETAPA 15 (29.01.2022 / disputat pe 7 martie): Dinamo - SCM Zalău 3-0

ETAPA 16 (05.02.2022 / amânat pentru 18.03): Arcada Galați - Dinamo 3-0

ETAPA 17 (12.02.2022): Dinamo - Unirea Dej 3-0

ETAPA 18 (16.02.2022): Știința București - Dinamo 2-3

ETAPA 19 (19.02.2022): Dinamo - U Cluj 3-0

ETAPA 20 (26.02.2022): CS Olimpia Titanii București - Dinamo 1-3

ETAPA 21 (02.03.2022): Dinamo - CSM Timișoara 3-0

ETAPA 22 (05.03.2022): Rapid - Dinamo 0-3

FAZA A DOUA (locurile 1-4)

Etapa 1 (23.03.2022): Steaua - Dinamo 1-3

Etapa 2 (27.03.2022): SCMU Craiova - Dinamo 3-2

Etapa 3 (2.04.2022): Dinamo - Arcada Galați 3-2

Etapa 4 (9.04.2022): Dinamo - Steaua 3-0

Etapa 5 (15.04.2022): Dinamo - SCMU Craiova 3-0

Etapa 6: (22.04.2022): Arcada Galați - Dinamo 3-1

Dinamo a încheiat sezonul 2021-2022 pe locul 2 în Divizia A1. Ultima performanță dde acest nivel data din sezonul 2008-2009.

Supercupa României

01.10.2021: Dinamo - Arcada Galați 3-2

Cupa României

Sferturi de finală: Dinamo - Arcada Galați 1-3 și 0-3

-------------------------------------------------------------------------

DIVIZIA A1 MASCULIN, 2020-2021

Campionatul se va disputa sub formă de turnee

TUR

Turneul 1 (București, Sala Mihai Viteazu)

Etapa 1 (7.11.2020): Steaua – DINAMO 3-1

Etapa 2 (8.11.2020): DINAMO – CS UV Timișoara 3-0

Turneul 2 (Dej)

Etapa 3 (21.11.2020): Știința Explorări Baia Mare - DINAMO 1-3

Etapa 4 (22.11.2020): Unirea Dej - DINAMO 2-3

Turneul 3 (Galați)

Etapa 5 (27.11.2020): CSM Arcada Galați - DINAMO 3-0

Etapa 6 (28.11.2020): DINAMO – CS U Cluj Napoca 0-3

Turneul 4

Etapa 7 (5.12.2020): SCMU Craiova - DINAMO 2-3

Turneul 6 (Zalău)

Etapa 8 (13.12.2020): CSS CNE LAPI Dej SCM Zalău - DINAMO 3-0

Etapa 9 (14.12.2020): DINAMO - CS Brașov 3-0

Etapa 10 (15.12.2020): CSU Știința București - DINAMO 0-3

RETUR

Turneul 1 (București, Sala Dinamo București)

Etapa 1 (15.01.20201): CS UV Timișoara – DINAMO 0-3

Etapa 2 (17.11.2020): DINAMO – Steaua 3-0

Turneul 2 (12-14.02.2021 / Baia Mare)

Etapa 3 (13.02.2021): CS Unirea Dej - DINAMO 0-3

Etapa 4 (14.02.2021): DINAMO - Știința Explorări Baia Mare 0-3

Turneul 3 (27.02 - 1.03.2021 / Sala Dinamo București)

Etapa 5 (27.02.2021): DINAMO - Arcada Galați 3-2

Etapa 6 (1.03.2021): CS U Cluj - DINAMO 0-3

Turneul 4 (12.03.2021 / se joacă la Știința București)

Etapa 7 (12.03.2021): DINAMO - SCMU Craiova 3-1

Turneul 6 (27-29.03.2021 / Sala Dinamo București)

