Home Fotbal Fotbal. CS Dinamo Grupa 2000 a castigat Cupa Catalin Hildan

Fotbal. CS Dinamo Grupa 2000 a castigat Cupa Catalin Hildan

Cupa_Hildan_2016_1Secția de fotbal a CS Dinamo începe să adune trofee. După ce juniorii A au încheiat sezonul din postura de campioni ai seriei a 3-a a Campionatului Național (FRF), ieri a venit rândul juniorilor de la Grupa 2000 să-și treacă în cont ”Cupa Cătălin Hîldan”. Competiția a fost organizată de CS Dinamo, în perioada 3-5 iunie, iar la start s-au aliniat opt echipe. Echipa CS Dinamo (antrenor, Iulian Branzelof) a câștigat turneul fără să primească gol!

Rezultatele echipei CS Dinamo în Grupă: 1-0 cu Pro Team, 3-0 cu Mircea Eliade București și 3-0 cu CSS Târgoviște. În semifinale, alb-roșiii au trecut cu 2-0 cu Juventus Colentina, iar în celălalt meci, Pro Team a învins pe Rapid (campioana pe București) cu 6-2. Finala mare: CS Dinamo – Pro Team 1-0 cu Pro Team (gol, Mihai Pena).

"Sunt mulțumit de evoluția băieților, au făcut un turneu bun. Faptul că nu am primit niciun gol în cinci meciuri spune totul", a declarat antrenorul Iulian Branzelof.

Secția de fotbal de la CS Dinamo a fost înființată în 2014, la inițiativa președintei clubului, Elisabeta Lipă. În numai doi ani, CS Dinamo și-a format grupe de performanță la aproape toate nivelurile, acestea fiind înscrise în campionatele FRF și AMFB.

Cupa_Hildan_2016_2

Cupa_Hildan_2016_3

CS Dinamo, 06 iunie 2016

Săptămâna 17-23 ianuarie 2022

Baschet. Liga Națională de Baschet Masculin (etapa 17), 23 ianuarie, ora 19:00: Dinamo – CSO Voluntari. Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 13), vineri 21 ianuarie, ora 18:00 (TVR 3): Dinamo – SCMU Craiova. Sala Dinamo

Volei feminin. Cupa României (sferturi de finală, retur), 19 ianuarie, ora 17:00: CSO Voluntari - Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 13), sâmbătă 22 ianuarie, ora 18:00: Dinamo – CSM Lugoj. Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 9), 20-21 ianuarie: Sportul Studențesc – Dinamo. Bazin Floreasca

Scrimă. Campionatul Național de cadeți și juniori la sabie (masculin și feminin), 18-22 ianuarie, București

Tir. ISSF Grand Prix Osijek, 18-22 ianuarie, Croația