Noutăți:
Română (România)English (United Kingdom)
Home
Eroare
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 66

MIREA ALEXANDRINA





Nume:
MIREA ALEXANDRINA


Cetățenie:
român


Activitate:
Sportiv


Disciplina sportivă:
Karate


Grupa de vârstă:
Seniori


Locul nașterii:
BUCURESTI


Data nașterii:
22.04.1982


Înălțime:
170cm


Greutate:
59kg


Prezentare generală:

FIŞĂ SPORTIV

1. NUME ŞI PRENUME:

 

MIREA ALEXANDRINA  

 

2. DATA NAŞTERII: 22.04.1982

3. LOCUL NAŞTERII:   BUCUREŞTI

    (localitatea/judeţul/ţara) ROMÂNIA

 

4. ÎNĂLŢIME:  1,70

5. GREUTATE:  59 KG

 

 

6. DISCIPLINĂ SPORTIVĂ:  KARATE – SHITO - RYU

 

7. LOT: SENIORI

 

7. ALTE ELEMENTE SPECIFICE (după caz: categorie / centură / grad, etc.):  CENTURA NEAGRĂ – 2 DAN

8. ANUL începerii carierei sportive:

 

 

9. CLUBURI SPORTIVE la care am activat:

9.1. CLUBUL

                     -CS DINAMO BUCURESTI 

PERIOADA 

                  1992-PREZENT

9.2. CLUBUL 

.

PERIOADA  

               

9.3. CLUBUL   

 

PERIOADA 

 

9.4. CLUBUL  

 

PERIOADA  

                       La CS DINAMO BUCURESTI din anul:1992

 

10. PALMARES SPORTIV:

Anul

Competiţia

Locul organizării competiţiei

Medalia/locul/ titlul

Alte detalii

1998

C.N. SHITO-RYU

I

MINICADEŢI

1998

CUPA DINAMO

I

 

1998

C.N. SHITO-RYU

I

JUNIORI

1998

CUPA BANCA POPULARĂ ROMÂNĂ

I

 

1999

C.N. SHITO-RYU

II

SENIORI

1999

TURNEUL CAMPIONILOR OPEN

II

 

1999

CUPA MAREA NEAGRĂ

I

 

1999

C.N. SHITO-RYU

I

JUNIORI

2000

CUPA BANCA POPULARĂ ROMÂNĂ

II

JUNIORI

2000

C.N. SHITO-RYU

III

SENIORI

2000

C.N. WKF

III

SENIORI

2000

CUPA DINAMO

II

CADEŢI

2000

CUPA MONDIALĂ

ORADEA

III

 

2000

C.N. SHITO-RYU

II

JUNIORI

2001

C.N. SHITO-RYU

III

SENIORI

2001

CUPA DINAMO

I

 

2001

CUPA MAREA NEAGRĂ

II

 

2001

C.N. SHITO-RYU

III

JUNIORI

2001

C.N. WKF

II

JUNIORI

2002

C.N. SHITO-RYU

I

SENIORI

2002

C.N. WKF

III

SENIORI

2002

CUPA DINAMO

I

 

2002

CUPA POSEIDON

II

SENIORI

2002

CUPA POSEIDON

I

JUNIORI

2002

C.N. SHITO-RYU KATA

II

ECHIPE

2002

C.N. SHITO-RYU

I

JUNIORI

2002

WORLD CHAMPIONSHIP

UNGARIA

I

 

2002

C.N. WKF

I

JUNIORI

2002

C. BALCANIC

TURCIA

II

JUNIORI

2003

C.N. SHITO-RYU

I

SENIORI

2003

C.N. WKF

I

SENIORI

2003

C.N. WKF

III

ECHIPE

2003

CUPA DINAMO

I

 

2003

C.N. UNIVESITAR

II

 

2003

CUPA MAREA NEAGRĂ

I

 

2003

C.E.

AUSTRIA

III

SENIORI

2003

C.E.

AUSTRIA

II

ECHIPE

2004

C.N. SHITO-RYU

I

SENIORI

2004

C.N. WKF

I

SENIORI

2004

C.N. WKF

I

ECHIPE

2004

C.N. UNIVESITAR

II

 

2004

CUPA ROMÂNIEI

II

 

2004

CUPA ROMÂNIEI KATA

II

 

2004

CUPA ROMÂNIEI KATA

I

ECHIPE

2004

C.E. SHOTOKAN

ITALIA

III

SENIORI ECHIPE

2004

C.E. SHOTOKAN

ITALIA

II

SENIORI

2005

C.N. SHITO-RYU

I

SENIORI

2005

C.N. WKF

I

ECHIPE

2005

C.N. WKF

II

INDIVIDUAL

2005

CUPA BOSFOR WKF

TURCIA

II

 

2005

CUPA BOSFOR WKF

TURCIA

III

ECHIPE

2005

CUPA DINAMO

I

 