Etapa 8 (27.03.2021): DINAMO - CSU Brașov 3-0

Etapa 9 (28.03.2021): DINAMO - CSS CNE LAPI Dej-SCM Zalau 3-1

Etapa 10 (29.03.2021): Știința București - DINAMO 0-3

Play-off, Grupa 5-8, Turneul 1 (8-10 aprilie), Dej

Meci 1 (8.04.2021): Dinamo - CS Știința Explorări Baia Mare 3-0

Meci 2 (9.04.2021): Dinamo - Unirea Dej 3-0

Meci 3 (10.04.2021): CS U Cluj Napoca - Dinamo 0-3

Play-off, Grupa 5-8, Turneul 1 (15-17 aprilie), București

15 aprilie: DINAMO - CS Știința Explorări Baia Mare 3-0 (26-24, 25-23, 25-12)

16 aprilie: DINAMO - CS Unirea Dej 3-0 (25-16, 25-19, 25-19)

17 aprilie: DINAMO - CS U Cluj Napoca 3-0 (25-22, 25-16, 25-23)

DINAMO a încheiat sezonul 2020-2021 al Diviziei A1 pe locul 5. Primele patru poziții: 1. Arcada Galați, 2. CSS CNE LAPI Dej-SCM Zalau, 3. SCMU Craiova, 4. Steaua.

CUPA ROMANIEI 2021

Sferturi de finală (29.01.2021): DINAMO – CSU Știința București 3-0 (25-16, 25-20, 25-19)

Semifinală (30.01.2021): DINAMO - Arcada Galați 3-0 (25-19, 25-19, 25-20).

Finală (31.01.2021): DINAMO - SCMU Craiova 3-1 (18-25, 25-23, 28-26, 25-23).

DINAMO A CÂȘTIGAT CUPA ROMÂNIEI (al 11-lea trofeu din istorie)

 




DIVIZIA A1 MASCULIN, 2019-2020

FAZA I

TUR

Etapa 1 (12.10.2019): Dinamo București – U Cluj 3-0

Etapa 2 (19.10.2019): Unirea Dej - Dinamo București 2-3

Etapa 3 (26.10.2019): Dinamo București – ACS Volei Municipal Zalău 3-0

Etapa 4 (02.11.2019): Știința Explorări Baia Mare - Dinamo București 0-3

Etapa 5 (09.11.2019): Dinamo București – CSM Arcada Galați 3-0

Etapa 6 (16.11.2019 / s-a jucat la București): SCMU Craiova - Dinamo București 3-0

