Home Baschet masculin Baschet. Cupa Romaniei. Dinamo Stiinta pierde la 11 puncte la Timișoara

Baschet. Cupa Romaniei. Dinamo Stiinta pierde la 11 puncte la Timișoara

Cupa României, sferturile de finală (tur): SC SCM Timișoara - Dinamo Știința 86-75 (32-26, 13-18, 19-14, 22-17)

BM_Dinamo_-_TimisoaraBaschetbaliștii de la Dinamo Știința au disputat miercuri, 13 martie, prima manșă a sferturilor de finală ale Cupei, în deplasare, la Timișoara, în fața unei echipe redutabile pe teren propriu. Meciul s-a terminat cu avantaj de 11 puncte plus pentru Timișoara, în condițiile în care la pauza mare a fost numai 45-44, iar cu două minute înainte de final ecartul era de șase puncte (79-73). Returul este programat pe 20 martie în Sala Dinamo.

Deloach 19p, Barro 18p, Baker 12p și Kumpys 12p au fost principalii marcatori de la Dinamo Știința.

CS Dinamo, 13 martie 2019

Săptămâna 18-24 martie 2024

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 25), marți 19 martie, ora 17:45: CSM Târgu Mureș - Dinamo.

Handbal. Cupa României, turul 2 (manșă unică), miercuri 20 martie, ora 15:00: CS Politehnica Iași – Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4 (etapa 18), sâmbătă 23 martie, ora 15:00: CS Dinamo – CSM Flacăra Moreni. Stadion Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3), sâmbătă 23 martie, ora 18:00: Dinamo – SCMU Craiova

Polo. Superliga (etapa 12), sâmbătă 23 martie, ora 20:30: Dinamo - CSM Oradea

Volei feminin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3) duminică 24 martie, 16:00: CSM Volei Alba Blaj – Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 26), duminică 24 martie, ora 19:00: Dinamo – FC Argeș Pitești