Home Baschet masculin BASCHET. Test dificil la debut, cu vicecampioana en titre

BASCHET. Test dificil la debut, cu vicecampioana en titre

Liga Națională, etapa 1: DINAMO – CSM CSU Oradea 61-77 (23-21, 17-16, 8-25, 13-15)

BM_Clanton_cu_OradeaJucătorii antrenați de Hristu Șapera au debutat în noul sezon al LNBM cu un meci disputat pe teren propriu contra vicecampioanei en titre. Dinamo a condus la pauză și a fost în meci timp de trei sferturi, însă când ai în față un adversar precum CSM CSU Oradea e de ajuns să nu te regăsești câteva minute pentru a pierde contactul.

Clanton 20p, Miljenovic 16p, Williams 9p, Gaddefors 6p, Coconea 4p, Berceanu 4p, Năsturescu 2p au fost marcatorii noștri.

CS Dinamo, 3 octombrie 2021

Săptămâna 10-16 ianuarie 2022

Baschet. Liga Națională (etapa 15), 15 ianuarie: SCMU Craiova – Dinamo

Polo. Superliga (etapa 8), 14 ianuarie (ora 20:00) și 15 ianuarie (ora 10:00): Politehnica Cluj Napoca - Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 12), 15 ianuarie, ora 18:00: Dinamo – Explorări Baia Mare. Sala Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 12), 14 ianuarie, ora 17:00 (TVR3): Dinamo – CSO Voluntari. Sala Dinamo

Scrimă. Campionatul Național de cadeți și juniori la spadă, 12-13 ianuarie, București

Tir. ISSF Grand Prix, 12-16 ianuarie, Slovenia