Home Baschet masculin Baschet. Mitchell, 18 puncte marcate cu Oradea

Baschet. Mitchell, 18 puncte marcate cu Oradea

LNBM, etapa 9: CSM CSU Oradea – Dinamo 77-66 (17-16, 15-13, 24-22, 21-15)

Mitchell_cu_Steaua8Baschetbaliștii de la Dinamo au fost învinși sâmbătă la Oradea, de campioana en titre, CSM CSU, dar au făcut un meci bun în fața echipei care evoluează în Basketball Champions League 2016-2017. Cele mai multe puncte pentru Dinamo le-a marcat noul venit Deven Anthony Mitchell – 18.

Dinamo a ținut meciul în echilibru până la jumătatea ultimului sfert, când avansul gazdelor era de numai trei puncte, 63-60. De 10 ori a fost schimbare de lider și de trei ori egalitate în timpul jocului. Cel mai mare avantaj al dinamoviștilor antrenați de Eugen Ilie a fost de șase puncte (4-10), la jumătatea primului sfert, iar ultima dată au condus la 34-35 (debutul sfertului trei).

Chiar dacă a mai adăugat un eșec în clasament (1 victorie – 7 înfrângeri), Dinamo punctează la capitolul moral înainte de meciul extrem de important cu Phoenix Galați, din 26 noiembrie, programat la București.

Pentru Dinamo au marcat: Mitchell 18 (3x3), Dundjerski 11 (1), Sutalo 11 (1), Tasc 11 (1), Orbeanu 9 (1), Kljajevic 6.

CS Dinamo, 20 noiembrie 2016

Săptămâna 18-24 octombrie 2021

Handbal. EHF Champions League (etapa 5), 21 octombrie, ora 18:45 (ora României): HC Motor (Ucraina) – DINAMO (Digisport, Telekomsport, Look Sport)

Handbal. Liga Națională (etapa 8), 23 octombrie, ora 11:00: SCM Politehnica Timișoara – DINAMO (TVR 2 Live)

Baschet. Liga Națională de Baschet Masculin (etapa 5), 22 octombrie, ora 17:45: U BT Cluj-Napoca – DINAMO (Digisport Live)

Polo feminin. Campionatul Național de senioare, Turneul 1, 21-24 octombrie, Bazinul Floreasca (București)

Volei masculin. Cupa României (faza I, retur), 20 octombrie, ora 15:30: DINAMO - Rapid

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 3), 22 octombrie, ora 15:30: DINAMO - Steaua

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 3), 25 octombrie, ora 17:00: DINAMO – Rapid

Scrimă. Campionatul Național de tineret la sabie - echipe, 17-19 octombrie, București