Kelme_romania

logo-Copy-2

Ghid_informare_cetateni
VOLEI FEMININ. Ratăm pe muchie de cuțit calificarea în finala Cupei României

Cupa României, semifinală: Rapid - DINAMO 3-2 (18-25, 33-31, 25-20, 20-25, 18-16)

dinamo- rapid

Un meci de excepție făcut de echipa antrenată de Milos Gavrilovic. Deși au pierdut calificarea în finala Cupei României, fetele dinamoviste au aratătat atitudine, determinare și dorință de succes. Au fost multe răsturnări de situații, faze lungi și frumoase ce au înrămat o semifinală cum se toată lumea își imagina între cele două formații.

Read more... [VOLEI FEMININ. Ratăm pe muchie de cuțit calificarea în finala Cupei României]

HANDBAL. Ploaie de goluri și victorie pentru dinamoviști

LIGA NAȚIONALĂ, etapa 18: CSU Suceava - DINAMO 36-40 (15-18)

suceava-din

Trupa antrenată de Xavier Pascual a câștigat fără emoții în nordul Moldovei, după un meci în care s-au înscris multe goluri de ambele părți. Meciul a fost unul special pentru tânărul Daniel Stanciuc, jucător care s-a consacrat la Suceava și care a ridicat de multe ori spectatorii în picioare, reprezentând culorile alb-albastre.

Read more... [HANDBAL. Ploaie de goluri și victorie pentru dinamoviști]

EHF European League, Grupa Principală IV, etapa 2: Dinamo – CSM Constanța 33-23 (16-10)

KUkic_cu_ConstantaTrupa antrenată de Xavier Pascual a tranșat clar primul duel din Grupa Principală IV. În fața a aproximativ 2000 de suporteri, care au creat o atmosferă fantastică, Dinamo a făcut diferența în toate compartimentele. Apărarea a funcționat bine (foarte bun procentajul lui Cupara), iar atacul a fost de neoprit.

Read more... [HANDBAL. Dinamo câștigă clar cu CSM Constanța și urcă pe locul trei în clasamentul grupei principale]

VOLEI FEMININ. Meci maraton în Sala Dinamo

DIVIZIA A1, etapa 19: DINAMO - CSO Voluntari 3-2 (23-25; 25-16; 31-29; 22-25; 15-12)

din-voluntari

După mai bine de două ore de joc intens, trupa antrenată de Milos Gavrilovic a învins echipa din Voluntari, după un meci cu răsturnări de situație și cu faze de joc impresionante. Dinamo de la 0-1, a reușit să conducă aducă meciul în favoarea sa și să adjudece setul 3 în prelungiri. Deși am avut 14-5 în setul 4, fetele din Voluntari nu s-au lăsat mai prejos și au trimis meciul în prelungiri.

Read more... [VOLEI FEMININ. Meci maraton în Sala Dinamo]

GALA ANS. Ancuța Bodnar, sportiva anului

SPORTIVII DINAMOVIȘTI PREMIAȚI

gala

Pe 14 februarie, la Ateneul Român a avut loc Gala Sportului Românesc organizată de Agenția Națională pentru Sport, unde au fost premiați cei mai buni sportivi ai anului, sportivii dinamoviști fiind prezenți.

Printre sportivii legitimați în prezent la DINAMO, și-au revenidicat premii și foste glorii ale clubului din Ștefan cel Mare precum Elisabeta Lipă sau Mircea Lucescu.

Read more... [GALA ANS. Ancuța Bodnar, sportiva anului]

Divizia A1, etapa 19: CS Unirea Dej - DINAMO 0-3 (24-26; 22-25; 17-25)

dej-dinamo

Dinamo reușește să lege încă o victorie după perioada nefastă și se impune în minimum de seturi la Dej. Ardelenii au reușit să impresioneze în primul set, realizând în mare parte fiecare side-out pe care l-au avut, fapt ce a pus în dificultate trupa din Ștefan cel Mare. Schimbările efectuate de Stelian Moculescu și Bogdan Tănase au dat roade, iar meciul a avut doar o traiectorie, aceea fiind victoria lui Dinamo.

Read more... [VOLEI MASCULIN. Victorie pentru voleibaliștii dinamoviști în deplasarea de la Dej]

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 3 of 682

Săptămâna 18-24 martie 2024

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 25), marți 19 martie, ora 17:45: CSM Târgu Mureș - Dinamo.

Handbal. Cupa României, turul 2 (manșă unică), miercuri 20 martie, ora 15:00: CS Politehnica Iași – Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4 (etapa 18), vineri 22 martie, ora 15:00: CS Dinamo – CSM Flacăra Moreni. Stadion Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3), sâmbătă 23 martie, ora 18:00: Dinamo – SCMU Craiova

Polo. Superliga (etapa 12), sâmbătă 23 martie, ora 20:30: Dinamo - CSM Oradea

Volei feminin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3) duminică 24 martie, 16:00: CSM Volei Alba Blaj – Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 26), duminică 24 martie, ora 19:00: Dinamo – FC Argeș Pitești