Home Baschet masculin Baschet. O nouă victorie! Dinamo Stiinta, la numai un pas de play-off

Baschet. O nouă victorie! Dinamo Stiinta, la numai un pas de play-off

Liga Națională, Grupa Galbenă, etapa 9: Municipal Mediaș – Dinamo 79-91 (20-27, 21-26, 20-23, 18-15)

BB_Baker_cu_MediasBaschetbaliștii noștri s-au impus vineri seară la Mediaș, în etapa a 9-a a Grupei Galbene (Liga Națională), scor 91-79, și sunt la numai un pas de play-off. Dinamo Știința a dominat clar meciul, diferența de 15 puncte de la finele sfertului trei fiind sugestivă pentru cum s-au desfășurat ostilitățile. Justin Baker a făcut din nou un meci mare, terminând cu 30 de puncte și 10 recuperări.

L-au urmat Barro 14p, Deloach 14p, Kumpys 10p, Kemp 9p, Ioniță 4p, Calenic 3p, Năsturescu 3p, Diaconescu 2p, Badiu 2p.

Dinamo mai are un singur meci de disputat, în deplasare cu Steaua. Dacă CSO Voluntari învinge sâmbătă, 30m martie, Steaua pe teren propriu, atunci Dinamo Știința este deja de mâine în play-off, indiferent de cum se va termina ultimul meci.

În acest moment, clasamentul arată astfel: 1. Dinamo Știința 17p (8 victorii / 1 înfrângere), 2. CSO Voluntari 15p (7/1), 3. Steaua 14p (6/2).

CS Dinamo, 29 martie 2019

Săptămâna 22-27 aprilie 2019

Baschet. Liga Națională, play-off (sferturi, meciurile 1 și 2), 25 aprilie (ora 17:30) și 27 aprilie (ora 18:00): CSU Sibiu – Dinamo Știința

Handbal. Liga Națională, play-off (Grupa B, etapa 3), 25 aprilie, ora 19:15: Steaua – Dinamo

Rugby. Superliga CEC Bank (etapa 12), 26 aprilie, ora 11:00: Timișoara Saracens – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (faza a II-a, etapa 8), 24 aprilie, ora 17:00: Dinamo – CSM București. Sala Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (faza a II-a, etapa 7), 24 aprilie, ora 17:00: Știința Bacău – Dinamo. Divizia A1 (faza a II-a, restanță etapa 4), 27 aprilie: Dinamo – CSM Lugoj. Sala Dinamo

Haltere. Cupa României – seniori, 23-26 aprilie, București (Sala de atletism CSNB Lia Manoliu)

Înot. Champions Swim Series 2019, 27-28 aprilie, Guangzhou (China)

Scrimă. Grand Prix sabie (masculin și feminin), 25-27 aprilie, Coreea de Sud

Program în perioada Sărbătorilor Pascale 2019 - Bazinul olimpic acoperit ”Anatolie Grințescu” Dinamo

Vineri, 26 aprilie: 18:00-22:00

Sâmbătă, 27 aprilie: ÎNCHIS

Duminică, 28 aprilie: ÎNCHIS

Luni, 29 aprilie: ÎNCHIS