Etapa 7 (30.11.2019): Dinamo București – CSU UV Timișoara 3-0

Etapa 8 (07.12.2019): CSM Câmpia Turzii - Dinamo București 0-3

Etapa 9 (14.12.2019): Dinamo București – SCM Gloria Buzău 3-0

RETUR

Etapa 10 (11.01.2020): U Cluj – Dinamo București 1-3

Etapa 11 (18.01.2020): Dinamo București – Unirea Dej 3-0

Etapa 12 (25.01.2020): ACS Volei Municipal Zalău – Dinamo București 3-1

Etapa 13 (01.02.2020): Dinamo București – Știința Explorări Baia Mare 3-1

Etapa 14 (05.02.2020): CSM Arcada Galați – Dinamo București 3-1

Etapa 15 (08.02.2020 / se joacă la Craiova): Dinamo – SCMU Craiova 0-3

Etapa 16 (15.02.2020): CSU UV Timișoara – Dinamo București 0-3

Etapa 17 (22.02.2020): Dinamo București – CSM Câmpia Turzii 3-0

Etapa 18 (29.02.2020): SCM Gloria Buzău – Dinamo București 2-3

Play-off, Grupa 1-6

Etapa 1 - 07 martie: Dinamo - ACS VM Zalău 3-2

Etapa 2 - 11 martie: Unirea Dej - Dinamo 2-3

Etapa 3 - 14 martie (anulat): Dinamo - Arcada Galați

Etapa 4 - 21 martie (anulat): SCMU Craiova - Dinamo

Etapa 5 - 25 martie (anulat): Dinamo - Gloria Buzău

Etapa 6 - 28 martie (anulat): ACS VM Zalău - Dinamo

Etapa 7 - 4 aprilie (anulat): Dinamo - Unirea Dej

Etapa 8 - 11 aprilie (anulat): Arcada Galați - Dinamo

Etapa 9 - 15 aprilie (anulat): Dinamo - SCMU Craiova

Etapa 10 - 25 aprilie (anulat): Gloria Buzău - Dinamo

CLASAMENT FINAL EDIȚIA 2019-2020 DIVIZIA A1 MASCULIN

VM_clasament_final

• Din cauza situației create de pandemia de coronavirus, Consiliul Direector al FR de Volei a decis miercuri, 18 martie, încheierea campionatelor naționale - sezonul 2019-2020, cu opt etape înainte de finalul întrecerilor (grupa 1-6). Astfel, a fost luat în considerare clasamentul de la finele sezonului regulat. Echipa masculină Dinamo s-a clasat pe locul 3, câștigând medaliile de bronz ale Diviziei A1.


DIVIZIA A1, 2018-2019

FAZA I

TUR

Etapa 1 (13.10.18): CSM București - CS Dinamo București 2-3

Etapa 2 (20.10.18): CS "U" Cluj - CS Dinamo București 2-3

Etapa 3 (27.10.18): CS Dinamo București - CSM Câmpia Turzii 3-0

Etapa 4 (03.11.18): CSA Steaua București - CS Dinamo București 3-1

Etapa 5 (10.11.18): CS Dinamo București - stă

Etapa 6 (17.11.18): CS Știința Explorări Baia Mare - CS Dinamo București 1-3

Etapa 7 (24.11.18): CS Dinamo București - SCMU Craiova 0-3

Etapa 8 (01.12.18): ACS Volei Municipal Zalău - CS Dinamo București 3-1

Etapa 9 (08.12.18): CS Dinamo București - VCM Piatra Neamț 3-1

Etapa 10 (12.12.18): CS Unirea Dej - CS Dinamo București 3-0

Etapa 11 (15.12.18): CS Dinamo București - CSM Arcada Galați 3-1

RETUR

Etapa 12 (26.01.19): CS Dinamo București - CSM București 3-1

Etapa 13 (02.02.19): CS Dinamo București - CS "U" Cluj 3-0

Etapa 14 (06.02.19): CSM Câmpia Turzii - CS Dinamo București 0-3

Etapa 15 (09.02.19): CS Dinamo București - CSA Steaua București 3-1

Etapa 16 (16.02.19): CS Dinamo București - stă

Etapa 17 (20.02.19): CS Dinamo București - CS Știința Explorări Baia Mare 3-0

Etapa 18 (23.02.19): SCMU Craiova - CS Dinamo București 1-3

Etapa 19 (02.03.19): CS Dinamo București - ACS Volei Municipal Zalău 2-3

Etapa 20 (09.03.19): VCM Piatra Neamț - CS Dinamo București (Piatra Neamț s-a retras din campionat)

Etapa 21 (13.03.19): CS Dinamo București - CS Unirea Dej 3-2

Etapa 22 (16.03.19): CSM Arcada Galați - CS Dinamo București 3-0

FAZA A II-A

Play-off (locurile 1-6)

Etapa 1 (23 martie): SCMU Craiova - Dinamo 3-1

Etapa 2 (27 martie): Dinamo - Arcada Galați 3-2

Etapa 3 (30 martie): CSM București - Dinamo 3-0

Etapa 4 (6 aprilie): Steaua - Dinamo 0-3

Etapa 5 (10 aprilie): Dinamo - Municipal Zalău 1-3

Etapa 6 (13 aprilie): Dinamo - SCM U Craiova 3-0

Etapa 7 (20 aprilie): Arcada Galați - Dinamo 3-2

Etapa 8 (24 aprilie): Dinamo - CSM București 3-0

Etapa 9 (1 mai): Dinamo - Steaua 1-3

Etapa 10 (4 mai): Minicipal Zalău - Dinamo 3-1

DINAMO A ÎNCHEIAT SEZONUL 2018-2019 AL DIVIZIEI A1 PE LOCUL 4


CUPA ROMANIEI

SFERTURI. 19 ianuarie: Dinamo - Steaua 3-0

TURNEUL FINAL (ALEXANDRIA, 11-12 MAI 2019)

