Noutăți:
Română (România)English (United Kingdom)
Home
Eroare
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 71

Bulimar Diana-Laura



zoom
657_db9e3bffc21756b4c8e421933c1adbaf.jpg657_db9e3bffc21756b4c8e421933c1adbaf.jpg657_db9e3bffc21756b4c8e421933c1adbaf.jpg


Nume:
Bulimar Diana-Laura


Cetățenie:
română


Activitate:
Sportiv


Disciplina sportivă:
Gimnastică feminin


Grupa de vârstă:
Seniori


Locul nașterii:
TIMIȘOARA


Data nașterii:
22.08.1995


Înălțime:
138 cm


Prezentare generală:

FIŞĂ SPORTIV

1. NUME   ŞI PRENUME:

 Bulimar Diana Laura

 

2. DATA   NAŞTERII:

22 august 1995

3. LOCUL  NAŞTERII:  

    (localitatea/judeţul/ţara)   Timișoara/Timiș/România

 

4.   ÎNĂLŢIME: 138 cm

5.   GREUTATE: 

 

6.   DISCIPLINĂ SPORTIVĂ: 

gimnastică artistică sportiva

7. LOT:   seniori / juniori

Lotul Național Olimpic - Izvorani

 

7. ALTE   ELEMENTE SPECIFICE (după caz: categorie / centură / grad, etc.):

 

8. ANUL   începerii carierei sportive:  1999

 

9.   CLUBURI SPORTIVE la care am activat:

9.1.   CLUBUL

CSS 1   Timișoara                      

PERIOADA 

1999 -   2010               

9.2.   CLUBUL 

CS Dinamo   București

PERIOADA  

2010 -   prezent         

9.3.   CLUBUL   

 

PERIOADA 

 

9.4.   CLUBUL  

 

PERIOADA  

                       La CS DINAMO BUCURESTI  din anul: 2010

 

10.   PALMARES SPORTIV:

Anul

Competiţia

Locul organizării competiţiei

Medalia/locul/ titlul

Alte detalii

2006

Campionatul Național pe   echipe

Constanța

locul I

individual – cat III

2006

Campionatul Național   individual al junioarelor

Timișoara

locul V

locul II

individual – cat III

sărituri

2007

Campionatul Național pe   echipe

Bacău

locul I

individual – junioare III

2007

Campionatul Național   individual al junioarelor

Focșani

locul III

 

locul I

locul II

locul III

individual – junioare III

sărituri

paralele

bârnă

2008

Campionatele Naționale   Maeștri

Ploiești

locul III

 

sărituri, bârnă – speranțe

2008

Campionatul Național pe   echipe al junioarelor

Buzău

locul IV

 

individual – junioare II

2008

Campionatul Național   individual al junioarelor

Deva

locul I

 

 

individual, sărituri,   paralele, sol – junioare II

2008

Turneu Internațional

Blanc Mesnil

locul I

locul II

echipa, sol

individual, paralele

2009

Campionatul Național pe   echipe al junioarelor

Bacău

locul III

individual

2009

Campionatele Naționale   Maeștri

Buzău

locul II

 

locul I

speranțe – individual,   sărituri, sol

speranțe – paralele, bârnă

2009

Campionatul Național   individual al junioarelor

Focșani

locul I

 

locul III

individual, sol – junioare   II

paralele, bârnă

2009

Coupe de l’Avenir

Malmedy

locul I

 

locul II

echipa, individual, bârnă

sol

2009

Turneu Top Gym

Charleroi

locul II

sol

2009

International Bosphorus   tournament

Istanbul

locul II

individual, paralele,   bârnă, sol

2010

Campionatele Naționale   Maeștri

Reșița

locul II

 

