Noutăți:
Română (România)English (United Kingdom)
Home
Eroare
  • JUser::_load: Unable to load user with id: 71

Moldovan Lacramioara



zoom
656_2b5ff1556b520939af83bd7556e99096.jpg


Nume:
Moldovan Lacramioara


Cetățenie:
română


Activitate:
Antrenor principal


Disciplina sportivă:
Gimnastică feminin


Grupa de vârstă:
Seniori


Locul nașterii:
MOINEȘTI-BACAU


Data nașterii:
04.04.1973


Prezentare generală:

FIŞĂ ANTRENOR

1. NUME   ŞI PRENUME:

 

Moldovan Lăcrămioara

 

2. DATA   NAŞTERII:

04   aprilie 1973

3. LOCUL   NAŞTERII:

    (localitatea/judeţul/ţara)     Moinești/Bacău/România

 

4.   DISCIPLINĂ SPORTIVĂ:

gimnastică   artistică feminină

5. LOT:   seniori / juniori

CNOPJ   Onești feb 2007 – aprilie 2009

Lotul   național de junioare Deva 2009 – 2011

Lotul   Olimpic Izvorani oct 2010 – feb 2011

 

6. ACTIVITATE CA ANTRENOR:

6.1. ANUL   ÎNCEPERII ANTRENORATULUI: 2000

                                                                                 

 

6.2.   CLUBURI SPORTIVE la care am activat ca antrenor:

6.2.1.   CLUBUL

CSS 7   Dinamo București

PERIOADA

2000 -   2004

6.2.2.   CLUBUL

CS Dinamo   București

PERIOADA

2007 - prezent

6.2.3.   CLUBUL

 

PERIOADA

 

6.2.4.   CLUBUL

 

PERIOADA

 

                       La CS DINAMO BUCURESTI din anul: 2007

 

 

6.3.   PALMARES CA ANTRENOR:

Anul

Competiţia

Locul organizării competiţiei

Medalia/locul/ titlul

Sportivii medaliaţi (numai pentru sp. individuale):

2011

Campionatul Național pe   echipe al junioarelor

Deva

locul II

Tudorache – individual –   junioare II

2011

Bilateral GBR - ROU

Lilleshall

locul I

echipa - junioare

2010

Campionatele Europene de   gimnastică artistică - junioare

Birmingham

locul II

locul I

locul II

locul III

locul III

echipa

Iordache – sol

Iordache – bârnă

Iordache – individual

Bulimar - paralele

2010

Jocurile Olimpice de   tineret

Singapore

locul II

Bulimar - sol

2010

Competiție ROU-GBR-GER

Lilleshall

locul I

echipa

2010

Competiție ROU-FRA-GBR

Arques

locul I

echipa

2010

Campionatele Naționale Maeștri

Reșița

locul II

locul I

locul II

locul I

 

locul II

locul III

echipa

Iordache – ind.speranțe

Bulimar – ind.speranțe

Iordache – sol, bârnă,   sărituri, paralele

Bulimar – bârnă

Gheorghe - paralele

2010

Campionatul Național pe   echipe al junioarelor

Bacău

locul III

Gheorghe – individual –   junioare I

2010

Nadia Comăneci   Invitational

Oklahoma

locul I

locul III

locul I

locul II

echipa - junioare

Gheorghe - individual

Gheorghe -bârnă

Gheorghe -sol

2010

International Gymnix   junior Cup

Monreal

locul II

Iordache - bârnă

2009

Campionatul Național   individual al junioarelor

Focșani

locul I

 

 

locul II

 

locul III

Iordache - sărituri,   paralele, bârnă – junioare II

Iordache - sol, individual

Baicu - individual

2009

Campionatele Naționale   Maeștri

Buzău

locul I

 

locul II

 

locul III

Iordache - speranțe -   individual, sol, sărituri

Iordache – speranțe -   bârnă, paralele

Baicu – speranțe  - paralele, bârnă

2009

Campionatul Național pe   echipe al junioarelor

Bacău

locul I

 

locul II

Iordache – individual –   junioare II

Baicu – individual –   junioare II

2009

Turneu internațional   Pas-du-Calais - junioare

Arques

locul I

locul III

locul I

locul II

echipa

Gheorghe - individual

Gheorghe -bârnă

Gheorghe -sol

2009

Coupe de l’Avenir

Malmedy

locul I

 