2005

CUPA MAREA NEAGRĂ

II

 

2005

C.E. GOJU-RYU

AUSTRIA

I

SENIORI

2005

C.E. GOJU-RYU

AUSTRIA

I

SENIORI ECHIPE

2005

C.M. GOJU-RYU

OLANDA

I

SENIORI ECHIPE

2005

C.M. GOJU-RYU

OLANDA

III

SENIORI

2005

C.E. SHOTOKAN

ITALIA

I

ECHIPE

2005

C.E. SHOTOKAN

ITALIA

II

 

2006

C.N. SHITO-RYU

I

SENIORI

2006

C.N. SHITO-RYU

I

ECHIPE

2006

C.N. WKF

I

ECHIPE

2006

C.N. WKF

I

INDIVIDUAL

2006

C.M. KARATE GOJU-RYU

ITALIA

II

ECHIPE

2006

C.N. UNIVERSITAR

BUCUREŞTI

I

INDIVIDUAL

2006

C.N. UNIVERSITAR

BUCUREŞTI

I

OPEN

2006

C.E. SHOTOKAN

ITALIA

II

ECHIPE

2006

C.E. SHOTOKAN

ITALIA

I

INDIVIDUAL

2006

C.N. KOBUDO

III

SENIORI

2007

C.N. KOBUDO SHITO-RYU

I

 

2007

C.N. SHITO-RYU

TÂRGOVIŞTE

I

INDIVIDUAL

2007

C.N. SHITO-RYU

TÂRGOVIŞTE

I

OPEN

2007

C.N. SHITO-RYU

TÂRGOVIŞTE

I

ECHIPE

2007

C.N. WKF

BRAŞOV

I

INDIVIDUAL

2007

C.N. WKF

BRAŞOV

I

ECHIPE

2007

C.N. WKF

BRAŞOV

II

OPEN

2007

C.E. SHITO-RYU

SPANIA

I

ECHIPE

2007

C.E. SHITO-RYU

SPANIA

III

INDIVIDUAL

2007

CUPA KAVARNA

BULGARIA

I

INDIVIDUAL

2007

C.E. GOJU-RYU

GERMANIA

II

SENIORI ECHIPE

2007

C.E. GOJU-RYU

GERMANIA

V

INDIVIDUAL

2007

C.E. SHOTOKAN

ITALIA

I

ECHIPE

2007

C.E. SHOTOKAN

ITALIA

II

INDIVIDUAL

2008

C.N. KOBUDO SHITO-RYU

I

SENIORI INDIVIDUAL

2008

C.N. KOBUDO SHITO-RYU

II

SENIORI ECHIPE

2008

C.N. SHITO-RYU

I

SENIORI INDIVIDUAL

2008

C.N. SHITO-RYU

I

SENIORI OPEN

2008

C.N. WKF

BRAŞOV

I

ECHIPE

2008

C.N. WKF

BRAŞOV

I

OPEN

2008

C.N. WKF

BRAŞOV

I

INDIVIDUAL

2008

WORLD CUP SHITO-RYU

UNGARIA

II

ECHIPE

2008

WORLD CUP SHITO-RYU

UNGARIA

III

INDIVIDUAL

2008

CUPA ROMANIEI

I

SENIORI INDIVIDUAL

2008

C.N. UNIVERSITAR  

I

INDIVIDUAL

2008

C.M. SHITO-RYU

SPANIA

II

INDIVIDUAL

2008

C.M. SHITO-RYU

SPANIA

III

ECHIPE

2008

CUPA KAVARNA

BULGARIA

II

INDIVIDUAL

2008

CUPA KAVARNA

BULGARIA

I

ECHIPE

2008

OPEN-UL BUDAPESTEI

UNGARIA

II

INDIVIDUAL

2008

C.E. WADO-KAI

BUCUREŞTI

I

INDIVIDUAL

2008

C.E. WADO-KAI

BUCUREŞTI

I

ECHIPE

2008

C.E. SHOTOKAN

ORADEA

I

INDIVIDUAL

2008

C.E. SHOTOKAN

ORADEA

I

ECHIPE

2009

C.N. SHITO-RYU

I

SENIORI INDIVIDUAL

2009

C.N. SHITO-RYU

II

SENIORI OPEN

2009

C.N. WKF

BRAŞOV

I

ECHIPE

2009

C.N. WKF

BRAŞOV

I

INDIVIDUAL

2009

C.N. WKF

BRAŞOV

I

OPEN

2009

C.N.

PETROŞANI

I

ECHIPE

2009

C.N.

PETROŞANI

I

ECHIPE MIXT FEMININ

2009

C.N.