echipa

Bulimar – ind.speranțe

Bulimar – bârnă

2010

Jocurile Olimpice de   tineret

Singapore

locul II

sol

2010

Campionatele Europene de   gimnastică artistică - junioare

Birmingham

locul II

locul III

echipa

paralele

2010

International Gymnix   junior Cup

Monreal

locul I

locul II

sol

sărituri

2010

Competiție ROU-GBR-GER

Lilleshall

locul I

echipa

2010

Competiție ROU-FRA-GBR

Arques

locul I

echipa

2012

Campionate Europene

Bruxelles

locul I

echipa

2012

Jocurile Olimpice

Londra

locul III

echipa

2012

Cupa Mondiala

Doha

Ghent

 

locul II

locul II

locul III

sol

barna

sol

2013

Campionate Europene

Moscova

locul II

locul III

barna

sol

2013

Cupa Mondiala

Anadia


Doha

La Rochelle-sur-Yon

locul I

locul III

locul I

locul II

sol

barna

sol

sol

2014

Campionate Europene

Sofia

locul I

echipa

2014

Cupa Mondiala

Doha

locul II

sol

2015

Cupa Mondiala

Doha

locul II

locul III

paralele

barna

 

11.   RECORDURI*:

 

*Se vor menţiona toate detaliile necesare, după caz: competiţia, anul şi locul desfăşurării; tipul recorduui (naţional, european, mondial, olimpic); elementele recordului, etc.

 

12.   DISTINCŢII / TITLURI ONORIFICE OBŢINUTE:

Anul

Locul acordării

(localitatea/ţara)

Distincţia / Titlul onorific acordat

Personalitatea / Instituţia care a acordat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13. ALTE   ASPECTE RELEVANTE DIN PUNCT DE VEDERE AL PERSONALITĂŢII ŞI ACTIVITĂŢII   SPORTIVE:

 

Componentă CNOPJ Onești în perioada ian. 2008 – aprilie 2009

Lotul național de junioare Deva din aprilie 2009 – august 2010

Lotul   olimpic Izvorani din sept 2010

 

 

 

 

14.   ANTRENOR: -Mariana  Tomceanu și Benea Marcel – Timișoara

                              -Moldovan Lăcrămioara și Moldovan Cristian – la CNOPJ Onești și Lotul de junioare Deva

                              -Colectivul tehnic de la Lotul Olimpic Izvorani

                             

 

15.   STUDII ABSOLVITE: -CNS   Cetate Deva – clasa IX-a

                                  

*Se vor menţiona unităţile de învăţământ, nivelul de învăţământ (primar / gimnazial / liceal / postliceal / universitar / postuniversitar / etc.), perioada.

 

16.   HOBBY-uri:

 








Program Competitional

Săptămâna 12-18 august

Handbal. Meciuri amicale în Austria: Krems – Dinamo (13 august), Fivers – Dinamo (14 august). Turneu Graz (16-18 august)

Rugby. Cupa României (etapa a 2-a), 17 august, ora 11:00: Gloria Buzău - Dinamo

Canotaj. Campionatul Național de juniori I + Cupa Federatiei, 13-23 august, Iasi 

Tir. Campionatul National de tineret și seniori, 15-22 august, Bucuresti 

ANUNTURI AGREMENT

• Începând cu data de 15 august a.c., Bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu – Dinamo va fi închis pentru lucrări de mentenanță. În perioada cât acesta va fi indisponibil, activitatea de inițiere și agrement se va desfășura în bazinul descoperit, conform orarului ce va fi stabilit săptămânal. Programul va fi afișat atât pe site-ul www.csdinamo.ro, cât și la avizierul bazinului descoperit.

• Bazinul descoperit din incinta Complexului Sportiv Dinamo s-a redeschis pentru public începând cu data de 15 iunie a.c. Programul bazinului descoperit:

luni-vineri:

09:00 - 13:00 inițiere; 13:00 - 21:00 agrement

sâmbătă și duminică:

08:00 - 20:00 agrement

Ghid informare

Ghid_informare_DGA

Agrement Fitness

NOU! Hidrokinetoterapie

Agrement Natație

Agrement Tenis

Agrement Atletism

Agrement Fotbal

Căutare sportivi

Nume:
Disciplina sportivă:
Activitate:
Grupa de vârstă:

Vizitatori online

Avem 436 vizitatori online