 

locul II

echipa

Iordache – sol, sărituri,   paralele

individual

2009

Turneu Top Gym

Charleroi

locul I

Iordache - individual,   bârnă

2009

International Bosphorus   tournament

Istanbul

locul I

Iordache - individual,   sărituri, paralele, bârnă, sol

2008

Campionatele Naționale   Maeștri

Ploiești

locul III

locul III

locul VII

echipa

Chiric – sărituri

Gheorghe - sol

2008

Campionatul Național pe   echipe al junioarelor

Buzău

locul I

locul I

 

locul II

echipa – junioare II

Iordache – junioare III -   individual

Gheorghe – junioare III -   individual

2008

Campionatul Național   individual al junioarelor

Deva

locul II

 

locul III

 

locul I

locul I

locul II

locul III

Iordache – junioare III -   individual

Gheorghe – junioare III -   individual

Gheorghe – paralele, sol

Iordache – bârnă

Iordache – sărituri

Baicu – junioare II –   individual, bârnă, sol

2008

Turneu internațional   Pas-du-Calais – junioare

Arques

locul II

locul I

Gheorghe -individual

Gheorghe -sol

2008

Turneu Internațional

Blanc Mesnil

locul I

locul I

locul II

 

locul III

echipa

Bulimar - sol

Bulimar - individual,   paralele

Baicu – sol, individual

2008

Turneu Top Gym

Charleroi

locul IV

locul I

locul II

Iordache - individual

sol

bârnă

2008

Pre Olympic Youth Cup

Bergisch Gladbach

locul I

Iordache - individual

2007

Campionatele Naționale   Maeștri

Ploiești

locul VII

locul IV

Chiric – individual

Chiric – sărituri, bârnă

2007

Campionatul Național pe   echipe al junioarelor

Bacău

locul III

Iordache – junioare III -   individual

 

2007

Campionatul Național   individual al junioarelor

Focșani

locul I

 

locul V

 

locul IX

 

locul I

 

locul II

locul III

locul IV

Iordache – junioare III -   individual

Baicu – junioare III -   individual

Gheorghe – junioare III –   individual

Iordache – paralele, bârnă

Iordache – sol

Iordache – sărituri

Baicu – paralele

Gheorghe - bârnă

2007

Coupe de l’Avenir

Malmedy

locul II

echipa

Iordache - individual

2007

Tuneu Internațional

Blanc Mesnil

locul I

locul II

Iordache - bârnă, sol

individual

2006

Campionatele Mondiale de   gimnastică artistică – seniori

Aarhus

locul IV

Chiric Elena - echipa

2006

Campionatele Naționale   Maeștri

Ploiești

locul XIII

locul VIII

Chiric – individual

Chiric - sărituri

2005

Campionatele Naționale   Maeștri

Bacău

locul X

locul V

locul VII

Chiric – individual

Chiric – sol

Chiric - sărituri

2005

Campionatul Național   individual al junioarelor

Buzău

locul VI

 

locul III

locul V

locul VI

Chiric – individual –   cat.I

Chiric – paralele

Chiric – sărituri, bârnă

Chiric - sol

2004

Campionatul Național pe   echipe al junioarelor

Buzău

locul II

Chiric – individual –   cat.I

2004

Campionatul Național individual   al junioarelor

Buzău

locul IV

 

locul VII

 

locul III

Chiric – individual –   cat.I

Stănescu – individual –   cat.I

Chiric – sărituri,   paralele, bârnă

2003

Campionatele Naționale   Maeștri

Bacău

locul V

echipa

2003

Campionatul Național pe   echipe al junioarelor

Deva

locul III

echipa – cat.I

 

 

 

 

 

7. ACTIVITATE CA SPORTIV:

7.1. ANUL   ÎNCEPERII CARIEREI SPORTIVE:

1979

 

7.2.   CLUBURI SPORTIVE la care am activat ca sportiv:

7.2.1.   CLUBUL

CSS   Onești

PERIOADA

1979 -   1991

7.2.2.   CLUBUL

Universitatea   Ecologică

PERIOADA

1994-1997       

7.2.3.   CLUBUL

CS Farul   Constanța

PERIOADA

1997-2000                 

7.2.4.   CLUBUL

 

