Home Baschet masculin Baschet. Dinamo pierde la scor meciul cu Steaua

Baschet. Dinamo pierde la scor meciul cu Steaua

LNBM, etapa 7: Dinamo - Steaua CSM 73-96 (35-56)

echipa_la_mijlocBaschetbaliștii de la Dinamo au cedat la scor în meciul disputat sâmbătă, pe teren propriu, cu Steaua CSM. Oaspeții s-au impus la diferență de 23 de puncte, în condițiile în care încă de la pauza mare aveau avans de 21p (35-56). Dinamo a început cu 5-0 (două coșuri Sutalo), dar oaspeții au preluat conducerea la jumătatea primului sfert și nu au mai cedat-o până la final.

Dinamo a contat în acest meci pe numai șase jucători, cei care aveau să-și treacă numele pe lista marcatorilor. O treime dintre punctele alb-roșiilor au fost reușite de Sutalo (24), acesta fiind urmat de Dundjerski 14, Kljajevic 10. Orbeanu 9, Tasic 9, Mitchell 7.

Dinamo rămâne cu o singură victorie din opt etape, iar runda următoare va juca în deplasare la Oradea.

CS Dinamo, 12 noiembrie 2016

Săptămâna 18-24 octombrie 2021

Handbal. EHF Champions League (etapa 5), 21 octombrie, ora 18:45 (ora României): HC Motor (Ucraina) – DINAMO (Digisport, Telekomsport, Look Sport)

Handbal. Liga Națională (etapa 8), 23 octombrie, ora 11:00: SCM Politehnica Timișoara – DINAMO (TVR 2 Live)

Baschet. Liga Națională de Baschet Masculin (etapa 5), 22 octombrie, ora 17:45: U BT Cluj-Napoca – DINAMO (Digisport Live)

Polo feminin. Campionatul Național de senioare, Turneul 1, 21-24 octombrie, Bazinul Floreasca (București)

Volei masculin. Cupa României (faza I, retur), 20 octombrie, ora 15:30: DINAMO - Rapid

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 3), 22 octombrie, ora 15:30: DINAMO - Steaua

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 3), 25 octombrie, ora 17:00: DINAMO – Rapid

Scrimă. Campionatul Național de tineret la sabie - echipe, 17-19 octombrie, București