Sigla_PWS-1

sigla_noua_med_KKK-1

Kelme_romania

LogoRPL_2021_orizontal_negru

Bobocel_1La finele săptămânii trecute, cei mai valoroși alergători de distanțe lungi din țară au luat startul la Târgu Jiu la Campionatul Național de 5000 m și 10000 m. În proba de 5000 m, atleta dinamovistă Ancuța Bobocel Lădaru s-a clasat pe locul 2, cu timpul de 16:26. Săptămână aceasta, Ancuța va alerga la Campionatul Național de semi-maraton în cadrul competiției OMW PETROM București.

Read more... [ATLETISM. Ancuța Bobocel Lădaru – vicecampioană națională în proba de 5.000 de metri]

aaa_sulcaSportivul dinamovist Adrian ȘULCĂ (21 de ani) a fost desemnat vineri, 29 aprilie, cel mai bun junior din Europa în 2021. Premiul i-a fost înmânat în cadrul Galei Uniunii Europene de Judo, la Sofia! Campion european și campion mondial de juniori, Adrian Șulcă a încheiat pe locul 5 la Europenele de seniori. Meciurile din cadrul categoriei 73 kg s-au desfășurat sâmbătă, 30 aprilie.

Read more... [JUDO. Adrian ȘULCĂ, declarat cel mai bun junior din Europa in 2021 - locul 5 la Europeanul de seniori de la Sofia]

Liga Națională, etapa 30: DINAMO - SCMU Craiova 71-66 (15-20, 13-15, 14-11, 29-20)

20220429_DINAMO_CV___26Dinamo a reușit să se impună în ultima etapă a sezonului regulat după un final de senzație cu SCMU Craiova. Băieții lui Hakan Demir au avut o serie de 16 puncte în ultimele două minute și 20 de sedunde, fără ca oaspeții să înscrie! De la 55-66, s-a încheiat 71-66! Performanța e cu atât mai remarcabilă cu cât in teren s-au aflat, in acest timp, permanent 4 români.

Read more... [BASCHET. Revenire de senzatie si victorie cu SCMU Craiova in ultima etapa din sezonul regular. CSM Oradea (loc 2) - Dinamo (loc 7) in sferturile play-off]

echipe_CN_tineretPrima echipă a CS Dinamo (Vlad Covaliu, Rareș Gheorghe, Nicolas Lupu, Marco Șovar) s-a impus la Campionatul Național de sabie – tineret, disputat în București, după ce a trecut în finală cu 45-44 de CSM Iași. La ultimul releu, Marco Șovar s-a impus cu 11-4 în fața lui Matei Cîdu, aducând titlul la Dinamo. Noua echipa campioana este un cu o medie de vârsta de doar 17,5 ani!

Read more... [SCRIMA. Echipa masculină de sabie – campioană națională de tineret. Marco Șovar, vicecampion la individual]

HANDBAL. Dinamo s-a calificat la turneul Final 4 al Cupei Romaniei 2022

Cupa României FAN Courier, turul III: DINAMO - CSM Focșani 32-25 (15-15)

Negru_cu_Focsani_OKHandbaliștii antrenați de Xavier Pascual și-au respectat blazonul și s-au calificat în turneul Final 4 al Cupei României FAN Courier după ce au trecut de CSM Focșani, în partida disputată în Sala Dinamo, pe 29 aprilie. Turneul Final 4 se va disputa pe 14-15 aprilie, gazda urmând a fi desemnată la tragerea la sorți.

Read more... [HANDBAL. Dinamo s-a calificat la turneul Final 4 al Cupei Romaniei 2022]

VF_final_de_sezonDinamo a pus punct sezonului competițional în Divizia A1 la volei feminin pe 26 aprilie, cu un meci disputat în deplasare la CSM Lugoj. Gazdele s-au impus cu 3-1 (25-13, 25-18, 20-25, 25-19) și au încheiat Grupa 5-8 pe locul 5. Dinamo s-a clasat la final pe locul 6.

Read more... [VOLEI FEMININ. Fetele de la Dinamo au încheiat sezonul 2021-2022 pe locul 6 în Divizia A1]

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 3 of 638

16-22 mai 2022

Handbal. Liga Națională (etapa 26), 18 mai: CSU din Suceava – Dinamo

Polo. Superliga masculină (finala mică), 20 mai (meciul 3) și 21 mai (meciul 4 / dacă mai este cazul): Rapid București – Dinamo. Dinamo conduce cu 2-0 la general

Polo feminin. Cupa României – senioare, 20-22 mai, Focșani

Rugby. Liga Națională (etapa 5), 21 mai: Rugby Club Bârlad – Dinamo

Volei feminin. Campionatul Național de junioare I, turneul final, 16-20 mai, Timișoara

Box. Campionatul European de seniori, 21-31 mai, Erevan (Armenia)

Box. Cupa României la tineret, 17-22 mai, Târgu Jiu

Gimnastică. Cupa Andreea Răducan, 19-22 mai, Bârlad