Home Baschet masculin Baschet. LNBM - etapa 17. Marinov, 26 de puncte la Craiova

Baschet. LNBM - etapa 17. Marinov, 26 de puncte la Craiova

Din-CvaBaschetbaliștii de la Dinamo au pierdut duminică la Craiova, în etapa a 17-a a Ligii Naționale, după un meci spectaculos, în care au luptat pentru fiecare minge. SCM U - Dinamo 86-76 (21-15, 13-28, 26-14, 26-19). Dinamoviștii au avut un sfert doi fantastic, în care s-au apărat perfect și au punctat atât de sub coș, cât și de la 3 puncte (Marinov și Sutalo au avut câte 2 reușite până la pauza mare). Roș-albii au condus apoi până la jumătatea sfertului trei.

Pe finalul meciului, craiovenii au trecut la o apărare extrem de agresivă, care i-a incomodat pe jucătorii antrenați de Aco Todorov. Pentru Dinamo au marcat Marinov 26 p, Balaban 16, Sutalo 14, Dahlman 8, Orbeanu 6, Corpodean 3, Babkauskas 3.

Dinamo are o linie de clasament cu 9 victorii și 8 înfrângeri (26 puncte), iar în meciul următor joacă în deplasare la Steaua.

CS Dinamo, 25 ianuarie 2016

Săptămâna 18-24 octombrie 2021

Handbal. EHF Champions League (etapa 5), 21 octombrie, ora 18:45 (ora României): HC Motor (Ucraina) – DINAMO (Digisport, Telekomsport, Look Sport)

Handbal. Liga Națională (etapa 8), 23 octombrie, ora 11:00: SCM Politehnica Timișoara – DINAMO (TVR 2 Live)

Baschet. Liga Națională de Baschet Masculin (etapa 5), 22 octombrie, ora 17:45: U BT Cluj-Napoca – DINAMO (Digisport Live)

Polo feminin. Campionatul Național de senioare, Turneul 1, 21-24 octombrie, Bazinul Floreasca (București)

Volei masculin. Cupa României (faza I, retur), 20 octombrie, ora 15:30: DINAMO - Rapid

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 3), 22 octombrie, ora 15:30: DINAMO - Steaua

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 3), 25 octombrie, ora 17:00: DINAMO – Rapid

Scrimă. Campionatul Național de tineret la sabie - echipe, 17-19 octombrie, București