Home Baschet masculin BASCHET. Învingem ”Leii din Banat” și strângem puncte pentru play-off

BASCHET. Învingem ”Leii din Banat” și strângem puncte pentru play-off

LNBM Mozzart, etapa 15: DINAMO - SCM OHMA Mozzart Bet Timișoara 77-71 (21-16, 20-6, 20-20, 16-29)

DINAMO_-_TIMISOARA_B2_20Dinamo a trecut peste seria neagră din ultimul timp cu o victorie uriașă, obținută în fața uneia dintre echipele de forță ale Conferinței B. Trupa antrenată de Sotirios Manolopoulos a dominat meciul cu Timișoara, conducând chiar și cu 21 de puncte.

Sfertul doi a fost decisiv. Dinamo s-a apărat foarte bine, iar ”Leii din Banat” au avut doar varianta șutului de la distanță, de cele mai multe ori fără izbândă. În ultimul sfert, bănățenii s-au apropiat până la 4 puncte, dar Dinamo a știut gestioneze situația.

Andrei Mandache a fost cel mai bun marcator al echipei noastre, cu 18 puncte. Acesta a fost urmat de Wojciechowski 15p, Edge 13p, Addison 11p, Moldoveanu 7p, Grasu 7p, Ogide 4p, Ingram 2p .

Dinamo are o linie de clasament cu 8 victorii / 6 înfrângeri și mai are de disputat două meciuri până la play-off: în deplasare cu Steaua și acasă cu Constanța.

CS Dinamo, 15 ianuarie 2023

Săptămâna 18-24 martie 2024

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 25), marți 19 martie, ora 17:45: CSM Târgu Mureș - Dinamo.

Handbal. Cupa României, turul 2 (manșă unică), miercuri 20 martie, ora 15:00: CS Politehnica Iași – Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4 (etapa 18), sâmbătă 23 martie, ora 15:00: CS Dinamo – CSM Flacăra Moreni. Stadion Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3), sâmbătă 23 martie, ora 18:00: Dinamo – SCMU Craiova

Polo. Superliga (etapa 12), sâmbătă 23 martie, ora 20:30: Dinamo - CSM Oradea

Volei feminin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3) duminică 24 martie, 16:00: CSM Volei Alba Blaj – Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 26), duminică 24 martie, ora 19:00: Dinamo – FC Argeș Pitești