Semifinală (11 mai): DINAMO - MUNICIPAL ZALĂU 3-1

FINALA (12 mai). DINAMO - Arcada Galați 3-1

DINAMO A CÂȘTIGAT CUPA ROMÂNIEI


 



DIVIZIA A1, 2017-2018

TUR

Etapa 1 (7 octombrie): Unirea Dej – Dinamo 3-1

Etapa 2 (14 octombrie): Dinamo – Steaua  3-1

Etapa 3 (18 octombrie): SCMU Craiova – Dinamo 3-1

Etapa 4 (23 octombrie): Dinamo – Arcada Galați 0-3

Etapa 5 (28 octombrie): CSM București – Dinamo 3-1

Etapa 6 (1 noiembrie): Dinamo – CSS 2 Baia Mare 2-3

Etapa 7 (4 noiembrie): LMV Tricolorul Ploiești – Dinamo 3-1

Etapa 8 (11 noiembrie): CSU UV Timișoara – Dinamo 0-3

Etapa 9 (17 noiembrie): Dinamo – CS Știința Explorări Baia Mare 3-1

Etapa 10 (25 noiembrie): CS U Cluj Napoca – Dinamo 0-3

Etapa 11 (2 decembrie): Dinamo – ACS Volei Municipal Zalău 2-3 (meci disputat la Zalău)

RETUR

Etapa 12 (9 decembrie): Dinamo – Unirea Dej 3-0

Etapa 13 (16 decembrie): Steaua – Dinamo 3-0

Etapa 14 (12 ianuarie): Dinamo – SCMU Craiova 0-3

Etapa 15 (20 ianuarie): Arcada Galați – Dinamo 3-1

Etapa 16 (24 ianuarie): Dinamo – CSM București 3-2

Etapa 17 (27 ianuarie): CSS 2 Baia Mare – Dinamo 0-3

Etapa 18 (3 februarie): Dinamo – LMV Tricolorul Ploiești 0-3

Etapa 19 (10 februarie): Dinamo – CSU UV Timișoara 3-0

Etapa 20 (14 februarie): CS Știința Explorări Baia Mare – Dinamo 3-1

Etapa 21 (17 februarie): Dinamo – CS U Cluj Napoca 3-1

Etapa 22 (24 februarie): ACS Volei Municipal Zalău – Dinamo (meci disputat la Bucuresti) 3-1

FAZA A DOUA. GRUPA 7-12

Etapa 1 (3 martie): Dinamo - CSU UV Timișoara 3-0

Etapa 2 (10 martie): Dinamo - Știința Explorări Baia Mare 3-1

Etapa 3 (17 martie): Unirea Dej - Dinamo 0-3

Etapa 4 (21 martie): Dinamo - CS U Cluj 3-1

Etapa 5 (24 martie): CSS 2 CNE Baia Mare - Dinamo 0-3

Etapa 6 (31 martie): CS UV Timișoara - Dinamo 0-3

Etapa 7 (14 aprilie): Știința Explorări Baia Mare - Dinamo 1-3

Etapa 8 (18 aprilie): Dinamo - Unirea Dej 3-1

Etapa 9 (21 aprilie): CS U Cluj - Dinamo 1-3

Etapa 10 (28 aprilie): Dinamo - CSS 2 CNE Baia Mare 3-1 (disputat la Baia Mare pe 25 martie)

