3_LOGO_CEC_160_principal_verde_NOU
BASCHET. O victorie ce menține speranța calificării

LNB Getica 95, etapa 26: DINAMO - FC Argeș Pitești 94-71

din-pit

Dinamo a dominat categoric meciul cu echipa clasată pe locul 3 în TOP 10 și urcă în clasament la egalitate de puncte cu Târgu Mureș (21 p), dar cu avantajul meciurilor directe. Mai sunt două meciuri din TOP 10, două finale care ne pot asigura locul în sferturile de finală: o deplasare la Oradea și un meci acasă cu Sibiul. Read more... [BASCHET. O victorie ce menține speranța calificării]

VOLEI MASCULIN. Am muncit, am revenit, am câștigat

PLAYOFF, sferturi : DINAMO - SCMU Craiova (23-25, 23-25, 25-22, 25-23, 19-17)

din-craiova

Un meci mare făcut de trupa antrenată de Bogdan Kotnik și Bogdan Tănase, unde băieții nu s-au lăsat și s-au impus într-un meci de aproape trei ore. Bălean a fost MVP cu 35 de puncte (53% procentaj la atac / 4 ași), 3 blocaje și 53% la recepție.

Nu poți scoate însă din ecuația victoriei serviciile lui Matei și Verissimo, care au întors meciul pe final, punctele făcute de Batha și Mihalcea la fileu, punctul reușit pe Yamamoto în setul 4, din poziție de extremă, pentru 23-22, și în general mobilizarea întregii echipe.

Read more... [VOLEI MASCULIN. Am muncit, am revenit, am câștigat]

POLO. Legăm două victorii de senzație

SUPERLIGA, etapa 12: Dinamo - CSM Oradea 14-11

din-o

După victoria cu Steaua din etapa trecută, trupa din Ștefan cel Mare a reușit o victorie mare cu CSM Oradea. Cele două victorii marchează o perioadă fantastică realizată de Stoenescu, Radu &comp. Dinamo nu a mai reușit să câștige meciurile cu Steaua și Oradea în același sezon de 10 ani.

Read more... [POLO. Legăm două victorii de senzație]

VOLEI FEMININ. Pierdem în fața campioanei, dar jocul nu a dezamăgit

Play-off, sferturi: CSM Volei Alba Blaj - DINAMO 3-1 (27-25, 25-22, 13-25, 30-28)

blaj-din

Primul meci din play-off al dinamovistelor le-a adus față în față cu echipa ce a reprezentat România în Liga Campionilor anul acesta, Volei Alba Blaj. Deși lotul fetelor de la Blaj pe foaie pare mai puternic, Dinamo a lupta pentru fiecare minge, dar avantajul terenului propriu și al fanilor și-au spus cuvântul pe finalul setului 4, când Dinamo putea trimite setul în decisiv.

Read more... [VOLEI FEMININ. Pierdem în fața campioanei, dar jocul nu a dezamăgit]

VOLEI MASCULIN. Victorie în minimum de seturi cu Timișoara

DIVIZIA A1, etapa 22: DINAMO - CSU Timișoara 3-0 (25-17, 25-14, 25-18)

dinamo-timisoara

Punctul pierdut în tur a fost motivația necesară a băieților antrenați de Bogdan Kotnik, iar aceștia nu au dezamăgit, meciul fiind rapid în contul lor. A fost un sezon regulat greu, în care accidentările jucătorilor cheie și-au spus cuvântul, dar urmează play-off-ul, unde băieții se vor mobiliza pentru a atinge obiectivele propuse.

Read more... [VOLEI MASCULIN. Victorie în minimum de seturi cu Timișoara]

POLO. Derby-ul etern se încheie cu victoria alb-roșiilor

Superliga, etapa 10: DINAMO - Steaua 12-10

dinao-steaua

Sâmbătă în bazinul Tolea Grințescu din Ștefan cel Mare, Dinamo a primit vizita Stelei. A urmat un meci pe cinste între cele două rivale eterne încheiat cu o victorie prețioasă și de orgoliu pentru jucătorii antrenați de Andrei Mateiași. Stoenescu (excelent în poartă) și Cosmin Radu i-au coordonat excelent în bazin pe tinerii lor colegi.