Home Handbal masculin Handbal. Dinamo - HC Dobrogea Sud in sferturile de finala ale play-off-ului. Primul meci al seriei, duminica sau luni, in Sala Dinamo

Allahkaram_cu_ConstantaHandbaliștii de la Dinamo, campioni naționali en titre, și-au aflat astăzi, în urma meciurilor din etapa a 26-a a Ligii Naționale, ultima din play-off, adversarul pe care îl vor întâlni în prima fază a play-offului (sferturile de finală). Clasați pe locul 3, dinamoviștii vor da piept cu HC Dobrogea Sud Constanța, ocupanta locului 6.

Se va juca în sistem play-off, ”două victorii din trei meciuri”, cu primul joc în sala Dinamo, duminică sau luni. Ziua și ora vor fi stabilite vineri, după consultarea televiziunilor deținătoare de drepturi.

În acest sezon, Dinamo s-a întâlni de trei ori cu HC Dobrogea Sud Constanța. În Supercupă, constănțenii s-au impus cu 28-27. În sezonul regulat, Dinamo a câștigat la Constanța cu 23-22, iar meciul retur de la București s-a terminat nedecis, 29-29, după ce alb-roșiii au condus la un moment dat cu 10 goluri.

Programul complet al sferturilor de finală: Steaua (1) - Minaur (8), Turda (2) - Călărași (7), Dinamo (3) - Constanța (6), CSM București (4) - Poli Timișoara (5).

CS Dinamo, 12 aprilie 2018

Săptămâna 23-29 aprilie 2018

Baschet. Liga Națională (etapa 31). 25 aprilie, ora 15:00: Dinamo - Politehnica Iași. Sala Dinamo. Liga Națională (etapa 32), 27 aprilie, ora 17:00: Timba Timișoara - Dinamo

Handbal. Liga Națională, play-off – sferturi de finală (meciul 3), 29 aprilie, ora 15:30: Dinamo – HDCS Constanța. Sala Dinamo. Scor general: 1-1. Se joacă în sistemul ”două victorii din trei meciuri”

Rugby. Superliga CEC Bank (etapa 12), 27 aprilie, ora 11:00: Timișoara Saracens - Dinamo

Box. Cupa României la juniori, 24-27 aprilie, Câmpulung Muscel (Argeș)

Judo. Campionatele Europene de seniori, 24-29 aprilie, Israel

Kaiac-canoe. Cupa României la seniori, 25-27 aprilie, Bascov

Sambo. Campionatele Naționale de seniori, 28-29 aprilie, București

Tir. Cupa Mondială, 20-30 aprilie, Changwon (Coreea de Sud)