Dinamo a încheiat sezonul 2017-2018 al Diviziei A1 pe locul 7



Volei masculin – Divizia A2, Seria Est, sezonul 2016-2017

Tur

Etapa 1 (15 octombrie) - Dinamo stă

Etapa 2 (21 octombrie): Rapid - Dinamo 0-3 (-23, -16, -17)

Etapa 3 (29 octombrie): Dinamo - CSM Ramnicu Sărat 3-0

Etapa 4 (5 noiembrie): Dinamo - CTF Mihai I 3-0

Etapa 5 (12 noiembrie): CSM Suceava - Dinamo 0-3

Etapa 6 (19 noiembrie): Dinamo - CSU Știința București 3-0

Etapa 7 (26 noiembrie): CNNT Juniors Craiova - Dinamo 0-3

Retur

Etapa 8 (3 decembrie) - Dinamo stă

Etapa 9 (10 decembrie): Dinamo - Rapid 3-0

Etapa 10 (21 ianuarie 2017): CSM RM. Sărat - Dinamo 0-3

Etapa 11 (28 ianuarie): CTF Mihai I - Dinamo 0-3

Etapa 12 (04 februarie): Dinamo - CSM Suceava 3-0

Erapa 13 (11 februarie): CSU Știința București - Dinamo 0-3

Etapa 14 (18 februarie): Dinamo - CNNT Juniors Craiova 3-0

FAZA A II-A

Turneu, 31 martie - 2 aprilie (București)

31 martie: Dinamo - Rapid 3-0

1 aprilie: Dinamo - Știința București 3-0

2 aprilie: Dinamo - CSU Suceava 3-0

Turneul de promovare în Divizia A1: 19-21 mai 2017

19 mai: Dinamo - CSS 2 Baia Mare 3-1

20 mai: Dinamo - CSU Suceava 3-0

21 mai: Dinamo - CSU Vest Timișoara 3-0

DINAMO A PROMOVAT IN DIVIZIA A1


 



Volei masculin – Divizia A1, sezonul 2015-2016

TUR

Etapa 1 (24 octombrie 2015): SCMU Craiova - CS Dinamo Bucuresti 3-2

Etapa 2 (02 noiembrie 2015): CS Dinamo Bucuresti - CS Stiinta Explorari Baia Mare 1-3

Etapa 3 (07 noiembrie 2015): CSM Bucuresti - CS Dinamo Bucuresti 3-0 (25-20, 25-16, 26-24)

Etapa 4 (14 noiembrie 2015): Banatul Caransebes - CS Dinamo Bucuresti 3-1 (25-22, 25-21, 20-25, 25-17)

Etapa 5 (21 noiembrie 2015): CS Dinamo Bucuresti - VCM PLS Piatra Neamt 3-0

Etapa 6 (25 noiembrie 2015): CS Arcada Galati - CS Dinamo Bucuresti 3-0

Etapa 7 (28 noiembrie 2015): CS Dinamo Bucuresti - CVM Tomis Constanta 3-2

Etapa 8 (05 decembrie 2015): CS "U" Cluj - CS Dinamo Bucuresti 3-1 (25-18, 25-19, 18-25, 25-23)

Etapa 9 (09 decembrie 2015): CS Dinamo Bucuresti - CS Unirea Dej 2-3

Etapa 10 (13 decembrie 2015): ACS Volei Municipal Zalau - CS Dinamo Bucuresti 3-0

Etapa 11 (19 decembrie 2015): CS Dinamo Bucuresti - LMV Tricolorul Ploiesti 1-3

RETUR

Etapa 12 (23 ianuarie 2016): CS Dinamo Bucuresti - SCMU Craiova 1-3

Etapa 13 (30 ianuarie 2016): CS Stiinta Explorari Baia Mare - CS Dinamo Bucuresti 3-1

Etapa 14 (03 februarie 2016): CS Dinamo Bucuresti - CSM Bucuresti 3-1

Etapa 15 (06 februarie 2016): CS Dinamo - Banatul Caransebes 3-2 (16-25, 25-22, 25-20, 21-25, 15-9)

