Home Handbal masculin Handbal. Biletele de acces la meciul Dinamo - Dunarea Calarasi costa 5 lei

Handbal. Biletele de acces la meciul Dinamo - Dunarea Calarasi costa 5 lei

Suporteri_cu_Holstebro.jpgClubul Sportiv Dinamo pune astăzi în vânzare biletele de acces la meciul dintre Dinamo și Dunăre Călărași, primul din seria sferturilor de finală (se joacă pe sistemul ”două victorii din trei meciuri”). Partida este programată miercuri, 5 aprilie, la ora 18:15, în Sala Dinamo. Pentru că ne dorim o sală plină de suporteri la meciul care deschide lupta finală pentru un nou titlu național, am decis ca prețul unui bilet de acces (intrare generală) să fie de numai 5 lei.

Biletele pot fi achiziționate din holul Sălii Dinamo: marți (12:00 – 18:00) și miercuri (12:00 – 18:15).

Dinamo a câștigat sezonul regulat și va întâlni în sferturi ocupanta locului opt, Dunărea Călărași. Alb-roșiii antenați de Eliodor Voica și Sebastian Bota au cel mai prolific atac din campionat, cu 753 de goluri marcate, cei mai buni marcatori fiind Jakov Vrankovic (111 goluri) și Sajad Esteki (110 goluri).

CS Dinamo, 4 aprilie 2017

Săptămâna 18-24 septembrie 2017

Handbal masculin. Liga Națională (etapa 4), 20 septembrie, ora 17:30: Dinamo - HC Vaslui. Sala Dinamo

Handbal masculin. Liga Campionilor, Grupa C (etapa 2), 23 septembrie, ora 20:00: Dinamo - Gorenje Velenje (Slovenia)

Rugby. Superliga CEC Bank (etapa 5), 23  septembrie, ora 11:00: Dinamo - Timișoara Saracens. Stadion Florea Dumitrache - Dinamo

Canotaj. Campionatele Mondiale de seniori, 24 septembrie - 1 octombrie, Sarasota (SUA)

Box. Campionatele Naționale de tineret, 18-24 septembrie, Bacău

Scrimă. Cupa Federației spadă - junioare, 18-19 septembrie, Satu Mare