Kelme_romania

logo-Copy-2

Ghid_informare_cetateni

Divizia A1, etapa 9: Rapid București – Dinamo 1-3 (23-25, 18-25, 25-16, 22-25)

Felix_cu_Rapid_1Voleibaliștii de la Dinamo au plecat cu toate punctele din Giulești, după un meci de foarte bună calitate. Chiar dacă au avut în față o echipă cu nume mari, jucătorii antrenați de Stelian Moculescu și Bogdan Tănase au dominat întrecerea și nu le-au dat șanse giuleștenilor. Cu acest succes, Dinamo urcă pe locul 2 în clasament.

Read more... [VOLEI MASCULIN. Dinamo obține o victorie mare, de trei puncte, pe terenul Rapidului]

Liga Națională, etapa 14: CS Minaur Baia Mare - Dinamo 30-37 (16-16)

Dinamo_la_Baia_MareÎnainte de a intra în vacanță, Liga Națională a mai programat o etapă di returul Ligii Naționale, ediția 2023-2024. Dinamo s-a deplasat la Baia Mare, pe un teren unde se câștigă destul de greu, însă campionii și-au demonstrat clasa și au mai pus trei puncte în clasament. Trupa antrenată de Xavier Pascual este neînvinsă (42 p) și se îndreaptă spre titlul 20.

Read more... [HANDBAL. Dinamo incheie anul 2023 in stil de mare campioana, cu un succes in Maramures]

EHF European League, etapa 6: Dinamo – Chambery Savoie Mont Blanc Handball 36-33 (23-14)

Humet_cu_Chambery”Prima repriză a meciului cu Chambery a fost, probabil, una dintre cele mai bune repriză de când antrenez Dinamo”, a declarat antrenorul Xavier Pascual la finee meciului cu Chambery, ultimul din Grupa G a EHF European League. Akimenko (9 goluri) a fost principalul marcator cu echipa franceză.

Read more... [Handbal. Dinamo se califică în grupele principale ale EHF European League după a patra victorie în Grupa G]

HANDBAL. Dinamo încheie turul campionatului cu victorii pe linie

Liga Națională, etapa 13: CSM București - DINAMO 34-36 (17-17)

Kukic_cu_CSM_Buc_36-34Campioana României a încheiat turul Ligii Naționale cu victorii pe linie. În etapa a 13-a, Dinamo s-a impus cu 36-34 în sala proprie, în fața echipei CSM București, care a evoluat din postura de echipă gazdă. Partida s-a disputat pe 1 decembrie, iar Lazar Kukic a fost jucătorul numărul 1 în acest meci pentru Dinamo.

Read more... [HANDBAL. Dinamo încheie turul campionatului cu victorii pe linie]

Etapa 15: ARO Muscelul Câmpulung - CS DINAMO 1-2 (1-0)

Fotbal_Dinamo_la_Campulung_2-1_01.12.2023Echipa de fotbal CS Dinamo a încheiat anul 2023 cu o victorie obținută în deplasare. Cu acest success, echipa antrenată de Marius Bratu a acumulat 35 de puncte (11 victorii, 2 egaluri, 2 înfrângeri) în 15 meciuri disputate și ocupă locul 1 în seria a 4-a din Liga 3.

Read more... [FOTBAL. Liga 3. CS Dinamo incheie anul cu o victorie care o menține pe locul 1 în clasamentul seriei a 4-a]

CEV Challenge Cup, 16-imi de finală (retur): DINAMO - Numidia Limax Linne (Olanda) 2-3 (25-23, 22-25, 25-22, 24-26, 13-15). În tur: 3-0 pentru Dinamo

VM_Dinamo_cu_NumidiaDinamo s-a calificat între primele 16 echipe din CEV Challenge Cup, după un retur mai dificil decât primul meci cu Numidia. Echipa olandeză a venit la București să-și joace șansa, a mizat totul pe serviciu, iar de cele mai multe ori i-a ieșit. În optimi, Dinamio va întâlni echipa bulgară Levski Sofia.

Read more... [VOLEI MASCULIN. Dinamo s-a calificat în optimile de finală ale CEV Challenge Cup, chiar dacă a cedat în returul cu Numidia]

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 9 of 682

Săptămâna 18-24 martie 2024

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 25), marți 19 martie, ora 17:45: CSM Târgu Mureș - Dinamo.

Handbal. Cupa României, turul 2 (manșă unică), miercuri 20 martie, ora 15:00: CS Politehnica Iași – Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4 (etapa 18), vineri 22 martie, ora 15:00: CS Dinamo – CSM Flacăra Moreni. Stadion Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3), sâmbătă 23 martie, ora 18:00: Dinamo – SCMU Craiova

Polo. Superliga (etapa 12), sâmbătă 23 martie, ora 20:30: Dinamo - CSM Oradea

Volei feminin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3) duminică 24 martie, 16:00: CSM Volei Alba Blaj – Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 26), duminică 24 martie, ora 19:00: Dinamo – FC Argeș Pitești