Etapa 16 (13 februarie 2016): VCM PLS Piatra Neamt - CS Dinamo Bucuresti 3-0 (25-14, 25-19, 25-18)

Etapa 17 (20 februarie 2016): CS Dinamo Bucuresti - CS Arcada Galati 1-3

Etapa 18 (27 februarie 2016): CVM Tomis Constanta - CS Dinamo Bucuresti 0-3

Etapa 19 (05 martie 2016): CS Dinamo Bucuresti - CS "U" Cluj 3-2

Etapa 20 (09 martie 2016): CS Unirea Dej - CS Dinamo Bucuresti 3-0

Etapa 21 (12 martie 2016): CS Dinamo Bucuresti - ACS Volei Municipal Zalau 0-3

Etapa 22 (19 martie 2016): LMV Tricolorul Ploiesti - CS Dinamo Bucuresti 3-1

Play-out (menținere / retrogradare)

Meciul 1 (26 martie): VCM LPS Piatra Neamț - Dinamo 3-1

Meciul 2 (27 martie): VCM LPS Piatra Neamț - Dinamo 3-2

Meciul 3 (02 aprilie): Dinamo - VCM LPS Piatra Neamț 3-2

Meciul 4 (03 aprilie): Dinamo - VCM LPS Piatra Neamț 3-1

Meciul 5 (06 aprilie): VCM LPS Piatra Neamț - Dinamo 3-2

Clasament după etapa a 22-a

cls_M_et_22

Program Competitional

Săptămâna 08-14 aprilie 2024

Fotbal. SuperLiga Romania, play-out (etapa 3), luni 8 aprilie, ora 20:30: Oțelul Galați – Dinamo 1948

Baschet. LNB Getica 95, play-off, sferturi de finală (meciurile 1 și 2), 10 aprilie și 12 aprilie (ora 19:00 în ambele zile): U BT Cluj Napoca – Dinamo. Se joacă sistem 3/5

Handbal. Liga Națională (etapa 21), miercuri 10 aprilie, ora 18:30: HC Buzău – Dinamo

Polo. Superliga, play-off semifinală (meci 2), miercuri 10 aprilie, ora 19:00: CSM Oradea – Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, semifinală 5-8 (meci 2), miercuri 10 aprilie, ora 17:00: CSM București – Dinamo. Dacă Dinamo câștigă, meciul 3 va fi sâmbătă 13 aprilie, în Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, semifinală 1-4 (meci 2), miercuri 10 aprilie, ora 18:00: Dinamo – Arcada Galați. Sala Dinamo. Dacă Dinamo câștigă meciul 3 va fi sâmbătă 13 aprilie, la Galați

Rugby. Liga Națională (etapa 1), sâmbătă 13 aprilie, ora 11:00: Dinamo – Rapid București. Stadion Florea Dumitrache Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 3), sâmbătă 13 aprilie, ora 17:00: CS Blejoi – CS Dinamo

Handbal. Liga Națională (etapa 23), duminică 14 aprilie, ora 15:00: Potaissa Turda – Dinamo

Fotbal. Superliga România, play-out (etapa 4), duminică 14 aprilie, ora 18:15: Dinamo 1948 – Poli Iași. Stadion Arcul de Triumf

Academia de Inot Dinamo

Agrement Fitness

Agrement Tenis de Masa

Hidrokinetoterapie

Initiere/Agrement Tenis

ANUNTURI

În perioada 12-14 aprilie, Bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu Dinamo găzduiește un turneu de polo, motiv pentru care activitatea de agrement se va desfășura după următorul program:

SÂMBĂTĂ, 13.04.2024: 13:30 - 18:00

DUMINICĂ, 14.04.2024: 12:00 - 19:00

IA ATITUDINE

2_InfoCons

Vizitatori online

Avem 334 vizitatori online