Home Baschet masculin

Baschet masculin

Baschet. Invingatori, dar eliminati din Cupa Romaniei

Cupa_Din-SBBaschetbaliștii de la Dinamo au câștigat manșa retur cu CSU Sibiu, din prima fază a Cupei României, scor 83-76 (19-28, 28-11, 19-18, 17-19), dar au părăsit competiția din cauza înfrângerii din tur, 76-94. Dinamo nu a avut un prim sfert foarte bun, dar l-a început excelent pe al doilea, cu un parțial de 22-3! Sibienii au oprit însă tăvălugul dinamovist și au echilibrat disputa. În minutul 11, meciul a fost oprit pentru a i se aduce un omagiu lui Cătălin Hîldan, de la decesul căruia s-au împlinit 16 ani.

Citeşte mai mult... [Baschet. Invingatori, dar eliminati din Cupa Romaniei]

Baschet. LNBM-etapa 2. Dinamo pierde la debutul in noul sezon

Dinamo București - BC Timișoara 64-73 (17-23, 16-19, 18-12, 13-19)

tomasson_cu_TimBaschetbaliștii de la Dinamo au debutat sâmbătă în Liga Națională, ediția 2016-2017, cu un meci disputat pe teren propriu contra bănățenilor de la BC Timișoara. Alb-roșiii au sărit peste prima etapă, din cauza retragerii echipei CSM Ploiești, astfel că au intrat abrupt în campionat, cu o partidă dificilă, în fața unui adversar care stă foarte bine la capitolul talie. Timișorenii au dominat sub panou și s-au impus cu 73-64.

Citeşte mai mult... [Baschet. LNBM-etapa 2. Dinamo pierde la debutul in noul sezon]

Baschet. Dinamo debuteaza sambata in noul sezon al LNBM

Sutalo_et_11_Din-PitBaschetbaliștii de la Dinamo au sărit peste prima etapă a Ligii Naționale, ediția 2016-2017, după ce Ploieștiul, adversarul lor de luni, s-a retras din competiție din cauza problemelor financiare. LNBM va continua astfel cu 11 echipe, una singură urmând să retrogradeze la finele sezonului. Cu o formulă aproape nouă, Dinamo va debuta sâmbătă pe teren propriu, cu BC Timișoara (ora 17:30).

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo debuteaza sambata in noul sezon al LNBM]

Baschet. Dinamo iese cu fruntea sus din sezonul 2015-2016

Sferturi (meciul 4): Dinamo - Steaua 77-79 (12-31, 19-17, 25-11, 21-20). Scor general: 1-3

marinov_cu_steauaDinamo a încheiat sezonul 2015-2016 al Ligii Naționale cu un meci incredibil, pe care au fost la un pas să-l câștige după ce au fost conduși la 25 de puncte. Alb-roșiii au avut un început de meci slab, cu multe ratări atât de la distanță, cât și de sub panou. E de ajuns să amintim că jucătorii antrenați de Aco Todorov au încheiat primul sfert cu un ecart de 19 puncte și că până la pauza mare reușiseră un singur coș de trei puncte din 9 tentative! Steaua s-a distanța astfel până la o diferență maximă de 25 de puncte (20-45)!!

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo iese cu fruntea sus din sezonul 2015-2016]

Baschet. Fara galerii la meciul patru al ”sfertului” Dinamo - Steaua

Din_-_Steaua_ORBEANUÎn urma ședinței de cooperare de astăzi, la care au luat parte reprezentanți ai Jandameriei, Poliției și ai cluburilor sportive Dinamo și Steaua, s-a decis ca la meciul 4 al play-offului Ligii Naționale masculine la baschet, programat în data de 26 aprilie, ora 18:00, la Sala Polivalentă Ioan Kunst Ghermănescu din Capitală, cele două echipe să nu fie însoțite de galeriile de suporteri.

Citeşte mai mult... [Baschet. Fara galerii la meciul patru al ”sfertului” Dinamo - Steaua]

Pagina 36 din 59

<< Început < Anterior 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Următor > Sfârşit >>

Săptămâna 29 aprilie - 5 mai

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 2), luni 29 aprilie, ora 19:00: Dinamo – Rapid București

Handbal. EHF European League, sferturi de finală (retur), marți 30 aprilie, ora 19:45: Skjern Handbold – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, finala mică (meci 5), miercuri 1 mai, 16:30 : Rapid București - Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 3 / dacă mai este necesar), vineri 3 mai: Rapid București – Dinamo

Fotbal. Liga 3, play-off (etapa 6), vineri 3 mai, ora 18:00: CS Dinamo – CS Blejoi. Stadion Dinamo central

Polo. Superliga, finala (meciul 2), vineri 3 mai, ora 18:00: Steaua – Dinamo. Bazin Ghencea

Fotbal. Superliga Romania, play-out (etapa 8), sâmbătă 4 mai, ora 20:00: U Cluj – Dinamo 1948

PROGRAMUL BAZINULUI OLIMPIC ACOPERIT ȘI AL SĂLII DE FITNESS ÎN PERIOADA SĂRBĂTORILOR PASCALE.

BAZIN OLIMPIC ACOPERIT ( AGREMENT ȘI CURSURI INIȚIERE ACADEMIA DE ÎNOT DINAMO)