Home Baschet masculin BASCHET. Dinamo merge in Top 10 cu o linie de clasament cu 4 victorii / 4 infrangeri. Primul meci, pe teren propriu cu UBT Cluj Napoca

LNBM Mozzart, etapa 16: DINAMO - CSM Constanța 90-83 (26-16, 21-15, 23-31, 20-21)

WhatsApp_Image_2023-01-28_at_20.33.00Baschetbaliștii de la Dinamo au obținut victoria de care mai aveau nevoie pentru a-și asigura locul în ”Top 10”. Jucătorii antrenați de Sotirios Manolopoulos s-au impus pe teren propriu, sâmbătă, 28 ianuarie, în fața Constanței, la finele unui meci jucat la intensitate maximă până în ultimele secunde.

După începutul de meci am crezut că va fi o victorie lejeră (+16 la pauză), însă nu a fost așa. Dinamo a avut și +19 pe tabelă, dar după pauză constănțenii au luptat pentru fiecare minge și au comprimat scorul până la minus 4! Dinamoviștii au rămas însă conectați la joc și au fost inspirați. îndeosebi la aruncările de 3 puncte (procentaj de 43%). Edge a încheiat jocul cu 29 de puncte, Moldoveanu cu 16p și Addison cu 14p.

În urma rezultatelor înregistrate în ultima etapă, merg mai departe din Conferința B: Oradea, Voluntari, Dinamo, Costanța și Timișoara.

CSM Constanța - 2/6

Le mulțumim tuturor celor care au fost alături de noi până acum, îi așteptăm și de acum înainte, pentru că urmează meciuri frumoase în Sala Dinamo.

Săptămâna 18-24 martie 2024

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 25), marți 19 martie, ora 17:45: CSM Târgu Mureș - Dinamo.

Handbal. Cupa României, turul 2 (manșă unică), miercuri 20 martie, ora 15:00: CS Politehnica Iași – Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4 (etapa 18), sâmbătă 23 martie, ora 15:00: CS Dinamo – CSM Flacăra Moreni. Stadion Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3), sâmbătă 23 martie, ora 18:00: Dinamo – SCMU Craiova

Polo. Superliga (etapa 12), sâmbătă 23 martie, ora 20:30: Dinamo - CSM Oradea

Volei feminin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3) duminică 24 martie, 16:00: CSM Volei Alba Blaj – Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 26), duminică 24 martie, ora 19:00: Dinamo – FC Argeș Pitești