Home Baschet masculin Baschet. Dinamo, invinsa la Galati: 90-76 pentru Phoenix

Baschet. Dinamo, invinsa la Galati: 90-76 pentru Phoenix

Dahlman_et4Roș-albii au cedat în meciul nou-promovatelor în Liga Națională masculină la baschet: Phoenix Galați - Dinamo 90-76 (28-14, 24-15, 17-29, 21-18). Partida a contat pentru etapa a 5-a și a fost decisă practic încă de la pauza mare, când gazdele au condus cu 52-29. În următoarele două reprize Dinamo a revenit până la 10 puncte în spatele gălățenilor de mai multe ori, ultima dată la 74-64, dar nu a putut mai mult.

Pentru Dinamo au marcat Dahlman 18, Sulovic 15, Marinov 14, Babkauskas 11, Corpodean 5, Orbeanu 5, Sutalo 4, Paliciuc 2, Vucic 2.

Dinamoviștii au avut un procentaj destul de slab la aruncările de 3 puncte (5 din 24 / 20%), iar la recuperări avantaj au avut gazdele (34 față de 27). Dinamo rămâne cu 3 victorii din cinci etape, iar în etapa următoare va întâlni pe teren propriu pe SCMU Craiova, luni, 2 noiembrie, ora 17:30.

CS Dinamo, 29 octombrie 2015

Săptămâna 18-24 octombrie 2021

Handbal. EHF Champions League (etapa 5), 21 octombrie, ora 18:45 (ora României): HC Motor (Ucraina) – DINAMO (Digisport, Telekomsport, Look Sport)

Handbal. Liga Națională (etapa 8), 23 octombrie, ora 11:00: SCM Politehnica Timișoara – DINAMO (TVR 2 Live)

Baschet. Liga Națională de Baschet Masculin (etapa 5), 22 octombrie, ora 17:45: U BT Cluj-Napoca – DINAMO (Digisport Live)

Polo feminin. Campionatul Național de senioare, Turneul 1, 21-24 octombrie, Bazinul Floreasca (București)

Volei masculin. Cupa României (faza I, retur), 20 octombrie, ora 15:30: DINAMO - Rapid

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 3), 22 octombrie, ora 15:30: DINAMO - Steaua

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 3), 25 octombrie, ora 17:00: DINAMO – Rapid

Scrimă. Campionatul Național de tineret la sabie - echipe, 17-19 octombrie, București