PETROŞANI

II

ECHIPE MIXT MASCULIN

2009

CUPA ROMÂNIEI

I

SENIORI INDIVIDUAL

2009

CUPA ROMÂNIEI

I

SENIORI ECHIPE

2009

C.M. SHOTOKAN

GRECIA

III

SENIORI ECHIPE

2009

C.E. GOJU-RYU

ELVEŢIA

I

INDIVIDUAL

2009

C.E. GOJU-RYU

ELVEŢIA

I

ECHIPE

2009

C.E. WADO-KAI

IRLANDA

I

INDIVIDUAL

2009

C.E. WADO-KAI

IRLANDA

I

ECHIPE

2009

C.N. SHITO-RYU TRADIŢIONAL

I

INDIVIDUAL

2009

CUPA INTERSTILURI

SPANIA

II

 

2010

C.N. SHITO-RYU

I

SENIORI INDIVIDUAL

2010

C.N. SHITO-RYU

I

SENIORI ECHIPE

2010

C.N. WKF

I

SENIORI INDIVIDUAL

2010

C.N. WKF

I

SENIORI ECHIPE

2010

C.M. SHITO-RYU SHUKOKAI

PORT.

III

INDIVIDUAL

2010

C.M. SHOTOKAN

TURCIA

I

INDIVIDUAL

2010

C.M. SHOTOKAN

TURCIA

II

ECHIPE

2010

C.M. SHOTOKAN

TURCIA

III

OPEN

2010

C.M. GOJU-RYU

PORTUGALIA

II

INDIVIDUAL

2010

C.M. GOJU-RYU

PORTUGALIA

I

ECHIPE

2010

C.E. SHOTOKAN

ITALIA

II

INDIVIDUAL

2011

C.N. KOBUDO

III

INDIVIDUAL

2011

C.N. SHITO-RYU

I

SENIORI INDIVIDUAL

2011

C.N. SHITO-RYU

I

ECHIPE

2011

C.N. WKF

I

SENIORI INDIVIDUAL

 

11. RECORDURI*:

 

 

*Se vor menţiona toate detaliile necesare, după caz: competiţia, anul şi locul desfăşurării; tipul recordului (naţional, european, mondial, olimpic); elementele recordului, etc.

 

12. DISTINCŢII / TITLURI ONORIFICE OBŢINUTE:

Anul

Locul acordării

(localitatea/ţara)

Distincţia / Titlul onorific acordat

Personalitatea / Instituţia care a acordat

2005

 

 

„MAESTRU EMERIT AL SPORTULUI”

 

 

 

 

 

 

 

13. ALTE ASPECTE RELEVANTE DIN PUNCT DE VEDERE AL PERSONALITĂŢII ŞI ACTIVITĂŢII SPORTIVE:

 

 

 

 

 

14. ANTRENOR:MANEA VASILE

 

 

15. STUDII ABSOLVITE: -1988-1996 SC. GEN. NR.28

                                    -1996-2000 GRUP SCOLAR IND. TRAIAN

                                    -2001-2002 SCOALA NATIONALA DE ANTRENORI

                                    -2001-PREZENT - STUDENTA AN V. – A.N.E.F.S.

                                    -09.09.2004 CENTURA NEAGRA 1 DAN

                                    -29.07.2005 MAESTRU AL SPORTULUI

                                    -29.07.2005 MAESTRU EMERIT AL SPORTULUI

 

                                    -11-12.03.2006 – CATEGORIA B – ARBITRAJ NAŢIONAL 

                                    -2006 – CATEGORIA A-II-A ANTRENORI

                                    -2007 – CATEGORIA B – ARBITRU BALCANIC

                                    -2009 – CENTURA NEAGRA 2 DAN

                                    -2010 – CATEGORIA A – ARBITRAJ NAŢIONAL

                 

*Se vor menţiona unităţile de învăţământ, nivelul de învăţământ (primar / gimnazial / liceal / postliceal / universitar / postuniversitar / etc.), perioada.

 

16. HOBBY-uri:MUZICĂ, SPORT (PRACTICAT DE LA VARSTA DE 12 ANI)

 








Program Competitional

Săptămâna 20-26 mai 

Fotbal. SuperLiga Romania, baraj (meci tur), luni 20 mai, ora 20:00: Dinamo 1948 – Csikszereda M. Ciuc. Arena Națională

Fotbal. Liga 3, baraj pentru promovare L2 (turul 1). Miercuri 22 mai, ora 18:00: AFC Dunărea Călărași – CS Dinamo. Sâmbătă 25 mai, ora 18:00: CS Dinamo – AFC Dunărea Călărași. Stadion Dinamo

Handbal. EHF European League – EHF Finals Men, 25-26 mai, Hamburg. Sâmbătă 25 mai, ora 16:00 (ora României): SG Flensburg (Germania) – Dinamo. Duminică, 26 mai: finalele (ora 16:00 și ora 19:00)

Academia de Inot Dinamo

Agrement Fitness

Agrement Tenis de Masa

Hidrokinetoterapie

Initiere/Agrement Tenis

IA ATITUDINE

2_InfoCons

Vizitatori online

Avem 169 vizitatori online