PERIOADA

                   

                       La CS DINAMO BUCURESTI   din anul:

 

 

 

7.3.   PALMARES SPORTIV:

Anul

Competiţia

Locul organizării competiţiei

Medalia/locul/ titlul

Alte detalii

1988

Campionatele Balcanice de   gimnastică artistică

Izmir

locul I

locul III

echipa

sărituri

1989

Campionatele Mondiale de   gimnastică artistică

Stuttgart

locul II

echipa

1991

Campionatele Mondiale de   gimnastică artistică

Indianapolis

locul III

echipa

1998

Campionatele Mondiale de   gimnastică aerobică

Catania

locul VII

perechi

1999

Campionatele Mondiale de   gimnastică aerobică

Hanovra

locul IV

perechi

1999

Campionatele Europene de   gimnastică aerobică

Birmingham

locul I

 

ansamblu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7.4.   RECORDURI*:

 

 

*Se vor menţiona toate detaliile necesare, după caz: competiţia, anul şi locul desfăşurării; tipul recordului (naţional, european, mondial, olimpic); elementele recordului, etc.

 

8.   DISTINCŢII / TITURI ONORIFICE OBŢINUTE ÎN ÎNTREAGA CARIERĂ:

Anul

Locul acordării

(localitatea/ţara)

Distincţia / Titlul onorific acordat

Personalitatea / Instituţia care a acordat

1989

București

 

Maestru emerit   al sportului

Ministerul   tineretului si sportului

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. ALTE   ASPECTE RELEVANTE DIN PUNCT DE VEDERE AL PERSONALITĂŢII ŞI ACTIVITĂŢII   SPORTIVE:

În   perioada 2004-2007 am lucrat fără să fiu angajată, beneficiind timp de doi   ani de îndemnizația de creștere a copilului de la casa de pensii și până la   rezolvarea situației contractuale in aprilie 2007.

 

 

10.   STUDII ABSOLVITE: -LPS Nadia   Comăneci – Onești  - clasele I-VIII

                                            -CNS   Cetate Deva – clasele IX-XII – industrie alimentară

                                            -Universitatea   Ecologică – Facultatea de educație fizică și sport – licențiat în educație   fizică și sport cu specializare gimnastică

 

*Se vor menţiona unităţile de învăţământ, nivelul de învăţământ (primar / gimnazial / liceal / postliceal / universitar / postuniversitar / etc.), perioada.

 

11.   HOBBY-uri: -mixaj   muzical

 

 

 

 

 








Program Competitional

Săptămâna 24-30 iunie 2019

Multisport. Jocurile Europene, 20 iunie – 1 iulie, Minsk (Belarus)

Handbal. Tragerea la sorți a grupelor Ligii Campionilor, 27 iunie, Viena

Atletism. Campionatele Naționale de juniori 3, 28-29 iunie, Pitești. Grand Prix aruncări, 29 iunie, Poiana Brașov

Gimnastică. Campionatele Mondiale de junioare, 24 iunie – 1 iulie, Gyor (Ungaria)

Lupte. Campionatele Europene U15 (școlare), 28-30 iunie, Polonia

ANUNTURI AGREMENT

• În data de 29 iunie a.c. (sâmbătă), Bazinul acoperit Anatolie Grințescu Dinamo va găzdui un eveniment în scop umanitar, organizat sub denumirea de Swimathon București. Din acest motiv, în ziua menționată, nu se vor organiza activități de inițiere și agrement în bazinul acoperit. Mulțumim pentru înțelegere!

• Bazinul descoperit din incinta Complexului Sportiv Dinamo s-a redeschis pentru public începând cu data de 15 iunie a.c. Programul bazinului descoperit:

luni-vineri:

09:00 - 13:00 inițiere; 13:00 - 21:00 agrement

sâmbătă și duminică:

08:00 - 20:00 agrement

Ghid informare

Ghid_informare_DGA

Agrement Fitness

NOU! Hidrokinetoterapie

Agrement Natație

Agrement Tenis

Agrement Atletism

Agrement Fotbal

Căutare sportivi

Nume:
Disciplina sportivă:
Activitate:
Grupa de vârstă:

Vizitatori online

Avem 427 vizitatori online